• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GASSNER

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Koliko je udaljen od radnog tijela a vidi kak je na mom plugu poštelan,u temi oranje.Možda ti je problem u kuruzovini.Novak je kod mene brao par godina jednom čovijeku,siječka mu nije na svakom redu radila pa je dosta imao povaljane kuruzovine,i to se teško oralo i štopalo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
stvar je ovakva : desna strana pluga je odlična sve daske ko nove , a ljeva je isto dobra sam ojednu dasku bi trebalo zamjenit , ubiti trebalo je oba dvije zamjenit daske , jednu jesam stavil original novu kad sam sa plugom dobil dvije org daske (ljevu i desnu dasku) , sad mi još jedna fali da ju zamjenim
Dali koja firma može napravit točno takvu dasku , mislim točno tako ju sfrknuti kak treba ?
znam da bi bilo najbolje kupit original al ove tu lokalne firme imaju tolike marže da boli glava...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Evo da se pohvalim da sam danas kapario gassnera
3 brazde okretač 14"
Slike ce bit ćim dođe doma
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Matija nemoj se zanosit s time da ce ti netko izradit dasku...kupi original, samo ce te neko prevarit.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Jel se mogu kupiti novi dijelovi original za gassnera i kakve su cijene u odnosu na rabewerk npr ako netko zna?
Hoce li gassner losije radit od rabewerka ako su klirensi i rasponi brazda isti, resetkasta daska i pretpluznjaci na oba? Koji se lakse vuce?
 

OpgJakičić

Novi član
Tu od
18 Svi 2022
Poruka
1
Jel se mogu kupiti novi dijelovi original za gassnera i kakve su cijene u odnosu na rabewerk npr ako netko zna?
Hoce li gassner losije radit od rabewerka ako su klirensi i rasponi brazda isti, resetkasta daska i pretpluznjaci na oba? Koji se lakse vuce?
Pozdrav svima vidim da nema nikog na temu gassnera! Pa da mao obnovimo to!🤣Posjedujem Gassnera 3 x14" Dd730 U1303 i mogu samo reći da je to jedan od boljih plugova po meni! Glupost je što ljudi misle da je Rabe bolji jer je samo ime zvučnije.Gassner je bavarski plug(Švabo)🤣 i kod mene radi odlično imam na njemu i češalj koji odmah ravna zemlju.Imao sam Niemeyera,Rabewerk,Lemkena,Landsberga,Regenta ali Gassner daleko bolje radi od gore navedenih plugova.
Imam i 4 brazdu al je skinuta jer nemam traktor za 4 razde.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Dobar je Gassner ali nije klasa Kvernelanda ili Lemkena. Ja imam Gassnera 2 brazde ravnjaka i Kverneland 3 br okretač a šogor ima 3 brazde okretač Gassner. Dobri su plugovi ali problem nastaje kad treba nekaj mjenjati na njemu. Npr prsa i raonik za mojeg 2 brazde su bila 1600 kn. A npr. svi raonici za Kverneland 3 brazde okretač su isto oko 1600 kn. Sad je kupoval šogor raonike za svojeg i komad je 750 kn x 6… Za Kverneland je 280 kn/kom. A itekak se vidi razlika u oranju između Kvernelanda i Gassnera. Problem je kaj je Gassner rijedak plug i onda su dijelovi izuzetno skupi.
 

Petar1988

Novi član
Tu od
15 Ruj 2021
Poruka
3
plug kao plug nije preloš. to si kupio nekoliko km od mene. taj plug sam vidio par puta al predugačak je. od mojeg gassenra je duži i više od pola metra. a moj je 3x16 samo noviji tip imam cilindar okomito a taj ti je vodoravan i novije daske i puno višlji od tog. al kao plug bi trebao super radit ako nije pomotan i nisi ga puno platio a vidjet češ u radu al mislim da su lemeši dosta poderani i samo da ti rečem izvadio ti je špice s vrha lemeša ona ojačanja koja se šerafe na dva šerafa na vrh lemeša. plug je predviđen s tim ojačanjima ovak mislim da če rovati neče lijepo rezat odnosno teže če ti traktor vuč. ja sam probao bez tih ojačanja al jednostavno nejde niti tako u zemlju a i traktor se muči dosta. dok sam stavio nove lemeše i ta ojačanja naprijed traktor se preporodio i ide pijevajuči. s starim lemešima kao da sam ih vukao 4 brazde a s novim je puno lakše za vuč.
inače jako lagan plug za radit samo dosta težak za nosit i lijepo ore. ne baš presjajno al iza njega ne ostaje ništa vani. da malo poradim na pretplužnjacima ma ja ti velim nebi mu bilo ravnog pluga
a kako se čovjek zove gdje si kupio u polonju???
Pozdrav vidim da se razumis u ovaj plug gassner ja imam ovaj okretac dvije brazde mehanicki u lijevu stranu okrene a u desnu ostane napola i kad se spusti na zemlju nece
Ona ruza tj. Mehanizam da otvori ida se okrene
 

Najnoviji postovi

Na vrh