• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Freza+podrivač

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Evo jednog zanimljivog stroja koji bi na nekim područjima obavio jako dobar posao...

Kaj mislite o ovoj frezi-podrivaču?





Radni zahvat: od 175 do 385 cm, radna dubina: 20 cm.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Stroj dobro zamišljen..
Samo tu treba jak traktor da to vuče..
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
marko93 kaže:
Stroj dobro zamišljen..
Samo tu treba jak traktor da to vuče..

Ma daj, veli "slafko" da je dubina samo 20cm!!
100ks sa 2,5m ide pjevajuči!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
pajdo kaže:
marko93 kaže:
Stroj dobro zamišljen..
Samo tu treba jak traktor da to vuče..

Ma daj, veli "slafko" da je dubina samo 20cm!!
100ks sa 2,5m ide pjevajuči!
Tom dubinom oreš,to treba ič 30cm u zemlju ako je podrivač,a i ako ide 20cm plus freza nebi baš rekao da 100 ks pjeva...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Stroj nije zamišljen za teško podrivanje. Ide on 25 cm, ali ipak je preporučeno ići do 20 cm.

Pajdo je u pravu, 100 ks bi trebalo biti dovoljno za 2,5 m širine. Malo je teže ovak napamet procjenjivati što i kako ide i koliko HP treba. Budem probao doći do video zapisa da se vidi kako stroj obavi posao iza sebe.

Mislim da nema druge nego da dovezem jedan primjerak i da se napravi probna prezentacija. Htio sam čuti od Vas za koje poslove bi ovakav stroj mogao biti dobar i da li bi se njegovom upotrebom uspjelo reducirati broj prohoda prilikom pripreme zemlje... :scratch
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
slafko kaže:
Stroj nije zamišljen za teško podrivanje. Ide on 25 cm, ali ipak je preporučeno ići do 20 cm.

Pajdo je u pravu, 100 ks bi trebalo biti dovoljno za 2,5 m širine. Malo je teže ovak napamet procjenjivati što i kako ide i koliko HP treba. Budem probao doći do video zapisa da se vidi kako stroj obavi posao iza sebe.

Mislim da nema druge nego da dovezem jedan primjerak i da se napravi probna prezentacija. Htio sam čuti od Vas za koje poslove bi ovakav stroj mogao biti dobar i da li bi se njegovom upotrebom uspjelo reducirati broj prohoda prilikom pripreme zemlje... :scratch
Pretpostavljam da je stroj zamišljen za obradu zbijenog tla u jednom prohodu- tzv. podrivač radi svoj dio posla, a freza lijepo usitni i možeš odmah iza saditi ili sijati!
Ili umjesto oranja i frezanja(npr strništa), dobiješ ˇall in oneˇ!

marko93-s obzirom kako konstrukcijski izgleda, teško da bi ova kombinacija izdržala rad i dubinu pravog podrivača + još freza iza! Moralo bito daleko, daleko masivnije i robusnije biti izvedeno! Ovako vjerojatno radi sve na istoj dubini!
 

Najnoviji postovi

Na vrh