• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goji bobice

zbingula

Novi član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
7
Lijep pozdrav. Zanima me dali ste počeli sa prihranjivanjem goji bobica i sa kojim gnojivom. Ja nisam radio analizu tla pa me zanima koje bi" univerzalno"gnojivo sada bilo dobro staviti ili je još prerano.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja ću proljetnu gnojidbu ako se bude ok obavit za cca 2 tjedna, preporuka je 2-3 tjedna prije kretanja vegetacije za paletirana gnojiva. Koje gnojivo ti treba moraš izračunat prema analizi.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Može li mi netko malo oblje obasniti uzgojne oblike i kako i dobiti. što su to zaperki i kako ih treba rijediti? ja imam dvogodišnje sadnice goji-a. kada bi trebale početi cvjetati odnosno vidjeti se da li će imati plodove?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
O kojoj sorti pričamo?
Zaperci su ti "grančice" cca 5 cm sa par listića, odrvene i pretvore se u trn. Sve lišće sa debla ispod 1m možeš skidat, kao i između grana. Sve veće biljke su u cvatu, ove godine je to dosta uranilo.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
to je obična Lycium barbarum. tako je barem rekao čovjek od kojeg sam kupio, preko oglasnika.
imam 10 komada. evo slike jedne

kako sad to trebam urediti? da li je normalno što nema nikakvih cvjetova još pošto svuda već cvjeta?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koliko po lišću vidim to je lychium chinense a ne barbarum. Ta sorta puno bolje raste kod nas, bolje joj paše klima ali se po meni okusom uopće ne može uspoređivat sa barbarum. Nije čudno da ne cvijeta, vidim da ima jak vegetativni porast. Da se grane pinciraju vjerojatno bi krenulo sa cvjetovima. Vidim da dobrih bočnih grana nemaš, moraš ostavit jednu provodnicu i skratit joj vrh. Uglavnom, poanta je da imaš jednu provodnicu i od visine 1m 4 kata do visine cca 2m. Svakih 30-tak cm provodnice po 3-4 grane koje kratiš na 30 tak cm. Grane koje počnu tjerat iz tih bočnih kratiš na 15-20cm. One grane koje narastu iz tih će donijet plod. Goji rađa na jednogodišnjim granama. Sve grane koje imaš na biljci a da je kut veći od 45 stupnjeva odstranjuješ.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
ako sam te dobro skužio, treba ostaviti samo jednu glavnu uspravnu granu (da li je to provodnica) i na njoj na svakih 30-ak cm nekoliko bočnih grana koje također skratim na 30-ak cm. i onda kad iz tih bočnih potjeraju grane njih kratim na 15 cm.
kažeš da treba od visine 1 do 2 metra slagati kišobran. a što ako su mi visine tek 1-1,5 m visoke, da li svejedno mogu dobiti nekakav urod ove godine?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da, dobro si skužio. Međutim, to nije kišobran već cilindar. Možeš dobiti urod, kao što sam rekao, goji rađa na jednogodišnjim granama. Kad ti narastu ovogodišnje grane ili kada ih skratiš, krenut će cvjetovi.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Imam pet sadnica goji bibica koje sam proizveo iz reznica i sada su visine oko 140 cm trebali ih sada kratiti na metar visine ili ostavit do proljeca pa onda skratiti
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sada skratiti, do proljeca bi proslo previse u zrak a nebi bilo bocnih grana.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Covjek od koga sam dobio sadnicu rekao daje vrsta Lycium barbarum jasam oziljavo zrele reznice koristio sam fitohormon za oziljavanje od 6 rez.dobio sam 5 sadnica
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ajde stavi sliku lista da vidim. Ja vec 3 godine dajem ljudima reznice i nitko nista nije uspio dobit. Moja mama ove godine pokusava vec treci mjesec i nista. Ostaje jos probat na jesen sa drvenim i poludrvenim. Probano sa vise vrsta hormona, u supstrat, obicnu zemlju, glisnjak, pijesak, vodu, plastenik (80% vlage), van plastenika, hlad, mrak i nista. Sirokolisni goji je druga prica, da ga piknes u kamen uhvatio bi se.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Pokusat cu da ubacim slike ovaj goji ima onako uzak list.Jasam ga pikiro cinimise u novembru u male saksie napunjene substratom za cvjece i tako je prezimio u plasteniku bez grijanja reznice sam uzeo oko 15cm duge.
 

Moravac

Novi član
Tu od
18 Srp 2015
Poruka
11
Zdravo drugari
Lycium barbarum imam vec nekoliko decenija i sta da vam kazem. Nista posebno a ni korisno. Prodajem sadnice sirom Juge i nikome ne savetujem da sadi plantazu. Otkupa nema a ukus je ,,uzas,, Imam sadnice od preko 50 cm. sa potpunim korenom i jedna kosta 100 dinara .
Neko je napomenuo ,kako se orezuje . nemoj da orezujes nego samo vrhove krati .
Ukucajte www.biotre.com ili www.asunion.com ili udjite na sorum [ Svet biljaka forum] i u opciji o gojiu ce vam se sve razjasniti. Godinama pisem o ovoj nistavnoj biljci i dosta toga cete procitati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svakom njegovo veselje. "Svi " imaju lycium barbarum a ipak većina nema. As union i njihov GB1 nema veze sa lycium barbarum, isto tako ni širokolisni goji, lycium chinense (uz širi list ima crvenije i sitnije bobice) nema veze sa barbarum. Svega i svačega se na forumima načitam.

Sad sam tek vidio tvoje ostale postove. :-(
 

Moravac

Novi član
Tu od
18 Srp 2015
Poruka
11
Hele. odlican ovaj tvoj sajt ali nisam znao da hrvati nalikuju kinezima . prve sadnice goija sam nabavio u Mostaru i mogu ti reci da su bolje od bilo kog hibrida u svetu. Plod je cak i 2 cm. dugacak . Imam sadnice i sa sirokim listovima i sa sitnim. Neki imaju bodlje aneki ne . Veoma se jednostavno razmnozavaju reznicama ili pak korenovim reznicama . od semenke daju sitan plod i to ne treba sejati .
Jeste da je plod dobar za glaukom ali ukus je katastrofa .
Na sajtu su kinezi kako beru bobice a ne vi i neko vas .
Svasta se pise po forumima samo zarad brze prodaje i nista vise . Dokle ce to tako ici to niko nezna.
Pozdrav Nenad.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zdravo drugari
Lycium barbarum imam vec nekoliko decenija i sta da vam kazem. Nista posebno a ni korisno. Prodajem sadnice sirom Juge i nikome ne savetujem da sadi plantazu. Otkupa nema a ukus je ,,uzas,, Imam sadnice od preko 50 cm. sa potpunim korenom i jedna kosta 100 dinara .
Neko je napomenuo ,kako se orezuje . nemoj da orezujes nego samo vrhove krati .
Ukucajte www.biotre.com ili www.asunion.com ili udjite na sorum [ Svet biljaka forum] i u opciji o gojiu ce vam se sve razjasniti. Godinama pisem o ovoj nistavnoj biljci i dosta toga cete procitati.

U profilu piše početnik a navodno kako se može pročitati bavite se ovime već nekoliko desetljeća i imate hektare...

Hele. odlican ovaj tvoj sajt ali nisam znao da hrvati nalikuju kinezima . prve sadnice goija sam nabavio u Mostaru i mogu ti reci da su bolje od bilo kog hibrida u svetu. Plod je cak i 2 cm. dugacak . Imam sadnice i sa sirokim listovima i sa sitnim. Neki imaju bodlje aneki ne . Veoma se jednostavno razmnozavaju reznicama ili pak korenovim reznicama . od semenke daju sitan plod i to ne treba sejati .
Jeste da je plod dobar za glaukom ali ukus je katastrofa .
Na sajtu su kinezi kako beru bobice a ne vi i neko vas .
Svasta se pise po forumima samo zarad brze prodaje i nista vise . Dokle ce to tako ici to niko nezna.
Pozdrav Nenad.
Što vas je toliko razočaralo u uzgoju bobičastog voća?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
E moj Tomislave, piše mu početnik jer se tek registrirao na forum :(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh