• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gallignani

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Da imam, a preblizu su zato što sam ih bio popustio skroz da provjerim ležaje pa tak izgledaje inače nisu tako blizu. Ako ih spajam spojnicam onda bih trebao odrezati cjelu širinu remena i spojiti ju tako su mi rekli ovi što prodaju spojnice a žao mi je rezati.

Ma nemoj nista dirat kad pukne remen promjenis ga i mir. Ali ako ne radis zeleno nece ti vjerojatno nikad ni puknut!
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Iza na tankim remenjima između njih ima onaj razdjelnik ali mi par remenja idu više u jednu stranu i ribaje o taj graničnik remenja, remenjima nije ništa ali ti graničnici su do pola pojedeni neznam šta da napravim da neidu i tu stranu.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Iza na tankim remenjima između njih ima onaj razdjelnik ali mi par remenja idu više u jednu stranu i ribaje o taj graničnik remenja, remenjima nije ništa ali ti graničnici su do pola pojedeni neznam šta da napravim da neidu i tu stranu.

nisu ti valjci u centru, izmejri se sa metrom na onim sarafima sto su za stelanje napetosti remenja
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da i ja sam mislio to da nisu valjci u centru ali ako popustim tu stranu onda bi bilo jednako kao i druga i vjrovatno nebi diralo taj graničnik al bi mi onda remenje sa te strane bilo jako labavo.

Al izgleda da ću morati tako napraviti, sada su zategnuta ljepo a kada odpustim i bude isto kao i na onoj strani onda mogu sam rukom okretati par remenja sa te strane gdje sam ih odpustio.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Da i ja sam mislio to da nisu valjci u centru ali ako popustim tu stranu onda bi bilo jednako kao i druga i vjrovatno nebi diralo taj graničnik al bi mi onda remenje sa te strane bilo jako labavo.

Al izgleda da ću morati tako napraviti, sada su zategnuta ljepo a kada odpustim i bude isto kao i na onoj strani onda mogu sam rukom okretati par remenja sa te strane gdje sam ih odpustio.

Nije ti sve remenje jednake dužine! Jedno je više istegnuto pa je malo duže i to ti je labavije. Zato te zeza!:icon_anal:
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Nije ti sve remenje jednake dužine! Jedno je više istegnuto pa je malo duže i to ti je labavije. Zato te zeza!:icon_anal:
Hvala na odgovoru al te spojice su previše stare da bi se to moglo odšarafiti i odsjeći jedan dio pa ponovno metnuti nek ide ovako dok ide.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ovako da pitam pošto nekužim sve: Kada baliram i naprimjer kada mi uniđe kopirni kotač od prese u razol onda mi pikap (vilci) diraju zemlju i zapinju što je normalon ali onda mi se počme pikap tresti i kao da promašuje i čuje se velika buka (ružan zvuk koda se raspada) i malo mi je preosjetljivo čim malo grbav teren odmah lupa to, dali ima negdje španovanje za to i dali je to normalo takvo lupanje?
Evo kako izgleda pikap, nažalost nemam boljih slika.
ycxyv.jpg

dsffsdsd.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Kakav je pogon pickap-a, dali možda ima nekakvo osiguranje od preopterećenja, kandžasta spojnica ili slično? Možda je najbolje riješenje da paziš dok kupiš travu da ti točak ne upadne u jarak.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Nemam pojma kakav je pogon evo imam nekakve slike od pogona pikapa pa sami vidite nekužim taj princip rada?
fotografija0185.jpg


fotografija0187.jpg
 
Posljednje uređivanje:

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Nemam pojma kakav je pogon evo imam nekakve slike od pogona pikapa pa sami vidite nekužim taj princip rada?

to meni slići na kuplungu kardana od samoutovarne- onaj što preskaće kod određenog momenta.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Iskreno nemam pojma, al bih htjo ako se može malo dotegnuti da je jače da ne preskače al neznam ni gdje ni kako?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Evo na slici se vidi taj dio koji pokreće špagu to je ova dugačka pocinčana šipka što ide od dole prema gore mene zanima šta nju to diže prema gore??? Znači ona kada se digne do određene visine okine i počme vezanje. Taj je sistem isti kao na welgerici RP 12.

fotografija0183d.jpg
 
Posljednje uređivanje:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
E ovako zanima me tko ima ovaku balirku Gallignani sa remenjima (kratkim) zapravo ovakvu komoru da ima nebitno čija je marka samo da nije okrugla kao komora sa valjcima dali ste balirali slamu po najgoroj vrućini dali ide (pitam zato što kod ove moje nije okrugla komora pa mislim da bi možda išlo u slami i po vrućini).
Ja jesam presao slamu po najgoroj vrućini ali 15 bala samo i normalno ide i bale su super pa me zanima dali je netko balirao više bala slame i kako ide?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Takvu fiksnu komoru na remenje imaju Welger balirke. A neko od članova je imao ili još uvijek ima balirku sa tim sistemom pa prelistaj malo temu vjerovatno ćeš nešto naći.
 
Na vrh