• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

folijarna prihrana Herbagreen

  • Temu pokrenuo savana
  • Datum prvog posta
S

savana

Guest
Ima li tko iskustva sa Herbagreen-om? Dobila sam informaciju da je odličan za vinograd i za paradajz i papriku? :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koliko sam čuo, mani se toga i nemoj se previše zamarati učincima. Štopa prskalicu, uprlja sve na što sjedne...
mljeveni kamen, mogli bi se onda bilo tko tako sjetiti prodavati
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Za papriku i paradajz ja koristim kristalone i obavezno DRIN.
Prošle godine sam probao jedno makrobiološko đubrivo (bakterije),koje se koriste za proizvodnju zdrave hrane,
a zove se SLAVOL,i bilo je nevjerovatno!
on je ujedno i stimulator rasta,a paprike koje sam tretirao slavolom sam brao 7 dana ranije.
Ove godine je neizostavan i puno je jeftiniji od green-ovog programa.250 ml košta 3,3 KM.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Hydro-ina gnjojiva su Formula 1, broj 1 među gnjojivima. Ja samo njih upotrebljavam i mogu reći, odnosno tvrdim da su najbolji. Lako topljivi i pristupačni biljci. Za osnovnu gnjojidbu tu je HydroCompleks(sulfatni), Tropicot(Ca+N), Nitrabor(Ca+N+bor), prehrana sistemom kapanja Kristaloni svih formulacija, folijarna prehrana Albatros (više formulacija sa microelementima) te pojedinačna gnjojiva makro i mikroelemenata (Ca,Mg,Fe,B,). Vrhunska gnjojiva za svo povrće.
 
D

Duro

Guest
seva kaže:
Za papriku i paradajz ja koristim kristalone i obavezno DRIN.
Prošle godine sam probao jedno makrobiološko đubrivo (bakterije),koje se koriste za proizvodnju zdrave hrane,
a zove se SLAVOL,i bilo je nevjerovatno!
on je ujedno i stimulator rasta,a paprike koje sam tretirao slavolom sam brao 7 dana ranije.
Ove godine je neizostavan i puno je jeftiniji od green-ovog programa.250 ml košta 3,3 KM.
Molim vas, ako možete navedite: gdje se u BiH ( što bliže RH) može kupiti Slavol?
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
U Gradiškoj 100%,pa Novi... koja te strana interesuje? Uz Savu ili niz...
 
T

Tiger

Guest
Ja se ne bi složila...mi doma koristimo Herbagreen već godinu dana, i fakat je super stvar...stavljamo ga na svo povrće koje imamo i sve nam puno bolje uspijeva. I stvarno je sve puno ukusnije i ljepše izgleda. A osim toga to je skroz prirodno i ne trujem svoju hranu s kemijom...i to svoje povrće uzgajam za svoje dijete koje onda isto tako jede skroz prirodno.

A ovo za kamen...a kaj se ti onda nisi toga prvi sjetio/la pa prodavao...
I misliš da je kemija neš drugo...pomiješaju dve kemikalije u epruveti i to ti prodaju...ili flaširana voda...ili sto takvih stvari...zemlja za cvijeće...kaj si ju ne nabereš sam u vrtu... :)


cabage kaže:
Koliko sam čuo, mani se toga i nemoj se previše zamarati učincima. Štopa prskalicu, uprlja sve na što sjedne...
mljeveni kamen, mogli bi se onda bilo tko tako sjetiti prodavati
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Tiger kaže:
Ja se ne bi složila...mi doma koristimo Herbagreen već godinu dana, i fakat je super stvar...stavljamo ga na svo povrće koje imamo i sve nam puno bolje uspijeva. I stvarno je sve puno ukusnije i ljepše izgleda. A osim toga to je skroz prirodno i ne trujem svoju hranu s kemijom...i to svoje povrće uzgajam za svoje dijete koje onda isto tako jede skroz prirodno.

A ovo za kamen...a kaj se ti onda nisi toga prvi sjetio/la pa prodavao...
I misliš da je kemija neš drugo...pomiješaju dve kemikalije u epruveti i to ti prodaju...ili flaširana voda...ili sto takvih stvari...zemlja za cvijeće...kaj si ju ne nabereš sam u vrtu... :)


cabage kaže:
Koliko sam čuo, mani se toga i nemoj se previše zamarati učincima. Štopa prskalicu, uprlja sve na što sjedne...
mljeveni kamen, mogli bi se onda bilo tko tako sjetiti prodavati
Brzo bih ja taj vrt istrošio...
Sam sam napisao što sam čuo, ne tvrdim nešto već sam samo prenio mišljenja proizvođaća.
Druga je stvar kad netko nešto proizvodi u svom vrtu a nešto sasvim drugo dok je to komercijalna proizvodnja. I ja dam svojeg rasada susjedima pa im nije jasno kak iz ovog što imaju niš ne naraste a iz mojih presadnica ipak dobe plod.
I meni je pun tur tih kemikalija no trenutno je tako kako je. Ne mogu prodati papriku koja ima točkicu od jednog milimetra a kud bih onda prodao da ne tretiram. Kad potrošači budu tražili u trgovini kvalitetu a ne izgled proizvodit ćemo na drugačiji način. Karenci se držimo ali nitko nije živio 100 godina i jeo takvo povrće da može reči da mu nije niš bilo.
 
D

Duro

Guest
seva kaže:
U Gradiškoj 100%,pa Novi... koja te strana interesuje? Uz Savu ili niz...
Hvala za info, ali bliže bi mi bilo nešto na potezu Orašje - Brčko.
 
S

savana

Guest
Cabage..imaš pravo...upravo zato ja pokušavam za svoje potrbe proizvest doma...pa jedem radije paprike s točkama nego one iz kojih curi voda i puca gebis...hahaha...nadam se da će ljudi na vrijeme shvatiti...do tada sretno u komercionalnoj proizvodnji!
 
E

eichertrack

Guest
Deči mislim da ste nekaj pobrkali, Herbagreen vam je u biti kalcitna stijena koja je mljevena u super fine čestice(nano) a koliko ja znam ta stijena se drobila negdje u okolici samobora tako da ta prihrana stvarno je prirodna i nije kemijski dorađivana
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Deči mislim da ste nekaj pobrkali, Herbagreen vam je u biti kalcitna stijena koja je mljevena u super fine čestice(nano) a koliko ja znam ta stijena se drobila negdje u okolici samobora tako da ta prihrana stvarno je prirodna i nije kemijski dorađivana

http://www.eco-bio-systems.de/index.php/de/Natural-Green/c-KAT50/a-P00352

NATURAL GREEN ovo niste probali sigurno, tvornica toga je u selu u podrumu jedne škole i to se isključivo izvozi u Njemačku, Austriju i Švicarsku, tamo se prodaje za 23 eura a ja kupujem to isto za 40 kn
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
http://www.eco-bio-systems.de/index.php/de/Natural-Green/c-KAT50/a-P00352... tvornica toga je u selu u podrumu jedne škole...
Jaka mi je to tvornica; mlin za mljevenje vapnenca ili u ovom slučaju magnezita :D.

p.s. Ma neću više ništa pisati o kojekavim ****greenovima; stvarno je postalo previše.
p.s.s. Ako govorimo o kalciju, onda; CaCO3 (kalcij-karbonat) je netopiv u vodi; biljka (niti niti jedan viši organizam ne može razgraditi/apsorbirati CaCO3), u fiziološke procese unutar biljke ulazi isključivo kalcij kao ion Ca2+, itd., itd.,.......................:rolleyess:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Jaka mi je to tvornica; mlin za mljevenje vapnenca ili u ovom slučaju magnezita :D.

p.s. Ma neću više ništa pisati o kojekavim ****greenovima; stvarno je postalo previše.
p.s.s. Ako govorimo o kalciju, onda; CaCO3 (kalcij-karbonat) je netopiv u vodi; biljka (niti niti jedan viši organizam ne može razgraditi/apsorbirati CaCO3), u fiziološke procese unutar biljke ulazi isključivo kalcij kao ion Ca2+, itd., itd.,.......................:rolleyess:

Ovo nije čisti CaCO3, biljka kalcij dobiva drugim putem. To je isto drobljena stijena neka iz afrike iz vulkanskih kratera mislim, te je poslije još obogaćivano nekim elementima. I ima efekta, to sigurno garantiram. Prošle godine šprico paradajz a par sam komada namjerno izostavio, nenormalno je iscvjetao, cvijeta više nego lista, a lišće tamno zelene boje, i plodovi su puni vode i nekako su slađi. Ista stvar je i sa jagodama. Na etiketi od tih natural greenova sve piše na njemačkom. Nebi švabe to bezveze koristili da nema efekta, a još je i ekološki proizvod dakle nije nikakva kemija.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
... I ima efekta, to sigurno garantiram. Prošle godine šprico paradajz a par sam komada namjerno izostavio, nenormalno je iscvjetao, cvijeta više nego lista, a lišće tamno zelene boje, i plodovi su puni vode i nekako su slađi. Ista stvar je i sa jagodama. ..
Ak' je tak' :prayer:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Danas sam se čuo s agronomom i poslao mu slike svog povrća ,sve mi je nikakvo,mislio sam da je plamenjača a on mi danas kaže da je fitotoksičnost ,da sam s nečim pretjero,znam da nisam i sad razmišljam mora da je herbicid sa susjednih polja na jednoj strani je zob a s druge strane pšenica ili razmišljo sam možda je od šmirglanja plastenika ,farbo sam ga prije postavljanja najlona ,sve u svemu reko mi je da tretiram aminokiselinama,imam nutrigreen koliko često ga smijem koristiti?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Danas sam se čuo s agronomom i poslao mu slike svog povrća ,sve mi je nikakvo,mislio sam da je plamenjača a on mi danas kaže da je fitotoksičnost ,da sam s nečim pretjero,znam da nisam i sad razmišljam mora da je herbicid sa susjednih polja na jednoj strani je zob a s druge strane pšenica ili razmišljo sam možda je od šmirglanja plastenika ,farbo sam ga prije postavljanja najlona ,sve u svemu reko mi je da tretiram aminokiselinama,imam nutrigreen koliko često ga smijem koristiti?
Svakih 7 dana dok se stanje ne poboljša; vjerovatno će trebati 2-3 tretmana, ovisno o tome koliko je stanje loše. :?
 
Na vrh