• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Frezanje sa IMT 533

vz79

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
4
Poštovani, zanima me dali smijem frezati sa frezom širine 1,8 m na IMT 533, i koliko duboko smijem frezati sa istom.
Hvala.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
mashio 1,80m
u glavnoj ulozi: IMT 533 DeLuxe
Ja

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QVvrjgFwaoI&feature=g-upl[/YT]
 

vz79

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
4
cc

Koliko dugo radiš s istom i dali ti je poznato dali može oštetit mjenjač ili motor?

Dobar stroj, isti kao moj, ali sam svog ofarbao u zelenu boju, puno je ljepši:)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Zakaj ideš v rikverc?
Nebi ti bilo laše se okrenuti da ne delaš crvene kilometre:?:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Sve se smije. Ovisi kakva je zemlja, u lakšoj zemlji vjerojatno će ići, koliko duboko, osjetit ćeš na radu traktora. U svakom slučaju, ne bih kupovao tako široku frezu bez da je isprobam na svom terenu, bolje uzeti užu pa bezbrižno raditi.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
to smo frezali ja i tata za krompir,freza je od tetka a on ima imt 539.
s ovom frezom moj mali radi po drugi puta...
ammm,iso sam na rikverc jer ako se okrenem i frezam prema dole onda se nemam di okrenut
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Koliko dugo radiš s istom i dali ti je poznato dali može oštetit mjenjač ili motor?

Dobar stroj, isti kao moj, ali sam svog ofarbao u zelenu boju, puno je ljepši:)

nece mu bit nista 1 ili 2 spora i ne sparaj na gasu i nemas brige moj je godinama bio pod frezom i nista mu se nije bilo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za 533 imam gramip 150cm......kada ju zaglavim do kraja, onda ju dobro osjeti u 1 sporoj......a ako ide malo pliće, onda neosjeti.......sve ovisi od zemlje do zemlje, al kod mene je lagana zemlja.......ja nebi išao preko 150cm......i moja je lagana freza......dok imt od 130 je teška freza i mislim da ju je još teže vući od moje, iako je manja......al nikada nisam probao staviti na traktor.......
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ja sam svojem 539 prikopčal gramipovu at-20 185 bome ju je dobro osjetil i to mu je bilo prvo i zadnje frezanje sa tom frezom moj tast ima istu takvu samo 150 i radi bez brige sa 39-takom tak da ti je moj prijedlog da ga nemoj mućit sa tolkom frezom uzmi max do 160 i nju bu imal kaj gonit ak ju dublje pustiš
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja imam Gramipovu AT 20 170 i 539 radi dobro sa njom a 533 se muči sve ovisi o zemlji. Na lakšim zemljama i 533 solidno radi s njom.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
za 533 imam gramip 150cm......kada ju zaglavim do kraja, onda ju dobro osjeti u 1 sporoj......a ako ide malo pliće, onda neosjeti.......sve ovisi od zemlje do zemlje, al kod mene je lagana zemlja.......ja nebi išao preko 150cm......i moja je lagana freza......dok imt od 130 je teška freza i mislim da ju je još teže vući od moje, iako je manja......al nikada nisam probao staviti na traktor.......

koja je dubina frezanja kad ju spustis dokraja otprilike
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
oko 20cm......s tim da mora biti dobro orano, na barem 30cm
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
oko 20cm......s tim da mora biti dobro orano, na barem 30cm

dali ides direkt na brazdu ili sta prije napravis
ja sam sa 533 i nekom njemackom frezom neznam proizvodaca od 1.80cm frezo stalno na neku dubinu izmedu 20-25cm imam malo tezu zemlju i dosta je brdovito nisam imo problema da je traktoru jako tesko radio je sasvim normalno a sad 542 samo fucka s tom frezom
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
zakaj pa frezaš 25cm duboko

za krumpir idem na tu dubinu da bude mekanije za korijen i tak mi je najlakse spustim hidraulik dokraja i miran si kolko je je:D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
direkt na brazdu, za krumpir i ja frezam, samo prije još bacim umjetno, frezam i sadim sadilicom.....

treba paziti sa priključcima na kradan, brzo pokidaju traktor ako su preveliki za njega, pogotovo prevelika freza, ona najviše uništava......
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
dali ides direkt na brazdu ili sta prije napravis
ja sam sa 533 i nekom njemackom frezom neznam proizvodaca od 1.80cm frezo stalno na neku dubinu izmedu 20-25cm imam malo tezu zemlju i dosta je brdovito nisam imo problema da je traktoru jako tesko radio je sasvim normalno a sad 542 samo fucka s tom frezom

533 i 1.80 m i to na dubinu od 25 cm na težoj zemlji ne znam zakaj ali da budem iskren ne vjerujem
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
533 i 1.80 m i to na dubinu od 25 cm na težoj zemlji ne znam zakaj ali da budem iskren ne vjerujem

nemoras vjerovat ja znam s cim sam radio i kako sam radio vjerovao mi ko ili ne, nemam slika kako frezam al mogu poslikat frezu pa ces vidit kakva je onda mi neces vjerovat na da 542 malcira s malcerom radnog zahvata 1,8m to imam slike samo da prebacim slike sve na komp pa cu ih stavit tu da se vidi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
direkt na brazdu, za krumpir i ja frezam, samo prije još bacim umjetno, frezam i sadim sadilicom.....

treba paziti sa priključcima na kradan, brzo pokidaju traktor ako su preveliki za njega, pogotovo prevelika freza, ona najviše uništava......

ja sve sta frezam ide direkt na brazdu sporohodna i gas na pod a godisnje frezam puno
 
Na vrh