• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GASSNER

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
evo da se pohvalim kupili mi plug gassner 3 brazde 14" okretač...razmak između brazdi 100cm...visina 75cm...PRAVA MAKINA DOK GA GAZDA DOPELJA ZA KOJI DAN, BUDU SLIKE ODMA ORANJA,DOBIO 2 NOVE DASKE original gassner GRATIS VEL IGAZDA DA JEDNA DOJDE 130eura
pa može koji komentar za taj plug kakav je i to,dali dobro zaorava,a po daskama se vidi da su prave ,dosta položite,dota zasukjene kak treba,pretplužnjaci pravi veliki....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma to ti je prava plužina,toliki razmak između brazdi je odličan a i visina je za svaku pohvalu,sigurno nećeš imati problema sa štopanjem i rikverciranjem u oranju.gdje si ga kupio,koliko košta?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kaj misliš do kine orat? :lol:

čestitam na novom priključku.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
kupili smo ga u polonju,za 1200eura,plug je ok,imam slike ali stavit ću gore druge slike dok ga doveze doma....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Čestitke 8)
Za 1200 eura 3br,hm :scratch to mi nekak ne miriše na dobro,ali daj slike pa da vidimo ;)
Po ovim mjerama koje si napisao,sve je kak ima biti.. 8)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
to su brzinske slike ali dok dojde doma onda budu slike sa svih pozicija...eto to je taj plug ...



 
B

Bobo

Guest
Vidi se da je radio, al sve ce se vidjeti kad se proba u njivi...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
plug kao plug nije preloš. to si kupio nekoliko km od mene. taj plug sam vidio par puta al predugačak je. od mojeg gassenra je duži i više od pola metra. a moj je 3x16 samo noviji tip imam cilindar okomito a taj ti je vodoravan i novije daske i puno višlji od tog. al kao plug bi trebao super radit ako nije pomotan i nisi ga puno platio a vidjet češ u radu al mislim da su lemeši dosta poderani i samo da ti rečem izvadio ti je špice s vrha lemeša ona ojačanja koja se šerafe na dva šerafa na vrh lemeša. plug je predviđen s tim ojačanjima ovak mislim da če rovati neče lijepo rezat odnosno teže če ti traktor vuč. ja sam probao bez tih ojačanja al jednostavno nejde niti tako u zemlju a i traktor se muči dosta. dok sam stavio nove lemeše i ta ojačanja naprijed traktor se preporodio i ide pijevajuči. s starim lemešima kao da sam ih vukao 4 brazde a s novim je puno lakše za vuč.
inače jako lagan plug za radit samo dosta težak za nosit i lijepo ore. ne baš presjajno al iza njega ne ostaje ništa vani. da malo poradim na pretplužnjacima ma ja ti velim nebi mu bilo ravnog pluga
a kako se čovjek zove gdje si kupio u polonju???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
zove se Ivan Nizek...a ispred njegove kuće su neki stari kamioni...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha a to nizek ima a ja sam mislil da to nije njegvo. vidiš da sam znal možda bi još manje platil plug
a to mi od tate komšija
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ah,je kaj buš ve nema veze, 50€ mi je pustil....danas ili sutra bu mi ga dopeljal netko od njegovih prijatelja...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ok al stavi slike obavezno i kad ideš probat plug obavezno slikaj u brazdi i u radu ovako :D

evo ja ove slike nisam postavio jer mi se nije dalo tražit temu o gassner plugovima pa evo sad vidim da ima tema pa da stavim neke slike svog pluga.
dakle ovaj plug sam kupio prije 2 godine i lemeši su dosta loši dok su daske skoro ko nove i sad proljetos prije oranja bacio se u biznis naručio nove lemeše i krenuo ih mjenjatevo neke slikice kapčenja i prije početka mjenjanja :D a vidjet čete i razliku između starih i novih lemeša i normalno da se teško vukao a sad s lakočom ide i u zemlju i traktor lakše vuče čak za brzinu više može ič na istoj dubini na kojoj i prije samo s brzinom sporije jer se gadno vukao a sad mačji kašalj :lol: :D evo neke slike
i636182_P1000248.JPG
i636181_P1000247.JPG
i636180_P1000246.JPG
i636192_P1000251.JPG
i636191_P1000250.JPG
i636190_P1000249.JPG
i636202_P1000253.JPG
i636201_P1000252.JPG

ovo je kad se spremalo prvi put orat s novim lemešima
i636216_P1000295.JPG
i636215_P1000289.JPG

i to je put do pola i širina traktora kao i cesta
i636220_Slika032.jpg

a ovak je izgledalo to oranje prvi put

i636219_Slika029.jpg
i636218_Slika028.jpg

i636221_Slika033.jpg
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
kikic mf
moj tetak ima isti takav plug i trazi cetvrtu brazdu dal znas gdje bi mogo nac mozda
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
joj fakat neznam gdje bi ga mogel nač. pa s kakvim to onda traktorm vuče kad hoče i 4 brazdu?
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
vuce ga iva jelen od 120 ks a ako bi naso cetvrtu brazdu onda bi za ursuza od 160 ks
inace sam i ja ga vuko sa landinijem 90 ks i ide dobro plug je prva liga
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
plug je strava i stvarno je jak al stvarno nebi znao gdje bi nabavio tu 4 brazdu. a imaš kakve slike od tog pluga?
ako imaš daj postavi li barem poslikaj pa stavi slike baš me zanima kako izgleda plis :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ja sam sa svojem plugom probao orat,stvarno ide super ,pretplužnjaci rade odlično,drač je bil do koljena ništa nema vani,nisam stigel slikati jer smo ga štelali,slike budu dok pem orat uslužno u ponedjeljak ili utorak.....toliko od mene i mog pluga....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
MATIJA CASE kaže:
ja sam sa svojem plugom probao orat,stvarno ide super ,pretplužnjaci rade odlično,drač je bil do koljena ništa nema vani,nisam stigel slikati jer smo ga štelali,slike budu dok pem orat uslužno u ponedjeljak ili utorak.....toliko od mene i mog pluga....
Daj malo slika kad je na traktoru sad kad su se daske zasvjetlale da vidimo kak to izgleda u "boljem" izdanju 8)

Sječaš se kad si mi pričao da predplužnjaci nisu dobri??Eto ti sad da se i sam uvjeriš da je to odlična stvar na plugu,, ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
je pričao sam da nisu dobri ali pravi su...pa evo malo slikica ,još daske nisu zasvijetlane jer sam orao gdje je podrivano, a ne na običnem gdje nije podrivano,plug ide zaista super idem 7km/h...







 

Najnoviji postovi

Na vrh