• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

K

krumpir

Guest
Poštovanje, novi sam na forumu. Molio bih one koji imaju iskustva da kažu nešto o traktoru Fiatagri F 130 DT. Ovaj koji mene interesira je proizveden 96 i ima oko 5000 radnih sati. Iz Vašeg iskustva, koja cijena je primjerena ovim karakteristikama. Lijep pozdrav.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
to je jako dobar traktor a cijena mu je od 13000 pa do 16000 eura ovisi u kakvome je stanju
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako izgleda na slici,,,,je jako u urednom stanju,,,,,,.a ovega upregnut u oranje....:prayer::prayer::shock:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kroz moje vilage prolazi jedan takav sličan iz okolice BJ je ,majko mila to ide kao strijela,izmjerili su sa 8 tona vapna i neka bunkerašica ali po ravnom ide 5 banki,brrrrrr jer je frajer iza njega tj.pašanac je vozio traktor a šogi je išao sa autom i koliko čujem jaaaako dobra serija:axe:
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
kroz moje vilage prolazi jedan takav sličan iz okolice BJ je ,majko mila to ide kao strijela,izmjerili su sa 8 tona vapna i neka bunkerašica ali po ravnom ide 5 banki,brrrrrr jer je frajer iza njega tj.pašanac je vozio traktor a šogi je išao sa autom i koliko čujem jaaaako dobra serija:axe:

pozdrav , ima li tko od forumaša fiata F 130 sa hidrauikom upravljanom na struju i kompjuterom ,,,???
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
pozdrav , ima li tko od forumaša fiata F 130 sa hidrauikom upravljanom na struju i kompjuterom ,,,???
ja posjedujem fijata f130 s ehr hidraulikom pitaj se što te interesira u vezi fijata
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
ja posjedujem fijata f130 s ehr hidraulikom pitaj se što te interesira u vezi fijata

pozdrav , nekad nam hidraulika poludi sama počne dizati , pred par dana nije htijela nikako raditi samo mehanički na ventilima, pronašli smo problem , pregorio spoj - stopica u utikaču na senzoru od desne poluge , sada radi besprijekorno al nikad se nezna kad će prestati... dal ste vi imali slični problema??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Danas viđeno i probano. traktor ima na sebi novi STOLL utovarivač i traktor je aždaja, jede sve nove newhollande, Case-e, Massey-e, cjelu SDF grupaciju, claas-a, JD-a, a mogao bi i Fendta popapati :) :)
140 ks turbo snage, čipiran na pumpi i nafrknut na 170 ks, ima nešto sitno preko 11500 rh :)

Uglavnom, nova lamela i pojačana korpa stavljena zbog prednjeg utovarivača, ma strava od traktora, mehanički full ispravan, a i cjena prihvatnjiva s obzirom kak se vani kreču. Cjena je bez utovaivača, s njim još 5t€ gore.

http://www.njuskalo.hr/traktori/fiatagri-f-140-oglas-4989134
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

ŠANANA: još si pod dojmom traktora pa ti ne zamjeram nista sto si ga tako uveličao..ALI nabrojao si stvarno puno traktora od kojih nema po čemu ovaj traktor biti bolji...I da,traktor je čista mehanika,slaba oprema tako da nema kaj podič cijenu na njemu,kompresor i gume mu drže cijenu :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Auuuuu pošteno ga nahvali! Kao da ga neki tvoj rodjak prodaje. Salim se. Traktor je moćan to je neupitno samo ni po cem nije ispred konkurencije toga vremena. Fiati su poznati kao najlaksi u usporedbi sa istom klasom drugih marki a serija Winner je popljuvana po talijanskim forumima, ovo mi rekao covjek talijan koji je jesenas dolazio kod mene po kukuruz.
Meni osobno se svidjaju a jedan kojeg sam gledao prije par god imao je nekakav cudan problem sa hidraulikom a bio cista mehanika znaci nista EHR i elektromagnetski ventilici. Cijena ovom je sasvim pristojna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Apsolutno ne patim na novi Fendt, JD, Massey, Claas i boli koji novi i za mene je ova mehanika vrh, pogotovo ovakvi primjerci.
Pod dojmom jesam, naravno, bio bi svako na onaj zvuk i onu jednostavnost mehanike i kak sve odlično funkcionira nakon toliko godina i radnih sati, svi ovi današnji nakon toliko toga nemogu se mjeriti s njim.
Netreba pričati o udobnosti i nekom komforu, jer ovaj po tome ne zaotaje ništa posebno, kabina zadihtana, sve na dohvat ruke, niej na gumbiće, no i bolje po meni, ima power, dovoljno brzina za svaki posao, i nevjerojatno je tih u kabini, još kad ga ožežeš po gasu do nekih 2700-800 okr, ma koji novi to može kad su svi blokirani...sve u svemu pohvalan traktor za svoje vrijeme, a i još dan danas!
Oprema??
Po meni ima sve ono najpotrebnije za normalan rad. Netreba biti naučen na sve gumbiće, svemu je tomu kratak vijek trajanja.

Da je najbolji nije, da se nemože nekaj strgati, naravno da može, al za mene bude vrh!
Ima nekih 5500 kg i dok ga se optereti sa utezima mislim da se dođe do sasvim pristojne kilaže. No ima tu i prednosti, strašno je živ na gasu i ništ ga ne muči neko brdo i sl.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Nove serije se niti jedna nemoze mjeriti sa starima a dokaz je jednostavan jer niti jedan nemoze cak ni 5 godina bez rastavljanja na pol i bezbroj cudnih popravaka a stare serije su znale i po 20 godina jurit poljima a da se nist ne strga. O djecjim bolestima tipa senzora, tlakova, ventilica, napona kompjutera da i ne govorimo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Ovaj je čisti mehanički, nema ni EHR, ni bilo kakav kompjuter. Prednja vuča, špera, kardan preko elektroventila, te na mjenjaču samo kalanje brzina elektronski, sve čista mehanika.
Priča čovjek, lani je mjenjao komplet lamele i korpu, sve keramika, i sve komplet za njega u Traktorservisu za 10.000 kn, dok recimo za forteru 135/145 košta isto to oko 12.000 kn...o čemu da pričamo dalje??!
Traktor je radio u njemčkoj pod utovarivačem cjeli svoj vijek, 2007. uvezen direkt kod njega sa nekih 7000 rh, tek je lani prvi puta kalan i sređivano je komplet kvačilo znaći. Uvezen je samo s konzolama, utovarivač je kupljen kod nas novi prije 3 godine. Gazda je sebi ostavio utovarivač za drugi traktor.
Čovjek je po meni bio skroz iskren, promjenio je več dosta traktora, večinom Fiata, ovaj mu je največi do sada, pošto se novi više ne rade, prodaje ga, uzeo je novi JD, veli da bude probao s njim :)
Zanimljivo je, neda traktor prije nego se poore 50 jutara, znači, dođi k njemu, poori zemlju, vidi što kupuješ pa tek onda teraj kući. :) To mi se sviđa, a ne kupiti ušminkan traktor kod nekog švercera, pa ti znaj!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

U tom kraju je jedan moj susjed kupio F100 i radi s njim bez greske. Traktor je ko urica! U oranju nema trune dima na auspuh, nemozes vidjet da je upaljen. A zvuk ima fantastican. Kod njega je oko godinu dana bez kvara, nije nesto brz ali jako uredan i ispravan traktor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Napričao je ovaj gazda brda i doline, no ko se imalo kuži netreba mu nikaj posebno pričati, sve se vidi na traktoru.
Traktor je u G. Sređanima, da se razumijemo, traktor nije šminka, niti je ušminakn, blatan je i sav je stajskog gnoja, ali ono kaj je najbitnije, mehanički je ispravan.
Prve serije F100 su spori, isto kao i F110, druge serije F100 su več brži, ima sve na konedati u detalje.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

ŠANANA jesi zainteresiran za njega,jeli cjena s pdv-om ili bez.
Baš smo i mi danas tamo htijeli ići pa nešt iskrslo,kad bi bili neki novci bio bih u dvorištu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fiatagri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Cjena je takva kakva je, donesi keš i vozi ga. Očeš na račun ili na ugovor, sve opcije mogu.

Odnosno traktor nejde iz dvorišta dok sve ne poooreš s njim :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh