• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Folija za plastenik

  • Temu pokrenuo vladimirec
  • Datum prvog posta

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Ja imam Izraelske postavljene 2009-e jos traju.Ne mogu se setiti imena, imaju ono slonce po njima nacrtano.Bile su antikapajuce 3 godine vise ne.Mislim da je cena oko 10 evra po duznom metru a sirina je 12m.
Kupljene su u zelenom hitu..... e sad da li je to ista firma kod vas i nas ne znam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa i Danonove imaju slonića i piše koja strana ide nutra koja van...
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
15 godina mi je folija na plasteniku , dvostruka, kupljena kod Gis-a .
Ove sezone mi se gornja folija izvukla iz lajsne i do pola plastenika se sama prebacila na proljeće cu ju skinut i ona koja je ispod nje trajat će još nekoliko.

Mislim da će biti 20 godina.U plasteniku radim uzgoj cvijeća i ne primjećujem da mi je roba lošija .
Trebalo bi kupovat skuplje folije znači rang 8kn/m2 ali jeftinija uvijek povuće čovjeka da ju isproba.

Imam i od rajka -francusku ; zatim od Kovačića Grčku i sve su još u redu.
Bio sam kupio od Pfarera foliju zvala se eifel ta je bila jako jeftina 3kn/m2 to kad mi je dopeljao i reko koliko košta odmah sam si uzeo sve šta je imao jedno 4 role.Prije dve godine se rasparala po šavu.

Prošlu sezonu sam uzeo izraelsku-zamučena je i ima veliki crni znak , to je najjeftinija na tržištu i sad čemo vidjet , mislim da košta 5kn/m2.Nije od Danona , na njuškalu iz Osijeka.Vidio sam ju i u Agromaisu.
Nisam baš oduševljen sa njom pod rukom se osjeti da je low rank ali jeftina.Vidjet ću kako će proć sada preko zime .Zakopčana je na jednom visokom plasteniku .Kroz nju se ne vidi i recimo u ljeti je dobra , kao da imaš laganu sijenu.Sad kako čitam po forumu bojim se da bi se mogla preko zime skupit .Već sad se žestoko napela.Izraelska za njihovo podneblje , možda mi se skrati ko i ove šugave majice kad ih opereš .

Po mom iskustvu ipak je 15 godina i GIS impro pobjednik pa makar koštala .Ko bi reko kad sam kupovao da će toliko izgurat .
e da imao sam i iz cipra dvije vrste jedna 200 mikrona i jedna 180 .Obje su još gore ali ovu od 180 mikrona nebi nikad više.Ma nebi ni ovu od 200 .
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kažeš da ne bi više ovu od cipra,šta je sa njima?Dogodine bi morao mjenjati neku foliju pa malo "lutam".
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ja sam u pšena uzeo 180 mic , politiv israel po 4.90kn, a bilo je u ponudi i od 200 mic po 5,90.

Vidjeti ćemo kako će se ponašati jer ove od cipra su durale po 3 godine. Grčke i Izraelske su mi prije durale puno više, po 4-5 godina.

Puno to zavisi o lokaciji tojest najviše o vjetru koji kod mene zna biti žestok i uvijek pukne na mjestu gdje je presavijen. Ove od cipra su već u trećoj godini bili kao od papira.
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
Kažeš da ne bi više ovu od cipra,šta je sa njima?Dogodine bi morao mjenjati neku foliju pa malo "lutam".

Da znam i ne samo ti nego svi mi.Zato cu rado podjelit ono sto znam .

Ova od Cipra ova deblja 200 mikrona ta je ok , stavljao sam ju staroj na jedan duži plastenik 45 metara i špage su preko njega i nemogu reć ni riječ .
Ako je žute boje folija onda nemoj sa tom nisam bio zadovoljan, to valjda više i nemaju.

U sječanju mi je ostala ona tanja kad sam ju odmotao bila je taj prvi dan toliko mekana da su ostali otisci prstiju na njoj (skoro sam ju pa probio prstima i dan danas se vidi ta rabota na njoj).
Drugi dan kad je folija udahnula malo "sviježeg zraka" taj problem više nije bio .Očvrsnula je.Znači ove tanje pazite prvi dan i ako se radi u ljeti po suncu oče se rastegnut, več drugi dan je ok.

Ma ova izraelska me stalno proganja (Pšeno, Agromais), ona ustvari uopče nije loša, nije skupa, po ljeti imaš zasjenjeno.Ali pre kratko ju imam da bi sad mogao garantirat .Za tu foliju bi ja volio cut Vaša mišljenja?

Evo neko je rekao ovisi ti na kojoj si poziciji , dal ima jakoh vjetrova ili nema.
Kod mene nema. Ja sam zaštičen sa svih strana i vjerojatno mi je zato gisova trajala tako dugo, al onda to znači da si ja mogu priuštit i jeftiniju .Oni koji su na ledinama i di puše jako taj mora kupovat najskuplje.

Mada mi je u gisu zenskica rekla vi ste vec drugi koji se pohvalio da je folija 15 godina izdurala.Onda je i taj drugi u nekom zaštičenom pojasu .
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
Odluka uopče nije laka niti jednostavna jer to bi trebala biti investicija na dugi cug.Možda bi bilo najbolje da pišemo koja nikako nevalja .Bar čemo imat nekakav podatak šta ne kupovati.
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
evo stavit cu sliku znaka od ove izraelske folije da znamo o čemu pričamo.

 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
evo stavit cu sliku znaka od ove izraelske folije da znamo o čemu pričamo.



to je ta - Politiv

baš sam jučer postavio na jedan plastenik pa ćemo vidjeti kako se ponaša, prozirnost je puno manja na pogled od one zelenkaste iz cipra
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Evo da malo ozivim temu. Trazim dobru foliju i svaki savjet je dobro dosao. Ono sto znam je da necu kupiti Kritisovu foliju od Sjeme Splita jer se raspala u cetvrtoj godini a prvi znakovi pucanja se pojavili vec u trecoj iako je kupljena kao najskuplja i najkvalitetnija folija na trzistu.
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Inace patilux imam na dva plastenika montiranu jos davne 2008 godine i jos ne pokazuje niti najmanji znak potrosenosti osim sto je naravno mutna
 

zagyiz

Novi član
Tu od
26 Ruj 2017
Poruka
4
Evo da malo ozivim temu. Trazim dobru foliju i svaki savjet je dobro dosao. Ono sto znam je da necu kupiti Kritisovu foliju od Sjeme Splita jer se raspala u cetvrtoj godini a prvi znakovi pucanja se pojavili vec u trecoj iako je kupljena kao najskuplja i najkvalitetnija folija na trzistu.

Ja sam iz područja kod Splita. Kritisovu foliju sam kupio 2009. godine a montirao tokom 2010-te. Prošle godine su se pojavili mali znakovi pucanja tamo gdje je bila zgužvana ali bez večih problema. Ove godine, kad je bila rekordna hladnoća, folija je pukla na dva krova, po šavu, u večoj dužini. Na trečem krovu su još uvijek ostali samo mali znakovi pucanja gdje je bila zgužvana u bali. Krovište je drveno a oluk metalni.
Folija koja je bila prije na plasteniku, Poliane Celoclim (sa zračnim mjehuričima), bila je u to vrijeme najskuplja folija koja se mogla nabaviti ali je več nakon prve godine počela pucati uz oluk. Ista folija na kompletno drvenom rasadniku, uz neka krpanja je još i sada. Ja sam dospio na ovaj forum jer i sam tražim foliju za plastenik. Kritisovu iz Sjemena neču kupiti jer je asortiman jako smanjen u odnosu prije 8 godina (osobno poznajem vlasnika i čuo sam njegovo objašnjenje zašto je tako). Međutim, foliju Kritis uvozi i prodaje i firma CIPRO d.o.o.
 

zagyiz

Novi član
Tu od
26 Ruj 2017
Poruka
4
Htio sam kazati da nije uvijek kriva isključivo folija. Meni su u trajanju Kritisove folije pomogla moja osobna zaključivanja koja sam primjenio i pokazala su se opravdana.
 

zagyiz

Novi član
Tu od
26 Ruj 2017
Poruka
4
Inace patilux imam na dva plastenika montiranu jos davne 2008 godine i jos ne pokazuje niti najmanji znak potrosenosti osim sto je naravno mutna

Za patilux ne mogu reči ništa ali CLARIX BLUE folija od istog proizvođača se nekim ljudima koje znam raspala par mjeseci nakon postavljanja.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
A da probate politiv koji prodaje Pšeno i ima hrpu izbora i dimenzija? Potpuno drukčije izgleda od kritis folije.
 

zagyiz

Novi član
Tu od
26 Ruj 2017
Poruka
4
A da probate politiv koji prodaje Pšeno i ima hrpu izbora i dimenzija? Potpuno drukčije izgleda od kritis folije.

Meni je trenutno Politiv u užem izboru, konkretno verzija E1517. Gledam karakteristike folije ali i cijenu, međutim nigdje nisam pronašao iskustva nakon dugogodišnjeg korištenja ove folije. Usto je razlika između kontinentalnog i priobalnog dijela jako bitna kao i to da neće ni svaka Politiv folija jednako trajati.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Zavjetrina je najbitnija od svih, ako su plastenici na vjetrometini džabe je bilo što.

Ona će preko noći počet pucat po mjestu gdje je preslagivana i kada to krene do jutra je nema.
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Pozdrav ljudi!
Imam mali hobi plastenik i foliju je nešto prokinulo pa bih trebao zamijeniti jedan dio manji dio folije na plasteniku.
S obzirom da se ne razumijem u te folije a rečeno mi je da ima jako puno vrsta bi li mi mogli reći šta da gledam?

Kada su mi postavljali ovaj plastenik rekli su da je neka bolja višegodišnja folija , kao da može izdržati 10 godina.

E sada ja nikako ne znam gdje da nađem takvu foliju. Jesu li to one izraelske?

Hvala društvo! :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh