• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Jel imate vi opciju plivajućeg rada ruku hidraulike. Znači ne na polugama nego one platne iza na rukama koje se okreću ovisno o tome jel trebaš krutu vezu (ajmo tako reći) ili plivajući rad?

Ja sam do sada koristio hidrauliku kako piše u priručniku..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na lijevoj strani imam i koristim kod malčiranja ili frezanja da bolje kopira bočne neravnine. Kad su obje ručke dolje uzdužne neravnive kopira bez problema. Ovisno o težini priključka treba podesiti brzinu spuštanja podiznih ruku.

1651227471839.png
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Kaže majstor zaštopan ventil. Neka ga sjetim na jesen kad budemo servis radili ako mi ne smeta.

A možda i probije samo od sebe.

Idem sljedeći tjedan po drugo mišljenje 🤣
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,349
Jakog li majstora koji da dijagnozu i savjet da pol godine radiš s kvarom. A možda se i samo popravi. Mili bože čuda velikoga🤭
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Bio i kod drugog majstora. Isto kaže šuti i radi i dođi kad budeš imao vremena. Niti hitno niti bitno.

On kaže ili je ventil ili nešto kod onog dijela kod toplinga.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
A idem kod majstora čim trava stane. Neću čekati do jeseni
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Iako je problem dosta detalno opisan, meni nije baš sve jasno.

Meni od početka, kak sam kupil novi traktor hidrauliku na prazno (bez opterećenja) podizne ruke podigne kad potegnem jednu ili drugu ručku prema gore. Nikad mi nije palo na pamet kod malčiranja bilo koju ručku potezati prema gore, uvijek su obje dolje. Kod oranja ručkom bliže sicu (kod mene je crvena) reguliram dubinu oranja i to funkcionira dobro. Čim je ručka više prema gore, pliče ore. Ručku do blatobrana (kod mene žuta) koristim isključivo za podizanje i spuštanje priključaka. Kombiniranu opciju kod oranja, nisam imal potrebe koristiti, jer mi je zemlja na pojedinoj parceli dosta ujednačena, a ta opcija je predviđena ako postoje dijelovi koji pružaju bitnije različit otpor kod obrade.

To je moje iskusto, ako ti nekaj znači. Nažalost ne mogu dokučiti razlog tvojih problema.
Zdravo, kompanija. Ima Iwanhu prav. Tako pravilno radi ova hidravlika i kod mene na istom traktorčiču. I mi se čini, da tako ju traba i koristiti. Na gruberu koristjo bih ja radije nekve kotače,da određuju dubino maximalno al ne ova hidravlika. Pustite vi boje ručka.Gledajte samo njihovo lego. Kod sijedala je radni odpor štelovanje a kod blatobrana ti je podizanje. Moje ručke obadvije su inače crne. Štelovanje ovih ručk 500 puta je opisano na tom forumu, a sigurno u temi orbe. JA koristim, kao kaže Iwanhu. A tako radijo i kod NH-ja,kad sa njimi radijo. isto rade tamo. Nisam ni micao ručke radnog odpora,kad sam imao veliko njivo iste tvrdošče zemlje, a ponekad sam jo tekom starta pluga v zemljo spustijo sasvim dole,da plug prije padne u zemljo, kad je dobijo pravo dubino, vratijo na početno mijesto. Malo vodi brigu i, kdje si kačijo topling na koji višini, jer na različtim višinama i odzivi priključaka nisu isti. To bi bilo za jedanput sve.Pozdrav.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Pozdrav,

Trebam sada kad završim s poslovima mijenjati ulje u mjenjaču i diferencijalu.

Unutra treba ići Petronas arbor multi fx 20w30. No ne mogu ga više naći nigdje na stanju u hrvatskoj.

Jel ga ima gdje za kupiti?

I koje ulje može umjesto toga?

Hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bitno je da je ulje STOU (za mokre kočnice, a može biti SAE 20W-30 ili SAE 15W-40. Dakle, može Arbor universal 15W-40, OLMA STOU 15W-40. Koristio sam oba, a trenutno je unutra Arbor multi SAE 20W-30 i nisam primijetio neku razliku.

Imali su ga u Svetoj Nedjelji. Evo copy-pasr odgovora na moj upit.

Miroslav Šintić <m.sintic@val-int.hr>​

uto, 16. lip 2020. 10:00
prima ja
Poštovani hvala na vašem upitu,

molim vas da mi pošaljete br.tel. ili mi se javite na moj broj radi lakšeg dogovora oko ulja.
Mi imamo maloprodaju u našoj poslovnici u Sv.Nedelji,te vam ulje možemo i dostaviti.
Najmanje pakiranje ulja STOU 15W40 je 20 litara.

Lp,

Miroslav Šintić
Sales manager

Val-Int d.o.o.

Dr. Franje Tuđmana 59
10431 Sveta Nedelja
T: + 385 1 3373 112
F: + 385 1 3373 111
M:+ 385 98 459 948
www.val-int.hr
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Znači taj val int ima Arbor multi SAE 20W-30?

To nije stou ulje, to je utto ulje. U mijenjač i diferencijal ide utto ulje. A ako ćeš u motor i mijenjač i diferencijal isto onda ide stou.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Val-int je imal Olmu. Arbor multi je serviser iz Slovenije donesel sobom.
Stou može u VM motor, ako se češće mijenja. Ja ga nisam koristil u motoru, koristil sam Atbor alfateh sint 10W-40, a sad koristim INA super max jer sve manje radim, a mijenjam ulje jednom godišnje.. Između zadnje dvije registracije napravil sam samo oko 30-ak rh.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Htjeo bi i ja arbor ali gdje ga nabaviti 😂😂...

Jel znate koje još ima 20w30 ulje da zadovoljava specifikacije?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nažalost, ne znam.
Nazovi najbliži servis, ili centralni servis u
Plovaniji. Ili, ako imaš u blizini nekog trgovca dijelovima za poljo mehanizaciju, zamoli ga da ti nabavi. Tako ja znam zamoliti dečke iz Partnera u Krapini i uvijek odrade posel. Neki put je cjenovno povoljno, a neki put malo skuplje.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Pitao sam sam i ne mogu ni oni nabaviti.

Mogu jedino nabaviti ambra multi 20w30..to je isto petronas ali kao za new holanda. Jel to isto ko i ovaj arbor samo druga naljepnica ili?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Pitao sam sam i ne mogu ni oni nabaviti.

Mogu jedino nabaviti ambra multi 20w30..to je isto petronas ali kao za new holanda. Jel to isto ko i ovaj arbor samo druga naljepnica ili?
No jel itko ima informaciju?

Postoji li neko drugo ulje na tržištu koje se može sipati?

Hvala
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
Ekipa, kapaju mi brze spojnice hidraulike na Goldoni Star 3070.

Znači kad su pod pritiskom curi ulje.

Jel se to reparira ili mijenja?

Koje idu na goldonija?

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh