• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalka motora na Zetoru 6945

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Pošto ču morat kroz neko vrijeme radit generalku zanima me što preporučujete kako i što da napravim,odnosno da bude što kvalitetnija,a uz to navedite otprilike i cijenu svega toga!I još nešto:jel bi mogao kako ublažiti ove sadašnje simpome(trošenje i izbacivanje ulja na odušak,i malo veća temperatura a hladnjak je nov)dali bi pomoglo štelanje ventila ili možda da nalijem aditiv u motor pa da ga začepi bar malo ili nešto treće???? :scratch :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sa svoje strane ti preporučujem da napraviš kompletnu generalku pa da si miran.
Da bi bila kvalitetnija ugrađuj orginalne Zetorove dijelove.
Cijenu dijelova sam ti napisal u temi Zetor, a to koliko bi to otprilike točno koštalo ti je teško reči dok traktor nebude širom. Ovisi u kakvom stanju su glave, kvačilo radilica itd. Ako su klipovi, cilindri, glave i radilica još donekle možeš se probati igrati samo sa karikama to ti je trošak nekakvih 1000 kn ako si radiš sam. Ali ako plačaš nekoga da ti to radi mislim da nema računa jer ti prava generalka u prosjeku košta oko 5000 kn plus ruke.
Zbog večeg zagrijavanja motora ti i ulje ide jače na odušak. Tome bi se moglo pomoči malo da se ugradi drugi odušak.
Ventile ti je najlakše preštelati ali to nebude pomoglo da ne izbaciva ulje.
Pošto je več negdje bilo riječi da ne pali ni na toplo mislim da ti poštena generalka ne gine.

Ovo kaj vidiš na slici ti je koštalo 15000 kn s tim da su tu 2 nove glave 2000 kn blok 8000 kn i kiler 1000 kn što bi značilo da je to tebi 11000 kn manje.
Pa ti vidi koja je tebi opcija najbolja.


Uploaded with ImageShack.us
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Muhaničar meni dimi na odušak Universal 445, jel ima kakav sistem da to skroz zaustavi, pretvori, ohladi uljne pare pa da van kapa ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
21yes kaže:
Muhaničar meni dimi na odušak Universal 445, jel ima kakav sistem da to skroz zaustavi, pretvori, ohladi uljne pare pa da van kapa ulje?
Ako sam ja tebe dobro shvatil ti bi htel da se uljne pare pretvore u ulje pa da ti ono kapa a da se ne vidi para :scratch
 
Z

zetor4718

Guest
Kad budem radio generalku mora biti poštena znači novi sklopovi,brušenje radilice,blok i glave ostaju,naravno glave idu na strojnu obradu također i novi ventili.

Da ulje izlazi jako na odušak,e sad kako misliš da ugradim drugi odušak??

21yes kaže:
Muhaničar meni dimi na odušak Universal 445, jel ima kakav sistem da to skroz zaustavi, pretvori, ohladi uljne pare pa da van kapa ulje?

Na universalu je normalno isto kao i na zetoru da ide para,a ako ti ide ulje kao i meni vjerojatno nešto nije u redu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako radiš poštenu generalku onda pripremi petaka za dijelove.
Ako bu malo falelo buš dodal, a ako ostane onda bal.

Mislim da je kod tebe odušak ovakav a ako nije onda posljkaj.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Rekel bi ZJ da je to tlakomjer.
Pa onda tak velim i ja a za one pričaju staro hrvatski to je manometar za mjerenje pritiska ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Taj odušak bi trebal izgledati ovak. Kod nas ima za kupiti orginal i ja sam na nekoliko njih ugrađival orginal ili radil drugi i pomoglo je.
Ljudi su se žalili da im je problem bil u oranju ili u tanjuranju.
U svakom slučaju moje mišljenje je da to nije riješenje na duge staze nego glave dole a nove brtve su ti oko 100 kn i več puno više vidiš iako je moja predpostavka da su spucale prve karike što je čest slučaj na tim motorima a to se lijepo vidi kad skineš glave.


Uploaded with ImageShack.us
 
Z

zetor4718

Guest
Znam da to nije dugotrajno rješenje ali makar malo da ušparam ulja,čak možda kad bi ga zašarafio do kraja kak mi je jedan rekao,al se bojim da nebi imalo nekih nuspojava!Imam još cca. 50 sati za odraditi pa eto budem probao.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
muhanicar kaže:
21yes kaže:
Muhaničar meni dimi na odušak Universal 445, jel ima kakav sistem da to skroz zaustavi, pretvori, ohladi uljne pare pa da van kapa ulje?
Ako sam ja tebe dobro shvatil ti bi htel da se uljne pare pretvore u ulje pa da ti ono kapa a da se ne vidi para :scratch

Ma da, jesi kad vidio takav filter koji tako funkcionira?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
muhanicar kaže:
Koga da zašarafiš do kraja?

Ako sam dobro shvatio on bi zašrafio do kraja odušak, što nije nikao pametno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa on bi trebal imati onaj lonac na odušku a kaj je u njemu nemam pojma. :oops:
Inače neznam kakav bi to filter bil. Videl sam kojekakve mrežice koje sprečavaju da bi ulje izlazilo sa parama van ali da pare pretvara u ulje i da to opet curi van ne. A i ne kužim koju bi to svrhu imalo :scratch
Inače ti motori svi malo pare na odušak ali idu..... Fiat ko Fiat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
zbalija kaže:
muhanicar kaže:
Koga da zašarafiš do kraja?

Ako sam dobro shvatio on bi zašrafio do kraja odušak, što nije nikao pametno!
A zakej ne. Onda više nebu na njega kapalo nego na semeringima teklo :lol:
 
Z

zetor4718

Guest
zbalija kaže:
muhanicar kaže:
Koga da zašarafiš do kraja?

Ako sam dobro shvatio on bi zašrafio do kraja odušak, što nije nikao pametno!

Zato i pitam jer mi to nikak ne zvuči dobro!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moreš ti njemu i kantu aditiva natočiti ali za tih 50 sati :scratch
Mislim da nema računa.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ima onaj lonac na odušku, a ovo što si napisao Fiat ko Fiat je skroz točno. Ma smeta mi kad radim na mjestu onda dimi na odušak pa se osjeti. To sam sredio tako da sam s gumenim crijevima proveo do filtera zraka pa nek dimi sebi, meni neće. Znam da za male brodske motore ima takav filter. Hvala na odgovoru!
 
Na vrh