• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kolega @Perhan čestitam na kupnji, nek te dugo služi i još jednog zasluži!
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
evo i slike

dsc0003.jpg


dsc0005.jpg


dsc0008.jpg


dsc0011.jpg


dsc0013.jpg


dsc0018.jpg


dsc0015.jpg


dsc0012.jpg


Interesuje me sta znace ove dvije narandzaste lamipice one gore stalno, a ova crvena ponekad se upali, danas cu promijeniti ulje i filtere od motora (pretpostavljam da je od toga lampica).

dsc0001.jpg


I jos me interesuje sta je sta od ovih dugmadi i poluga?
Ovo dugme za kardan znam sta je ovo 2 desno ne znam sta je, i ne znam za sta je ona dole desno poluga?

dsc0014.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Na zadnjoj slici prvi gumbić koji ide lijevo desno je špera, automatska i ručna, a pokraj ti je klik-klak hidraulik, znači naštelaš visinu u kojoj nešto radiš i samo sa šalterom dižeš i spuštaš hidraulik, bez diranja ručica, ova ručka dole prva ispod je očito brzina kardana, to vidiš po brojkama, a za onu zadnju ne vidim što je na slici.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Prvi gumbić je kardan, špera je gore na kontrolnoj ploči. Ovo ostalo je točno ali niti ja ne znam šta je zadnja poluga jer je kod mene nema takvo šta. :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa nek poslika slikicu koja je nacrtana kod te poluge pa se mozda odgonetne.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ova zadnja rucica bi trebala biti za kardan znaci dali hoćeš da se kardan okreće ovisno o brzini motora ili ovisno o brzini kretanja traktora. Inače traktor izgleda dobro Sretno i nek zaradi za novoga!
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
I zaboravih napisati da je ona narančasta lampica od ulja kočnica, a ona dolje crvena je za slabi pritisak ulja u motoru.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Promijenjeno ulje i filteri u motoru pa sad ne sija crveno. Ona dole desno poluga je za kardan preko mjenjaca.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Prvi gumbić je kardan, špera je gore na kontrolnoj ploči. Ovo ostalo je točno ali niti ja ne znam šta je zadnja poluga jer je kod mene nema takvo šta. :)

Mea culpa, mea maxima culpa. Nisam baš bio pozoran, i nisam ni znao da F serija ima uključivanje kardana na šalter, mislio sam da je ko na mom 88-94 samo prva vuča i špera "elektronsko" paljenje. Zašto je šalter lijevi-desni? Dal se tu može regulirati kradan preko radilice/getribe, ili ima lijevi-desni smjer? :icon_e_confused:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Šalter je klasika, prema naprijed se uključuje, prema natrag isključuje. Nema nikakvih dodatnih mogućnosti na njemu ali kad ga stisneš u bilo kojem smjeru on se vrati "na sredinu". Vjerojatno nekakav sigurnosni sistem jer se kardan isključi kad se traktor ugasi.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Imam problem na Fiatu kad krenem i idem na malom gasu do 1000 obrtaja motora cuje se nesto kao da melje, a cim idem vecim gasom ne cuje se nista. Sta bi to moglo da bude?
Nije se culo prije tek danas pocelo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Možda pumpa od serva, malo odzračiti sistem, ili promijeniti ulje. Ili nešto drugo.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Dali ti se to čuje samo dok krenes i onda taj zvuk nestane ili se to čuje konstantno dok se vozis na tako malom gasu? Jer meni na Fiatu nekad dok krecem tako zarosta da mislim da će se sve raspasti i onda prestane, to me u početku brinulo al sam se navikao na taj zvuk, sad neki kažu da je to zbog keramičke lamele neki da je to zbog Hi-Lo jer on na malom gasu se čuje ko će ga znati. Da još se zna čuti kad idem normalnim gasom i onda smanim skroz gas da bi prešao preko nekog pliceg jarka i kad ponovo stisnem gas u getribi isto tako zarosta, Mislim da to nije problem jer traktor inače normalno radi nikad nikakav problem po tom pitanju i u najtežim poslovima samo pici, zato se i kaže da Fiat voli gas!!!
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
I moj F100 proizvodi takav zvuk ako se vozi u većoj brzini na malim okretajima. Tati je mrsko prebacivati brzine kad ulazi sa ceste u dvorište pa se to obavezno čuje ali ti budi pametniji od njega pa prebaci u nižu i problem riješen. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I na koleginom F110 se isto čuje to roštanje baš kao što opisujete, no traktor stalno radi i ide :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
I meni je rostalo na velikom nh. I onda se raspalo. Zacvikao lezaj spanera remena [emoji1]
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
E bas tako se desava, cim malo veci gas odmah prestane. I ja ga saltam u manju al mi bilo cudno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh