• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Krov na krpanju i farbanju... 500 kn će biti ceh. Krpa se i rupa od antene i rotirke. Napravit ću poseban nosač koji će se šarafiti u nosače krova tako da mi ništa na krovu ne može zapeti za granu i otkinuti plastiku..
IMG_20220114_160643.jpg



I onda još jedno veselje kod rastavljanja sjedala... Sad znam zašto propada... Puknuo regulator visine. Moram odnjeti nekom da to zavari...

IMG_20220116_160333.jpg

Nažalost ne mogu staviti zračno nego cu ovo srediti... Jer je sjedalo obješeno i ne znam jel smijem nosač zračnog sjedala šarafiti u pod. Previše posla bi bilo i onda bi smetalo za ručice ventila....

I za kraj još jedno veselje..

Netko kad je prije mene nešto radio je krivo stavio crijeva od goriva i sad se povratno crijevo (pretpostavljam da je povrat jer osjetim miris goriva, ali ne curi gorivo unutar kabine). Stavio krivo.. I ribalo se od nosač sjedala i ima rupu na tom mjestu.

Imate ideju šta da radim s tim?

IMG-20220116-WA0019.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Još jedno pitanje za znalce....

Jel moram dizati kabinu da dođem do tih crijeva od goriva?


I čemu služi ova ručica?

IMG-20220116-WA0036.jpg
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Ta rucica ti je za podesavanje sjedista u jednom polozaju za teze vozace u drugome za lakse tako je kod rodjaka na njegovome 3070 pozz
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Volio bi da negdje ima uputstvo i shema za to j.. Sjedalo...


Koliko sam skužio školjka je cobo baltic s50.

A ovo ostalo je nešto goldoni izmislio sam da zakomplicira život
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Sto se tice ovoga crijeva od goriva sto je osteceno uvijek ga je lakse nastaviti sa metalnom cijevcicom i dvije selne, nego izvalciti i provlaciti cijelom duzinom.. sve zavisi kakvu popravku preferiras. Pozz
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
I kako da ja sada dođem do opruga da ih zamijenim?

Pretpostavljam da trebam skinuti ovo gore odakle sam skinuo ručicu za podešavanje? Kako?


IMG_20220118_154733.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Eh.... Što više rastavljam to više pokidanih stvari.


Znači naručen novi amortizer sjedala. Opruge se čine dobre...A i ne mogu doći do njih tako da moraju biti dobre... Novi dio za podešavanje visine se tokari. Trebao je danas biti gotov. Ali majstori ko majstori.

Eh da...i pojas s mehanizmom za automatsko uvlačenje :).... Neću više kad idem nizbro morati nogama upirati u kabinu da ne ispadnem sa sjedala :)....

Naručio sam novi filter kabine, zraka motora i onaj fini filter unutra. Prednje farove jer su se iznutra orunili i po noći na cesti ne vidim voziti. Stražnja svjetla jer sam ih već 5 puta krpao. Prekidač novi za svjetla jer već neko vrijeme šteka.

Brtve oko vrata i prozora ću na ljeto raditi jer je prehladno sada i sve su krute, a nemam grijanu garažu.


Sad dolazimo do novog problema..

Nakon što sam sve rastavio, očistio kabinu iznutra. Pregledao sva mjesta gdje trebam još prebrtviti...

Reko ajd baba čuva malog, žena šuti. Idem pogeldati zašto mi se ručni gas klima i ne hvata najbolje... I naravno kako sam ga odšarafio gore na ručici tako sam izvadio plastiku van u komadima jer se iznutra raspalo i sad ne mogu vratiti...

Pitanje glasi. Gdje mogu kupiti i po koliko novaca komplet plastiku s ručicom za gas ? Ne nađem nigdje.

Kako da dođem do mehanizma ? Jel moram skidati volan i vaditi tablu van ? Ili negdje sa strane kad skinem tapacirung od kabine ?


Hvala
 

Humor182

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
8
Pozdrav,
novi sam član na forumu. Nedavno je otac kupio Goldoni Universal 230 kao kolega sa foruma gdje ga je restaurirao. Imam par problema pa ako se može pomoći.

Ne mogu odvidati vijak nadolijevanja ulja u prednjem mjenjaču jer je pukao (veći problem), kao i vijak stražnjeg mjenjača za ispuštanje ulja (manji problem), traktor kupljen takav. Međutim ono što me zanima je metalni dio za nadolijevanje ulja u motor jer mi se ne čini original.

Nema metalni muški dio gdje se spaja gumena cijev oduška ulja nego je cijev kompletno zatvorena bez izlaza (osim za čep nadolijevanja, ali ni on nije original). Guma je spojena na odušak (posuda), a drugi dio visi sa strane metalnog dijela nadoljevanja ulja.
 

Prilozi

  • Traktor 1.jpg
    Traktor 1.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 32
  • Vijak kartera stražnjeg mjenjača.jpg
    Vijak kartera stražnjeg mjenjača.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 32
  • Vijak punjena prednjeg mjenjača.jpg
    Vijak punjena prednjeg mjenjača.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 32

Humor182

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
8
Nadalje traktoru visoko odvaja spojka kvačila pa me zanima mijenja li se i korpa skupa s lamelom? Slike čepa i ostatka stvari iz prvog posta su u prilogu.
 

Prilozi

  • Motor čep ulja.jpg
    Motor čep ulja.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 24
  • Motor čep ulja 2.jpg
    Motor čep ulja 2.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 25

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav,

Imam Goldoni Star 3070 i imao sam malu nezgodu s kabinom. Lochmann je kabina i bio sam uvjeren da mogu proći pored jednog drveta na međi i nekako mi je zapela grana u onu mrežicu na krovu i otkinuo sam dio krova i pomalčirao
Zoran 89, dal si siguran, da je ovo kabina Lockman. Mi se čini,da je od tvornice Torincab. Ovu so original kabine za Goldoniče da, al mi se čini, da je Torincab.
Virujem ti, da košta ovaj pokrov 650 Eur, pošto je cijela kabina 4200EUR(neznam il sa il bez klime. Prije bi kazao, bez, nego sa njom). CIjena bila takva godine 2019.
Odmah, kad se kupe nekve zapadne mašine, tako treba svako znati, da neče kod popravaka povoljno proč, ak nešto odkaže. Vrijemena IMT il TV prošla su.

Ovdi sam pronašan jednom nekve brojeve dijelova za Goldoni.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Ma kabina je lochman 100%.
Ima pločicu na sebi i kupujem filtere kabine za lochmann kabinu...

Krov sam pokrpao i ofarbao za 500 kn. Sad gledam kako napraviti nosač rotirke, a da nije na krovu. IMG_20220201_180556.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Pozdrav,
novi sam član na forumu. Nedavno je otac kupio Goldoni Universal 230 kao kolega sa foruma gdje ga je restaurirao. Imam par problema pa ako se može pomoći.

Ne mogu odvidati vijak nadolijevanja ulja u prednjem mjenjaču jer je pukao (veći problem), kao i vijak stražnjeg mjenjača za ispuštanje ulja (manji problem), traktor kupljen takav. Međutim ono što me zanima je metalni dio za nadolijevanje ulja u motor jer mi se ne čini original.

Nema metalni muški dio gdje se spaja gumena cijev oduška ulja nego je cijev kompletno zatvorena bez izlaza (osim za čep nadolijevanja, ali ni on nije original). Guma je spojena na odušak (posuda), a drugi dio visi sa strane metalnog dijela nadoljevanja ulja.
Vijak kartera je najbolje da probaš sa sjekačem lagano kuckati u smjeru odvrtanja,ako ne popušta,najbolje ga je zabušiti i imaš "svinjski rep alat"za odvrtanje takvih vijaka,a ovaj gornji za nadolijevanje ulja u prednjem mjenjaču,mislim da bi čak mogao biti plastični probaj ga primi sa malim kliještima za vodu,ako je željezni možeš mu stavit maticu i zavarit po vrhu i onda ga odvrneš sa ključem
 

Humor182

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
8
Imam alat i probat cu tako. Još jedna stvar, ima li netko prednje blatobrane za navedeni traktor ili poznajete nekoga ko bi mogao imati pa da pitate?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Pripazi jedino kod kuckanja (prva slika) da to bude prema kućištu, da ne bi trebalo krpati ovaj komad na kojem je usporedba čep ;)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imam alat i probat cu tako. Još jedna stvar, ima li netko prednje blatobrane za navedeni traktor ili poznajete nekoga ko bi mogao imati pa da pitate?
To još nisam vidio u oglasima...barem zadnjih 10 godina, morat ćeš nekome dat da ti napravi kopiju zadnjih i montirat, isti su samo se okrecu napred za nazad i postavljaju u križ
 

Humor182

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
8
To još nisam vidio u oglasima...barem zadnjih 10 godina, morat ćeš nekome dat da ti napravi kopiju zadnjih i montirat, isti su samo se okrecu napred za nazad i postavljaju u križ
Aha, odlična informacija. Hvala ti puno!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Pitanje jedno u vezi hidraulike...

Znači od kad sam stavio hidraulični topling ne radi mi ona opcija da kad zakačim malčer, dignem žutu za kontrolu sile do kraja gore na 0 i namjestim visinu sa crvenom i malčer kopira teren.


Sad kad povučem žutu gore i crvenu spustim uopće mi neće spustiti priključak. Moram i žutu spustiti.

U biti šta god da hoću raditi mora mi žuta biti spustena i onda s crvenom radim. Ako žutu dignem crvena ne radi

Jel možda problem što je topling pre težak? Ili u čemu bi mogao biti problem? Ne isključujem mogućnost da nema veze s toplingom nego da je samo slučajnost.

Inače hidraulika radi besprijekorno osim toga... IMG-20220223-WA0006_1.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To ti nema veze sa poteznicom, ti čim opustiš hidrauliku ona kopira teren, ja radim sa crvenom max dignutom a sa žutom dižem i spuštam priključak
 

Najnoviji postovi

Na vrh