• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Još če se ponovno proizvodit ovi traktori za koju godinu!!

I da se proizvode,kvaliteta nikad nebi bila kao u vremenu kad su proizvedeni "prvi modeli" takvih traktora...To vrijedi za sve robne marke traktora...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Istina marko!


Baš sam sad htel oglas tu prilepiti :)

Zanimljiv primjerak, trebalo bi otići pogledati, rijetki su ti F115.

ajd da sam i ja tebe prestigel cekaj to je ko f100 samo turbak ili je jos nekaj kemijano
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
hehe...neka, neka

Nije turbak, običan je motor, sve je isto ko i na F100, ovaj je vjeroajtno samo na pumpi više otvoren.
Baza motora u cjeloj F seriji je potpuno ista, jedino ovi 130 i 140 su malo drugačiji jer imaju turbinu. A PVP odrađuje posao konja na svima, garant!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja sam starom pokazao onog kaj si ti isel gledat sanana onaj f140 stari se moj zaljubil u njega i rekel je za dve godine je nas hahaha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Hehehe...onaj F140 je stvarno strojčina samo takva! Kome treba tak jaki traktor sigurno nebi pogrešio, a malo novaca za takav stroj.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Hehehe...onaj F140 je stvarno strojčina samo takva! Kome treba tak jaki traktor sigurno nebi pogrešio, a malo novaca za takav stroj.

a gle meni treba nekih od 120 do 140 konja traktor posto je stalno na malceru u planu je iduce godine kupnja seppi m polu sumara rabljenog tak da ono takav stroj je tamann za njega
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pozdrav ekipa.
Zanima me jel ima netko F seriju sa prednjim utovarivačem i upravljanje zasebnim razvodnikom da mi kaže od kud je uzeo dovod ulja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Imal ti je Bagerista na svojem FIAT-u.
Uglavnom, na većini traktora s Open center hidraulikom, ide ti ovim redom:
Pumpa->hidraulična kočnica (ako postoji)->razvodnici vanjske hidraulike->hidraulika traktora.

Ak želiš još dodati joystick razvodnik za prednji utovarivač, on se ugrađuje kao prvi u liniji. Dakle ovak:
Pumpa->hidraulična kočnica (ako postoji)->razvodnik prednjeg utovarivača->razvodnici vanjske hidraulike->hidraulika traktora.

Razvodnik hidraulike prednjeg utovarivača mora imati 3 priključka (osim onih za cilindre, A i B): P - dolaz od pumpe, T - povrat u spremnik i PB - tlačni izlaz (prolaz, power beyond), baš kao i razvodnik vanjske hidraulike.

Kad ugrađuješ razvodnik utovarivača, crijevo koje je išlo na P priključak razvodnika vanjske hidraulike preseliš na P priključak novog razvodnika.
Dodaješ novo crijevo od PB priključka razvodnika utovarivača prema P priključku vanjske hidraulike.
S [B]T[/B] priključka na razvodniku utovarivača novo crijevo spajaš negdje na povrat ulja, obično duljim šupljim vijkom paralelno sa T priključkom razvodnika vanjske hidraulike.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
A jel moguće da su T (povrat u spremik) i PB (tlačni izlaz) na jednom priključku?
Nemam pri ruci razvodnik ali 99,9% sam siguran da ima samo 2 priključka (osim ona 4 što idu do cilindara).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Nemere. Tlak na T priključku nesmije biti veći od 50-tak bara. Osim toga, ak imaš protutlak na T-u, utovarivač ti nebi imal podizne moći.

Ak je razvodnik bez PB-a, možeš ga napajati preko jednog od izvoda vanjske hidraulike, kojega držiš uključenim.
Povratni priključak T spoji negdje na povrat u getribu, a ne na razvodnik vanjske hidraulike.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ma cilj postavljanja dodatnog razvodnika za utovarivač je da se oslobodi razvodnik od traktora za druge priključke jer ima samo 2 dvoradna izvoda pa se mora stalno prekopčavat.
Jel to znači da se takav razvodnik ne može spojiti prije razvodnika od vanjske hidraulike?
I još jedno pitanje: jel ima tlaka u sustavu (u verziji bez dodatnog razvodnika za utovarivač) dok niti jedna komanda vanjske hidraulike nije uključena?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Ma cilj postavljanja dodatnog razvodnika za utovarivač je da se oslobodi razvodnik od traktora za druge priključke jer ima samo 2 dvoradna izvoda pa se mora stalno prekopčavat.
Jasno, zato se i fiksno spaja.

Jel to znači da se takav razvodnik ne može spojiti prije razvodnika od vanjske hidraulike?
Mogel bi biti da je zadnji u lancu, no po definiciji, zadnja je unutarnja hidraulika traktora. Da, nemre se spojiti u seriju kao prvi. Mora imati tri izvoda (P, PB, T). Pogledaj još jedanput, da nije slučajno blindiran?

I još jedno pitanje: jel ima tlaka u sustavu (u verziji bez dodatnog razvodnika za utovarivač) dok niti jedna komanda vanjske hidraulike nije uključena?
Nije mi baš jasno pitanje.
Ima protoka dok pumpa tjera ulje, no tlaka nema (ima par bara, kolik je potrebno za cirkulaciju ulja. Tlak raste kad ulje preusmjeriš prema A ili B priključku, i proporcionalan je teretu na cilindrima,
Tlaka ima i kad su ručice u neutrali (A, B), a ti podižeš teret na zadnjim polugama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa jel se nemre ovaj novi razvodnik za prednji utovarivač spojiti na isti dolaz ulja na koj ije spojen i traktorski razvodnik koji je več postavljen gore??

Po čistoj logici se ubaci jedan T komada na tlačni vod i iz njega se napajaju obadva razvodnika istovremeno, a svaki ima svoj povrat negde spojen, naravno nebudu se obadva koristila istovremeno.
To bi tak moralo logički funkcionirati bez puno komplikacija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Nemore! Kaj misliš da se toga netko već nebi setil?
Šanana, razvodnik je otvoren na drugoj strani, pa nemreš dobiti tlak ak ih spajaš paralelno. Zato se spaja serijski, preko PB izlaza.
Na takav način možeš samo onemogućiti rad i postojeće hidraulike.
Išlo bi s 3-putnim preklopnikom, ali onda treba gasiti motor pri svakom preklapanju...
To se tak ne dela.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A onda zakaj su svi ovi klasični razvodnici s ulazom i izlazom samo??

Ili to samo tak kak ja mislim more funkcionirati samo na IMT-u i takvima sličnima>??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Za preše, alate i slično, gdje imaš jednu pumpu i jedan razvodnik.
To su razvodnici univerzalne namjene, a prednji utovarivač im nije pravo mjesto primjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh