• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

golubovi

  • Temu pokrenuo uzgajivachpk
  • Datum prvog posta
U

uzgajivachpk

Guest
prehrana ,parenje ,razmnožavanje, sve o golubovima !!!!!!!! imam pitanje ako imam samo jednu golubicu i goluba ,hoće li se oni pariti u proljeće ?ili kada se već pare trebam li imati više golubova da oni sami biraju svog partnera ili su dovoljna dva?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
prehrana ,parenje ,razmnožavanje, sve o golubovima !!!!!!!! imam pitanje ako imam samo jednu golubicu i goluba ,hoće li se oni pariti u proljeće ?ili kada se već pare trebam li imati više golubova da oni sami biraju svog partnera ili su dovoljna dva?

Baranjac odakle si?

Prehrana je ono kukuruz,pšenica,suncokret,grašak to je neka osnova.Sada tu može i ostalo ječam,proso,riža,sirak,grahorica,uljana repica............. Golub odnosno par se razmnožava tokom cjele godine,ukoliko ih ne odvojiš sam. Uparivanje ti ide ovako ukoliko ima mogučnost da sami biraje partnere to če i napraviti. Ali uglavnom mi uzgajivači to radimo po nekim svojim planovima i uparuje ,, prislino ,, tada nema izbora partnera.
Slobodno pitaj što te zanima,kakve golubove imaš
 
U

uzgajivachpk

Guest
možda će te mi se smijati ,ali ja sam u gradu ulovio običnog gradskog goluba ! mislim da je ženka ;da joj uhvatim običnog gradskog mužjaka bi li se parili? unaprijed hvala na odgovoru! Ona je obična znate već kakvi su gradski golubovi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
možda će te mi se smijati ,ali ja sam u gradu ulovio običnog gradskog goluba ! mislim da je ženka ;da joj uhvatim običnog gradskog mužjaka bi li se parili? unaprijed hvala na odgovoru! Ona je obična znate već kakvi su gradski golubovi?

Zašto bi se smijali,pa i to je golub.Ona če se upariti da joj daš bilo kojeg drugog goluba,znači može biti i rasni ili ovaj gradski ,, divljak ,, Što se nisi prije ovdje javio ja bi ti poklonio nešto mladih listonoša
 
U

uzgajivachpk

Guest
Pretpostavljam da ih više nema ,je li tako? i ispravio sam pogrešku živim u šibeniku oprostite!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pretpostavljam da ih više nema ,je li tako? i ispravio sam pogrešku živim u šibeniku oprostite!


OK,Naravno da ih više nema,imao sam nekoliko kom koje nisam prstenovao i za mene oni ne znače ništa kao takvi.Završili su kod kolege,u kotliču .Ja ih trenutno u golubinjaku imam 100tinjak kom
 
U

uzgajivachpk

Guest
oprostite na ovolikim pitanjima ali nov sam u ovome pa još puno toga ne znam!imam nekoliko pitanja! to je gradski golub pa je jeo samo kruh kako da ga naučim na normalnu hran već sam mu davao žitarice ali ne želi želi samo kruh ! i moraju li se golubovi puštati da lete jer mi se čini da bi ovaj htio pobjeći ;ili ga mogu držati u prostoru 1 sa 1 metar i da ga ne puštam ? i kako da budem siguran da je ženka a da nije mužijak? ako možete molim va da mi odgovorite!
 
D

Deirdre

Guest
kad bi ja nabavio goluba pismonosu,kako da ga naucim da nosi poruke ? XD

dal se mora izlegnut na tom mjetu pa kad ga odneses na drugo mjesto on se vrati tamo di se izlego,ili kako to ide ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kad bi ja nabavio goluba pismonosu,kako da ga naucim da nosi poruke ? XD

dal se mora izlegnut na tom mjetu pa kad ga odneses na drugo mjesto on se vrati tamo di se izlego,ili kako to ide ?

Daš mu točnu adresu i mjesto gdje da odnese i on odnese ha ha ha.
Vidi to je malo komplicirana stvar i golub pismonoša je još uvijek neistražen kao fenomen i nikada neče to ni uspjet istražiti.
Golub to može napraviti ali samo prije toga on mora imati svoje mjesto gdje dolazi sa leta,znači svoj matični golubinjak na koji je on naučio i kojeg je ,, ucrtao ,, u svojoj glavi i kojem se uvjek vrača,ukoliko ga nešto nesprječi.Osoba kojoj bi slao golubove sa porukom mora imati golubinjak i golubove naučene i istrenirane na svoj golubinjak isto tako i ti bi morao imati isto to.U tome slučaju ti uzimaš njegove golubove a on tvoje i držite ih zatvorene.Kada želite poslati poruku uzimaš goluba,napisanu poruku na papiru stavljaš golubu na određeno mjesto ( prsten sa plastičnom čahuricom da se zaštiti poruka od vremenskih utjecaja ) ili samo oko prstena na nozi i puštaš goluba.On je naučen na svoj golubinjak odlazi kući sa porukom.Do prije izvjesnog vremena Hrvatske pošte su imale golubove sa rutom leta ZG (mislim da je) ST i nosili su neke čipove sa podacima to je nekih 250km zračne linije,Ukoliko su vremenske prilike normalne dobar golub( kratkoprugaš-sprinter) u formi to preleti za cca 2-3 sata leta.Svaki golub je svoja jedinka i svašta je moguče,događa se da odrasli naučeni golubovi ne žele da odlete kući ili odlete pa se vrate nazad.Danas se golubovi pismonoše koriste kao trkači golubovi
 
H

Hrvach

Guest
Pismonoše se uvijek vrate svojim partneri(ca)ma. Zato kupiš par golubova, pričekaš dok se spare ako nisu stari par, odneseš jednoga kod nekog kolege i pustiš ga. Ako se ti vratiš prije s autom nego kaj on dođe onda nije dobar golub :D Naravno vremenski gledano nekoliko mjeseci treba da se golub privikne na novi dom.

Ja imam samo jedan par paunaša (lepezana) i nekoliko Nubijski grlica





 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Hrvach ne vrate se oni uvijek svojim partnerima ili svom golubinjaku.Ja među svojima imam nekoliko ,, izubljenih ,, golubova iz Rumunije,Mađarske,Slovenije,Srbije nešto je mladih a nešto starih golubova.Ja to sve prvo oporavim od leta,neka se dobro odmore i odmah sa njima van.No ovi su ostali.Nekoliko puta sam ih sa svojima odnosio na trening letove i do 100km udaljenosti i oni nisu odlazili svojim golubinjcima,nego obavezno dolazili meni.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Moj pokojni deda ja bio jedan od najboljih golubara u citavoj jugoslaviji.Drzao je visokoletace.Ali iste te veceri kada je umro,lopovi su pokrali skoro sve golubove.Od jednog od najboljih jata u jugoslaviji je ostao samo pun orman pehara i diploma.
 

juki

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
3
ovo je baš strašno ! i mene su nekoliko puta krali, i par puta skakali sa krova u komšijsko dvorište na ruže i kojekakvo šiblje, i još uvek sam im veran
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
hajde golubari što ste utihnuli,pišite nešto i stavljajte slike
ja planiram uskoro nabavit jedan par sisačkih,turskih mardina i paunaša i nastavit sa uzgojem nakon dvije godine pauze
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa,ako se kome jedan golub ne vrati,kod mene je prekjučer u dvorištu zakopan.Imao je na nogi prsten.Od čega je krepao,ne znam,ništa se nije vidjelo,osim malo krvi iz kljuna.Nisam ga dirala,da vidim jeli ga netko ubio puškom ili je kako drugačije nastradao.Kaj da velim,uplašile me one predlanjske priče o ptičjoj gripi.
 
H

Hrvach

Guest
Johabica bilo bi dobro da si barem zapisala broj prstena, po tome bi već bili puno bliže vlasniku goluba
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To znam,ali pošto nisam primjetila tragove metka ili nečega vidljivoga od čega je uginuo,nisam ga htjela dirati rukama.A evo baš jučer vijesti na tv,opet tamo negdje daleko ptičja gripa neki soj 7,još smrtonosniji nego onaj prije.Znam da sam smiješna,i samoj sam sebi,ali,šta mogu.
 
U

uzgajivachpk

Guest
ma nije to ništa , neko ga je upucao i to je to!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Golub ne može dobiti ptičju gripu,kako su naši ljudi u vladi i ministarstvima veći katolici od pape. Sjećamo se dobro onih kadrova na tv-u o masovnom uništenju peradi,jer su u nekom ribnjaku pronašli mrtve labudove. Iste godine je u HR zabranjeno održavanje izložbi golubova,ptica i peradi,te svaki promet peradi. Kod nas je bilo zabranjeno a vani se izložbe golubova redovno održavale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh