• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIONA sijačice

Zinic

Novi član
Tu od
7 Srp 2010
Poruka
14
Pozdrav, kupio sam sijačicu Fiona D-70 2,25m. Zanima me zna li itko kako se skida ovaj zupčanik s metalnom pločicom označen brojem 2. Za sjetvu uljane repice bih trebao koristiti veći zupčanik koji ide zna poziciju 3 označenu na slici te zbog toga treba ovaj sa pločicom pomaknuti kako bi taj novi ulazio u zahvat sa malim zupčanikom što se nalazi iza ovoga na poziciji 2. Trenutno mijenjam izbacivače sjemena pa je 3. zupčanik koji inače ide tu je skinut. IMG_20200803_132342_LI.jpg

IMG_20200803_132409.jpg
Također ako netko zna kako se mijenja smijer vrtnje onog vratila za miješanje sjemenja. Na zadnjoj slici je mehanizam koji povezuje vratilo izbacivača sjemena i vratilo za miješanje.
IMG_20200803_132446.jpg
 

ŵale

Novi član
Tu od
27 Lip 2024
Poruka
1
Pozdrav, kupio sam sijačicu Fiona D-70 2,25m. Zanima me zna li itko kako se skida ovaj zupčanik s metalnom pločicom označen brojem 2. Za sjetvu uljane repice bih trebao koristiti veći zupčanik koji ide zna poziciju 3 označenu na slici te zbog toga treba ovaj sa pločicom pomaknuti kako bi taj novi ulazio u zahvat sa malim zupčanikom što se nalazi iza ovoga na poziciji 2. Trenutno mijenjam izbacivače sjemena pa je 3. zupčanik koji inače ide tu je skinut. View attachment 28398

View attachment 28399
Također ako netko zna kako se mijenja smijer vrtnje onog vratila za miješanje sjemenja. Na zadnjoj slici je mehanizam koji povezuje vratilo izbacivača sjemena i vratilo za miješanje.
View attachment 28400
Ima li netko uputstvo za upotrebu fiona D70
 

Najnoviji postovi

Na vrh