• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: gorenje (struc) MUTA

uz redukciju priključnu trebala bi pasati od IMT-a,
stari tip mute i rapida, od Labina nebi preporučio jer se dosta štopa u velikoj travi.

Kod mene je izlaz bez brze imijene (stariji).

A zašto misliš stavljati kosu drugog proizvođača?

Pa zato što mogu naći dobru IMT-ovu kosu za malo para, odnosno jeftinije od orginala. Baš me interesuje kao su se pokazale IMT-ove kose.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: gorenje (struc) MUTA

Ja koliko znam kod IMT-a cesto puca kosa na pola.
Moj komsija ima IMT kosacicu i stalno mu puca kosa.
Mozda ima i neki tip IMT-a kod kojeg ne puca.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: gorenje (struc) MUTA

Ja koliko znam kod IMT-a cesto puca kosa na pola.
Moj komsija ima IMT kosacicu i stalno mu puca kosa.
Mozda ima i neki tip IMT-a kod kojeg ne puca.

Puca na pola pošto je varena i vijerovatno stalno puca na istom mijestu ili pored. Razloga može biti više od slabog centriranja do najvijerovatnijeg, a to je promijena strukture materijala uslijed grijanja.
 
S

staffmen

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

ja ti imam imt kosu na labincu.
Ja prezadovoljan
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne znam onda ova ima neku gresku.Kosa je kupljena nova prije par godina a pokosila mozda 2ha.
Prosle godine ja mu kosio sa svojo kosacicom.Sad je prodaje i hoce da kupi se muta gorenje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: gorenje (struc) MUTA

ja od svih samo cujem pohvale za imt kose. to da puca moda bude esto drugo zasto puca ili je sam materijal kose los. sos nisam cuo da pukne sem ako pokupi gvozdje ili slicno
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: gorenje (struc) MUTA

Onda nama isporucuju kose loseg kavliteta.
Sve kose koje su puke pucale su pored griven, a to nije slucaj kod njega ima dosta ljudi koj se zale na takav sistem pogona kose u mome kaju.
Uglavno ih si podaju i traze muta gorenje kosacice
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: gorenje (struc) MUTA

treba pregledati zupce i podzupce.nastelovati luft da nelandara kosa .ili da nije iskrivljen neki zubac i sl. mozda ima lufta na grivni .kad ima tih luftova onda je hoce lomiti jer se cisto uvija u radu i jednom mora puci.ili nije u pravcu dobra [ usukan neki deo].
 
S

staffmen

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

ja od svih samo cujem pohvale za imt kose. to da puca moda bude esto drugo zasto puca ili je sam materijal kose los. sos nisam cuo da pukne sem ako pokupi gvozdje ili slicno

Ja sam sa svojom presjekao šipku 8mm. Samo se je zub okrhnuo malo:icon_super:
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav! Posjedujem motokultivator gorenje muta univerzal 86. godina, benzinac. Ima jedan problem, nakon dužeg rada oko 15 min motor se ugasi pa ga mogu ponovno upalit nakon par minuta kad se ohladi pa zatim normalno radi te se opet gasi kad se zagrije. Promijenio sam svjećicu i očistio filter, ali opet isto. Može mi netko objasnit u čemu bi bio problem?? :^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav! Posjedujem motokultivator gorenje muta univerzal 86. godina, benzinac. Ima jedan problem, nakon dužeg rada oko 15 min motor se ugasi pa ga mogu ponovno upalit nakon par minuta kad se ohladi pa zatim normalno radi te se opet gasi kad se zagrije. Promijenio sam svjećicu i očistio filter, ali opet isto. Može mi netko objasnit u čemu bi bio problem?? :^):

Najvjerojatnije bobina pri kraju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: gorenje (struc) MUTA

jesi pogledao kakva su rebra za hladjenje na stublini. dal se nije nakupilo prljavstine pa se brzo pegreva.pogledaj i elisu ventilatora dal je citava.one su sklone grejanju a i prilicno joj je godina .ako je popustila kompresija jos brze se pregreva i tesko takva pali. proveri ovo prvo sto sam ti napisao a ako je u redu premerite joj kompresiju.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Re: gorenje (struc) MUTA

Hvala na pomoći, sutra ću to sve provjeriti i pregledati pa javim rezultate.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: gorenje (struc) MUTA

Ocisti kvalitetno karburator.Najbitnije su dizne na karburatoru.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Re: gorenje (struc) MUTA

očistio sam sve oko mašine malo pogledo klip i sad radi ko nov :icon_e_biggrin:
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: gorenje (struc) MUTA

Evo kao izgledam moja muta sa nekim doradam za motor od 14ks

ps68.jpg

o6z5.jpg

xhgb.jpg


Kad sadasnje fabrike proizvode lose dijelove covjek mora sam sebi praviti nove dijelove

qqgn.jpg

7eex.jpg

nmxn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: gorenje (struc) MUTA

pozz, mi može ko poslikati onaj sistem za davanje gasa kupio je bez sajle gasa i nikako da složim kako spada, motor je acme 327!
 
D

darko 79

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

da li ima negde u Srbiji da se kupi kuciste za semering levog tocka za mutu gorenje dizel broj semeringa je 32x50x10

semering sam nasao u inis nis ali treba mi kuciste jer je osteceno sa unutrasnje strane gde ide semering/
pozdrav.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Re: gorenje (struc) MUTA

Zaljepi ga i netreba ti kučište, a ako baš hočeš da bude tip top, daj tokaru da napravi čahuru na mjeru.
 
D

darko 79

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

ono je bilo lepljeno pa smo ga skinuli i ustanovili ostecenje.u vezi cahure to nije losa ideja,da to neko ko ima strug onaj metalni u svakom slucaju hvala na odgovoru pozz.
 

Najnoviji postovi

Na vrh