• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Zato sam napisal da treba videti kakvo je. Dal je rijetko ili je jos uvijek dobro.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tako je ulje se moze filtrirati ako je onecisceno necim a nije jos natuklo sate,ali ako je unutra 1000 i kusur sati omda treba mijenjati,a filter i na 500 sati bi trebalo mijenjati.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ulja ide u getribu 65 litara. Ide transhidrol jd 50, nikako gusce ulje. Interval zamjene je na 800 ili1000rs, nisam bas siguran. Moram uputstva pogledati pa javim.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kad ukljucim kardan na F110 pocne mi brzo da okrece (brzina kardana na 750) pa trzne malo kad radim sa silokombajnom. Moze li se to gdje stelovati? Da malo sporije pocne okretati kardan.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Kod mene na F100 dolje desno ispod kabine ima kao ventil koji ima brojeve na sebi i s njime se može regulirati brzina kretanja kardana.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
bok, imam problem na F 130 sa EHR hidraulikom uopće ne radi , javlja na lampicama greške tri treptaja pa jedan , dal je tko malo više upoznat koji bi senzor mogao biti problem il kako očitat grešku ?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ako sam ja dobro shvatio, problem je u desnom senzoru na poluzi.
9ozX6QG.jpg
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
hvala hellboy152 , danas sam instrumentom omski ispitivao senzore i utvrdio razliku između desnog i lijevog , desni je u prekidu treća žica i smanjen otpor na neki 40 oma između preostale dvaije a lijevi koji je nadam se ispravan ima 10 , 70 , 85 kilo oma na izvodima džeka ovisno kako se mnejri na koje pinove,,, , gdje nabavit senzor on se nalazi u klinu poluge , dal se on vani van il se kupuje sve u kompletu sa klinom ?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Moj nema ehr pa ne znam kako to točno izgleda ali po ovome ide sve sa klinom.
Tu imaš i serijski broj pa probaj vidjeti kod Hadrovića ili Jakopića.
g4pesBj.jpg
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
ok hvala , dal ti imaš katalog ili to gledaš sa interneta, još sam primjetio jednu grešku pa me sad zbunjuje trepne tri put ,jedan , jedan pa četiri puta , znači 3-1-1-4 , prvo kako sam jučer opisao i nakon par minuta počne ovim redosljedom , onda ima dvije greške
 
Posljednje uređivanje:

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Prva slika je iz User manuala kojeg sam kupio, a druga slika je iz kataloga kojeh možeš naći na LINKU.
Da nije možda 31 (senzor) i 14 (otvoreni krug), odnosno da nisi negdje nešto zaboravio spojiti?
Ili da ne pkazuje taj "otvoreni strujni krug" zbog one jedne žice koja je u prekidu?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ja samo pretpostavljam da je tako jer mi je to nekako logično.
Javi kada složiš da i drugi znaju ako budu imali takav problem.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
molio bi još ako imate informaciju gdje povoljno nabavit senzor desne poluge ,kod nas je 610 Eura , imal tko kakvu rupu za nešto jeftinije nabavit , čitao sam da je za MF u sloveniji puno jeftiniji .
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Pozdrav ekipa.
Dakle, neki dan se sijalo i prilikom rotodrljanja sam primjetio da mi F100 ostaje pod velikim okretajima i nakon što pustim polugu gasa. Nekada kada stoji zna sam početi turirati, odnosno digne okretaje na cca 1600 i tako stoji dok god ga ne opteretim (ubacim u brzinu i krenem).
Jel može biti da negdje vuče falš zrak ili će pumpa morati kod bošiste?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nije li polužje izvana na pumpi problem?
Ak nije, pe pumpa na stol...
 
Na vrh