• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje se najvise traktor potrosi od kojih prikljucaka ?

A

Ado

Guest
Gdje se najvise traktor potrosi od kojih prikljucaka npr traktorska freza ili?-Molim navedite vezano za rezervne dijelove ?-Ado_
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tanjuranje
oranje
transport prikolice cca 1,5 t.
frezanje
šuma
vlačenje
baliranje
kosa -strižna
prskanje i sijačice s kardanom
sijančice i sve druge sijaćice bez kardana
ležanje u hladu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,941
puknuti kaže:
tanjuranje
oranje
transport prikolice cca 1,5 t.
frezanje
šuma
vlačenje
baliranje
kosa -strižna
prskanje i sijačice s kardanom
sijančice i sve druge sijaćice bez kardana
ležanje u hladu

I drgljanje naleru :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
I drgljanje naleru :lol:
Nek tebi drglja na leru kad ležiš u hladu :lol:
Ler je ustvari štetan kao režim rada traktora , koristi jedino kad se iz max. opterečenja prelazi u režim ležanja u hladu ;)
 
A

Ado

Guest
U svakom pogledu je tako .-Samo izbaci lezanje u hladu .-Ado_
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
puknuti kaže:
muhanicar kaže:
I drgljanje naleru :lol:
Nek tebi drglja na leru kad ležiš u hladu :lol:
Ler je ustvari štetan kao režim rada traktora , koristi jedino kad se iz max. opterečenja prelazi u režim ležanja u hladu ;)

Što je kod lera najštetnije :?: Meni ljeti dosta radi na mjestu pod ler gasom ali tjera kardan prskalicu za vinograd... :scratch Da li se to računa kao ler jer je to stvarno nikakvo opterećenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
StricVujc kaže:
puknuti kaže:
muhanicar kaže:
I drgljanje naleru :lol:
Nek tebi drglja na leru kad ležiš u hladu :lol:
Ler je ustvari štetan kao režim rada traktora , koristi jedino kad se iz max. opterečenja prelazi u režim ležanja u hladu ;)

Što je kod lera najštetnije :?: Meni ljeti dosta radi na mjestu pod ler gasom ali tjera kardan prskalicu za vinograd... :scratch Da li se to računa kao ler jer je to stvarno nikakvo opterećenje
Najštetnije je to kaj radi prehladan. Motor bi se u nekakvom takvom radu trebal vrtititi bar 1200...1300rpm.
Osim toga, prenizak mu je i tlak ulja, radi premale brzine vrtnje uljne pumpe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Slabo podmazivanje motora .
Slabo hlađenje , odnosno cirkulacija tekučine kroz motor .
Slabo punjenje akumulatora .
Veče vibracije
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Jel ne bi ispravan termostat trebao održavati radnu temperaturu motora bez obzira što traktor radi na leru? Vodena pumpa se vrti, istina sporije, ali opet ako je termostat ispravan mislim da ne bi trebalo biti problema :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
M.M. kaže:
Jel ne bi ispravan termostat trebao održavati radnu temperaturu motora bez obzira što traktor radi na leru? Vodena pumpa se vrti, istina sporije, ali opet ako je termostat ispravan mislim da ne bi trebalo biti problema :scratch
Motor pri ler-gasu ne generira dovoljno topline za postizanje radne temperature. Nije to temperatura vode, već temperatura u prostoru za izgaranje...
Osim toga, motor se hladi i uljem kao i zračenjem topline u okoliš. Zamisli kak je tek zrakno hlađenim motorima koji nemaju termostat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na leru se grije više nego na povišenm broju okretaja , dokaz tome je kada recimo čekate da na auta upali ventilator ,najprije bude ako radi na leru .

Ima neki amer sa V6 motorom , u programu ima opcija (ako iscuri tekućima hlađenja ili iz tko zna kojeg razloga krene pregrijavanje ) 3 rade -3 se hlade pa se ciklički mjenjeju , brzina je limitirana na 80 nečega ..nadan se milja (iako djeluje malo previše ) tako da se preko onih njihovih cesti od stotine kilometara bez žive duše (osim čegrtuša) nekakko dovučete do civilizacije .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,941
puknuti kaže:
Na leru se grije više nego na povišenm broju okretaja , dokaz tome je kada recimo čekate da na auta upali ventilator ,najprije bude ako radi na leru .

.
Puknuti :scratch :scratch :scratch :madmana:
Koliko se ja siječam večini se ventilator vrti non stop a na autu danas :?:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
puknuti kaže:
Na leru se grije više nego na povišenm broju okretaja , dokaz tome je kada recimo čekate da na auta upali ventilator ,najprije bude ako radi na leru .

ne! najprije se bude ugrija na max broju okretaja rad u leru!
jer nema nikakvog prisilnog hlađenja hladnjaka


Ima neki amer sa V6 motorom , u programu ima opcija (ako iscuri tekućima hlađenja ili iz tko zna kojeg razloga krene pregrijavanje ) 3 rade -3 se hlade pa se ciklički mjenjeju , brzina je limitirana na 80 nečega ..nadan se milja (iako djeluje malo previše ) tako da se preko onih njihovih cesti od stotine kilometara bez žive duše (osim čegrtuša) nekakko dovučete do civilizacije

neznam za amere
ali to ima BMW V12 6l motori
mogucnost da iskljuci 3 ili 6 cilindri
radi smanjenja potrosnje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam spomenuo auta jer je kod njega jasno vidljivo kad je zahajcan .
Kod traktora i inih je još nepovoljnija situacija jer na leru ventilator radi vrlo mali protok zraka u odnosu na auta kojem ventilator radi na struju .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,941
Ali se vrti a ne stoji.
Ak ne veruješ tekni nuter prste :lol:
Ima još jedna svar u kompletni rashladni sistem auta ide cca 5 litara vode a samo u hladnjak traktora barem toliko i logički pošto je veči sam oslobađa veču količinu topline.

Ali to kaj sam ja napisal drgljanje na leru. Mislil sam na one koji misle da šparaju naftu tj rade na malom gasu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Ali se vrti a ne stoji.
Ak ne veruješ tekni nuter prste :lol: .
jesam jednom , mamicu mu

muhanicar kaže:
Ali to kaj sam ja napisal drgljanje na leru. Mislil sam na one koji misle da šparaju naftu tj rade na malom gasu.
Moj frend još tanka za 50 kuna , veli da njega ne jebe kaj gorivo poskupljuje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh