• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

generalka ne fendtu 4s

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Izbacuje ulje na odusak i bez optrecenja, mislim da je to siguran znak da trebam razmisljati o generaliki. Motor je:
Manufacturer: MWM

Fuel: diesel

Cylinders: 4

Valves: -unknown-
Bore/Stroke: 3.7402x4.133 inches [95 x 105 mm]

Displacement: 181.60 ci [3.0 L]

Horsepower: 55 hp [41.0 kW]

Cooling: -unknown-
Compression: -unknown-
Rated RPMs: 2400

Starter type: -unknown-

sad me zanima moze li se tu nesto iskombinirato do drugih motora, i od kojeg bi odgovaralo, a da cijena bude prihvatljiva. Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja sam metal karike od zetora i to je jedino od njega kaj paše.
Novi dijelovi tu kod nas su strašno skupi pa smo bili prisiljeni kemijati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
koliko je sati napravio sa zetorovim karikama i kako se ponasa, a sta za ostale dijelove, klipovi stubline, dali se bruse ili mijenjaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa gle traktor ne radi puno sati a to je bilo prije 5 ili 6 godina.
Ventile smo pripasivali ni sam neznam od čega.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
trenutno imam puno pitanja, nadam se da me razumijes. nebih otvarao motor ako nemogu naci dijelove.
Mozda bi se ventili dali prebrusiti, karike od zetora, sta sa stublinama, klipovima, lezajevima, dihtunzima. A koliko bio dosao sklop orignalan za ovaj motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Za sklop su rekli od 1000kn na dalje (nisu točno znali).
Klipovi ležaji mislim da samo oriđiđi, a košuljica je mokra tj vadi se ko na zetoru. Dihtunzi domači uradak a za glavu Rogina u zagrebu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
oprosti, ali sto znaci oriđiđi, i ja te pitao za sklop a nisam siguran sta sadrzava tacno jedan sklop
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Orginal.
Sklop je klip cilindar bolcn i karike.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
dao bih ja 4000 kn za 4 sklopa, ostaje onda jos koliko ulganja po tvojo procjeni da kompletiram- otprilike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dao bi ti ali je meni trgovac rekel od 1000 pa na dalje ali nije rekel dokle.
Mislim da bu novo koštalo puno ali to moraš raspitati po dučanima. Pošto za 533 poštena generalka košta oko 1000 eura možeš si misliti.
Ako bu skupo onda napraviš karikaš sa zetorovim karikama i probaš udati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
mislis da ga osvjezim samo sa karikama i nista drugo ne diram, a mozda ce i to biti dovoljno za nekuih 2-3000 sat
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
i mogu li karike zamijeniti da ne skidam glavu, da skinem klipove kroz karter
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pošto imaš takve ideje bolje da se toga ni ne primaš. :oops: :oops: :oops:

Klipovi se daju na nekim traktorskim motorima izvaditi prema dole kad izvadiš radilicu i motor skineš i sve rastepeš ali bolje da ni ne razmišljam koji je to posel a još i onda kad se setim da je to skoro nemoguče sastaviti odma mi je muka.
I još sve to samo da bi spasil brtve na glavama?
Ili je to možda da se ne vidi u kakvom stanju su glave :!:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
U pravu si brtve cu vec negdje naci, ali sigurnije je ici na skidanje glave pa po redu, Hvala!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
powershift kaže:
dao bih ja 4000 kn za 4 sklopa, ostaje onda jos koliko ulganja po tvojo procjeni da kompletiram- otprilike
kaj je 1000 kn previse za 1 sklop,ja sam platil 250euri samo jedan klip sa karika i jos zamjenski, a orginal 750eura, kupuj novo i miran si ,ako placas majstora 2 puta budeti jos skuplje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A kaj si ti mislil da je ovaj za 1000kn orginal?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
onda da bi napravio postenu generalku mi treba oko 3-4000 EURA, a to je malo previse, bit ce najbolje da ga prodajem, a da nesto krpim to ne bi bilo dugog vijeka a opet bi kostalo puno. Sta raditi, nisam ocekivao da su dijelovi tako skupi, a sta je sa ostalim motorima onda, sto su fendtovi dijelovi toliko skupi, klip je kilp, stavrno ne vidim razlog.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
....... 8) Fendt je Fendt .....a ostalo su traktori
tak da je i Fendt i dalje Fendt i onda kad se ............................pokvari
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Siguran sam da cu naci zamjenske dijelove po prihvatljivoj cijeni, pa ako prave za zetora sklopove za puno nizu cijenu ti isti ce napraviti i za fendta, a ovi neka prodaju originbalne po 1000 EURA za sklop ako mogu, ja ga platiti necu, nesto cu iskombinirati i opet će me sluziti 4-5000 sati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
powershift kaže:
... nesto cu iskombinirati i opet će me sluziti 4-5000 sati.

tesko, sve zamjensko nije niti blizu originala i u vecini slucajeva uzalud bacen novac, moj ti je savjet ako vec radis generalku uradi je kako spada ili nemoj raditi a to vec ti sam znas najbolje treba li ti taj traktor i dalje ili ga se mislis rijesit
 
Na vrh