• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Freza pripremu i čišćenje zemlje, za krčenje panjeva i žila

B

BAGERISTA

Guest
To je malčer,,i vidim je.....ki,,,pa smelje sve živo i neživo,,,na zemlji,,,i nije loše kome se neda mlatiti sa svim i svačim u njivama,,,,,pa platiš i odradi,ali sat ovog stroja košta dosta....

Da malčerom če proč,,,i sve smljet,,,,e sad,,,onda če tek nicat sve moguče,,,pa treba to održavat,,,,ali da prolazi po šumi,,,i u jednom prolazu da nastane ovo iza,,,neče iči,,...treba malo više prohoda,,,,,ali da češ imat čistu parcelu,,,imat češ,,,,a kod oranja če još se vadit koji kamen,,ako ima žila,,,i svega ča se nađe..

Kad bi bio blizu takav,,da mi coke zmelje,,,,,,,,milina bi bila..
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ovakvih mašina kod nas u okolici zadra ima mnogo,,stvarno melje sve zivo evo jedan ovdje kod mene melje isto nekih 10 hektara mislim da taj stroj nemogu kopcati traktori ispod 200konja a plaća se po m2
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
negdje sam pročitao da treba minimum traktor od 250-260ks s vario mjenjačem il tako nešto... šteta da nema u blizini Istre takvih čudovišta, jer ja mislim da bi mi bilo isplativije svejedno stime nego da najprije jedan veliki malčer dođe pa jedan bager vaditi panjeve pa jedan kamion da to sve odveze ća...

zrman mi je vadia panjeve s fermecom 860, vidim da je bagerista se javio pa... al dosta se je mučia i nije uspio sve mogao pa je rekao da će doći kada se nešto napravi na kombinirki nisam ga dobro ču ča...

a panji nisu kizna kakvi al su žilavi... ma ništa to nebi radio da nije onako dobra zemlja tamo, jednu smo popilili sami, s trimerom graju riješavali, te je zrman kad je mogao došao s kombinirkom panjeve vaditi i tako godinu dana i još mi je upitna ta parcela dali ću stići izorati pa sve to stalno paliti, to je svaki dan bio jedan veliki kup od mozda 5m, ok nakupilo se i preko 10-15m drva al ako i drugi idem ovako a nije mi problem al gubim i dvije godine da nešto posijem tamo a već mi je dosta čekanja da se kombajn vidi i na našoj njivi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Takvu sam ja imao.....možda je i moja preprodana...:mrgreen:

A nema i treba znat kako vadit,,,s njom,,,tik tak sje...š granu i ako neznaš si pušiona...odu vide s teleskopa....:(:(

Mada takav traktor smelje sve ,,pa je puno lakše poslje ako treba.,.nešto počupat..
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ova nije tvoja sigurno :D jer ju je kupio novu prije cca 10god, ma zna on dobro radit snjom, ima je tih 10-12god al preslab je stroj za takav posao, a rekao je da je imao prilike radit s komatsu i da bi vjerojatno komatsu to bi odradio bez problema da je na pogotovo na zadnjoj grani dosta jači od fermeca.

ma ovo mi izgleda super jer kada je nešto sameljeno to može ostati ne treba nista odvoziti...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
samo ti zovi doci ce oni i iz zadra u istru ,to im je posal.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
prvo napravi analizu zemlje.
jel obično su šumska zemljišta kisela.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a ma tu je nekad bila njiva... al hvala na ovoj informaciji vjerojatno i napravim prije ičeg..


al ako mi dođe iz zadra koliko me onda košta tek, ili da cekam dok ne nađe jos koga tu, al to je sve drek jer on bi trebao najprije doc vidjet zemljiste i sl... njiva je šeko pravokutna i ima oko 1,4hektara nije neka velika njiva.

ma čisto me samo zanima cijena takve usluge ako ko zna :)
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
a ma tu je nekad bila njiva... al hvala na ovoj informaciji vjerojatno i napravim prije ičeg..


al ako mi dođe iz zadra koliko me onda košta tek, ili da cekam dok ne nađe jos koga tu, al to je sve drek jer on bi trebao najprije doc vidjet zemljiste i sl... njiva je šeko pravokutna i ima oko 1,4hektara nije neka velika njiva.

ma čisto me samo zanima cijena takve usluge ako ko zna :)



I ja sam imao za krčiti nešto manje od ha zapuštene zemlje. Ima na forumu dio krčenja. Evo jedna malo skuplja varijanta da znaš otprilike kako stoje stvari ako budeš nešto slično radio.


PREDMET: Ponuda za pripremu terena za voćnjak

- Cijene su izražene za radove na bazi 8500 m²
- Svo raslinje na parceli će biti usitnjeno a panjevi samljeveni u razini zemlje
- Parcela će biti podrivana u dva smjera (vodoravno i okomito)
- Podignuti materijal od podrivanja će se ponovo samljeti na parceli

Prijevoz stroja (tegljač + labudica): 82 km x 18 kn = 1.476,00 kn

Rad gusjeničara AHWI RT 400: 4500 m² x 2,10 kn = 9.450,00 kn +PDV
4000 m² x 0,50 kn = 2.000,00 kn + PDV

Podrivanje na dubini od 60-80 cm cijele parcele (8500m²): 5000 kn + PDV

Ukupna cijena bez PDV-a: 17.926,00 kn

Ukupna cijena s PDV-om (sa uklj.prijevozom): 21.709,50 kn

Rok izvođenja radova: 1-2 radna dana

Način i rok plaćanja:
Odmah po završetku radova, virmanon na žiro račun: 2492008-1100002602 kod IMEX BANKA d.d.



To je cijena bez oranja. Na sreću na kraju sam našao čovjeka koji mi je izmalčirao, podrivao (70-80cm) i duboko izorao za 10 000 kn (sve niz brdo)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
lijepe li cifre...

i ja bi to sve lijepo s bagerom iscupo al bojim se da bi to bio jedno ogromno brdo od tih panjeva i svega i neznam sta bi stime poslije... da je barem koja rupa u blizini al zacudo sve ravno
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za te ostatke ti on moze bez problema iskopati rupu, nagurati to unutra na dubinu koju hoces, zatrpati i rasplanirati ostatak zemlje okolo..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
lijepe li cifre...

i ja bi to sve lijepo s bagerom iscupo al bojim se da bi to bio jedno ogromno brdo od tih panjeva i svega i neznam sta bi stime poslije... da je barem koja rupa u blizini al zacudo sve ravno

pa slažeš te panjeve na manje hrpe i kad se osuši to se može zapaliti. i gotov posao bolje nego zakopavati.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za te ostatke ti on moze bez problema iskopati rupu, nagurati to unutra na dubinu koju hoces, zatrpati i rasplanirati ostatak zemlje okolo..

ja mislim da bi to bila jakooo velika rupa, znam... jer ovo di sam do sada vadio tu imam jednu lijepu rupu pa se baca unutra jos malo dok stane

a spaljivanje bilo bi možda moguće al sta sa zemljom koja ostane na svim tim korjenima i sl...
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
negdje sam pročitao da treba minimum traktor od 250-260ks s vario mjenjačem il tako nešto... šteta da nema u blizini Istre takvih čudovišta,

Ima takvih u istri fendt 360 vario mislin jos neki rade po dalmaciji dosta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fendt 360 vario ti ne postoji :) Jedino može biti 936 sa 370 ks
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
ovi u vodoprivredi kad čiste potoke,povade panjeve ,korjene i stave sve u iskopanu rupu i zatrpaju a poslje dozerom poravnaju,eto snimke

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yeONirw1sd4[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6kJlY7cjS5g[/YT]
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
frend mi je radio ponudu za jedno malciranje takvog zemljista no nije znao jel ce moc radit sa njim isli su gledat u katalog radi se o malceru zahvata 200cm marke FAE koji drobi kamenje i sve zivo potrebno je minimum 200 konja i ta na knap je znaci traktor ispod 300 konja nula bodova on ima dva traktora od 215konja i samo to radi i ima malcer seppi m midiforst 250cm,cak su ga i zvali na prezentaciju malcera koji ulz u zenmlju neznam tocno koliko i odrdio je to ali holland je vristao u najsporijoj brzini,dok ovaj midiforst ide u zemlju 5cm u 200 konj mu je taman melje do 30cm naravno sa fiksnim vidia nozevima
 

Najnoviji postovi

Na vrh