• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gletanje knaufa

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Izolacija se u pravilu uvijek stavlja na vanjski zid.Ukoliko se izolacija stavlja iznutra zid je hladan, plus ako se stavljaju nekakve folije to su idealni uvjeti za stvaranje kondezata, koji se ne vidi. Treba biti oprezan sa utičnicama i prekidačima jer tu se javlja termo most pa se događa da su pune vlage.(plastična kutija iznutra toplo, izvana od zida hladno).Obični zid požbukan iznutra sa izolacijom izvana troši više topline iz prostorije ali apsosorbira i više vlage tj. Isušuje zrak , pa je ugodnije za živjet u prostoriji.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Možeš li malo objasniti što si konkretno mislio sa ovim:
plus ako se stavljaju nekakve folije to su idealni uvjeti za stvaranje kondezata, koji se ne vidi.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Možeš li malo objasniti što si konkretno mislio sa ovim:
plus ako se stavljaju nekakve folije to su idealni uvjeti za stvaranje kondezata, koji se ne vidi.
Parne brane ili folija koja štiti vunu . Parna brana?A kamo onda ide para?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ostaje u prostoru, odnosno gipsanoj ploči, a ne ide u vunu.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Sad je problem namještaj,, puno toga na izboru a niš se ne uklapa,, ova je rješenja a blagavaona treba veći stol i neke stolice onako malo luksuznije
 
  • Like
Reactions: ZJ

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
IMG_20231105_205519.jpg

Evo i blagavaona gotova,, zanima me da li zidati tuš kabinu sa ciglom ili ytong blokovima,,,,, iskustva,,, savjeti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Blagavaona namještena,,, da li tuš kabinu zidati od cigle ili ytong i sl... IMG_20231105_205505.jpg

Ne staklo, biće zidana sa rupama za šampon, improviziranim sjedištem,,,, ipak sam ja stariji gospodin već🤫
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
453
Svejedno je čime ćeš zidati, možeš i knauf zid napraviti. Ono nakon toga je najvažnije, a ti je dobra i kvalitetno odrađena hidroizolacija
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ja bi knauf osim za sjedalo..lakše je ..nema pranja alata..manje brige kod ljepljenja keramike jer i da savršeno paziš knauf bude ravniji
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Svejedno je čime ćeš zidati, možeš i knauf zid napraviti. Ono nakon toga je najvažnije, a ti je dobra i kvalitetno odrađena hidroizolacija
Hidro izolacija me i zanima,,, trebala bi tuš kabina biti u nivou sa pločicama,,,,neki savjet oko hidroizolacije
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Tuš kabina ili ulazna staklena vrata?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ja sam sebi napravil od obične pregradne cigle, požbukano na grubo i na to Sika hidroizolacija dvokomponentna pregletana dvije ruke i nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh