• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne da to nije loša ideja nego se to tak dela.
U vezi ljepljenja, loše ste zaljepili.
 
L

ljuti

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

pozdrav svima

upomoć

gorenje muta, la300 na njemu, pali od prve (druge), radi kako spada 20 godina sa redovitim održavanjem do neki dan, uglavnom košnja trave i nešto malo frezanja.
problem je u tome da on sam cijelo vrijeme diže okretaje, gas je do kraja dolje, nije problem u sajli, štoviše mogu odkopčat sajlu skroz (na donjem dijelu, tamo je isto skroz do kraja ona kukica na koju se kvači sjla, nije to problem). radi sekundu dvije na malim okretajima i onda onu drugu štangicu počne vuč da diže okretaje.

ima netko neku ideju što bi moglo bit?

unaprijed hvala
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: gorenje (struc) MUTA

provjeri feder na toj štangici dali je zakopčan na svom mjestu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

ljuti

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

je, zakvacen je s obje strane, malo sam ga i zategao jer sam najprije mislio da je to, al vuce ga pomalo, ali ne vise onako da bi smanjivao gas skroz do minimuma, kao da ga drži na visokim okretajima (ne skroz pun gas, al recimo 4/5 punog gasa)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: gorenje (struc) MUTA

Jel se isto događa na leru, na srednjem i na velikom gasu?
Vjerojatno se podrla šalica regulatora ili se pak pomaknula ona dugačka poluga regulatora na osovini koja ju okreće.
 
L

ljuti

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

nema veze kako postavim gas, štoviše mogu odkvačit sajlu gasa pa je isto.
dakle, upalim ga, sa otkvačenom sajlom, radi sekundu dvije na niskim okretajima, i počne ih dizati (vuč onu malu štangicu sa dugačkim federom na njoj). ako ju ja ručno vratim nazad, smanji okretaje, i ako ju držim tamo, radi na malim okretajima, kako treba. čim ju pustim, opet, sekundu dvije i vuče ju na drugu stranu da diže okretaje. ako ga pustim da tako radi, cijelo vrijeme kao da radi na 4/5 gasa (a otkvačena gas sajla sa donje strane, nije do gas sajle).
rastavio sam taj dio, i ona klapnica unutra je ok, ide do kraja na obje strane. sastavio i opet isto.
jel postoji negdje neki regulator kako on sam sebi vuče tu štangicu? (kako on sam sebi dodaje gas?)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Jesi diral fergazer?
Mislim da bi ga trebalo ocistiti i pogleda i dal plovak radi.
Pogledaj i zazor na svjecici da nije prevelik.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobro očistiti dizne jer regulator šeta zaklopku gasa kad mu nedostaje goriva
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav forumasi

Jel ima neko mozda prosirivace za tockove za maestrala da mi slika kako izgledaju i koje su sirine? Znaci koliko se dobije na sirini tockova kad se stave orginalni prosirivaci.
Zanima me ta mjera jer sam u planu da pravim te prosirivace ali zelio bi da ih uradim da budu siroki kao orginalni.
Unaprijed Hvala
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobri moji!

Dešava se to meni počesto. U jednim odbačenim makazama za papir vidio sam neki pontencijal i donesem to u moju garažu. Malo, pomalo, makaze se preobraziše u vadilicu za krompir. Nije to još sve gotovo ali uz pomoć nekoliko stega provjerio sam da li će to da funkcioniše kako bi trebalo i prilično sam zadovoljan. No, uvijek ima neko ali, inače se ne bi javljali ovdje.

Moj problem je da sam daleko od moje Mute i ne mogu da premjerim ono što me zanima, te molim da to neko od vas uradi za mene, jer sam stao sa daljnjim konstruisanjem.

Dakle, moram znati, na kojoj je visini karadan od zemlje kada motokultivator stoji vodoravno?

Kolika je razlika od kraja točkova do preklopa na kardan? (to moram znati da bi odredio početak pluga)?

Srdačni pozdravi!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav forumasi

Jel ima neko mozda prosirivace za tockove za maestrala...

Imam ja. Strpi se par dana...
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav forumaši! Imam mutu okrugli priključak za frezu, ovako imam problem sa getribom,konkretno kad ju stavim u ler i poguram naprijed tada mi nekaj jako ronda u getribi,a kad je u vožnji onda u brzoj na nizbrdici se čuje jako zujanje. Ak ima ko kakav savjet da veli
 
Posljednje uređivanje:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: gorenje (struc) MUTA

Vjerovatno je do lezaja koji se nalazi na puzu sto pokrece tockove ili neki drugi lezaj.
Jeli ti se desi kad je na leru da ju ne mozes pokrenuti mislim tockove?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Re: gorenje (struc) MUTA

Da kad je u leru onda se čuje rondanje,al kotaći se daju pokrenut samo se grdo čuje to rondanje. Neznam dal bi bilo dobro gledat kod kotača il getribe tj,mjenjača i dal bi se moglo još time radit tj,kosit jer ju koristim samo za košnju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobri moji!

Dešava se to meni počesto. U jednim odbačenim makazama za papir vidio sam neki pontencijal i donesem to u moju garažu. Malo, pomalo, makaze se preobraziše u vadilicu za krompir. Nije to još sve gotovo ali uz pomoć nekoliko stega provjerio sam da li će to da funkcioniše kako bi trebalo i prilično sam zadovoljan. No, uvijek ima neko ali, inače se ne bi javljali ovdje.

Moj problem je da sam daleko od moje Mute i ne mogu da premjerim ono što me zanima, te molim da to neko od vas uradi za mene, jer sam stao sa daljnjim konstruisanjem.

Dakle, moram znati, na kojoj je visini karadan od zemlje kada motokultivator stoji vodoravno?


-------
u mene zemlja sipka..ja krumpire vadim plugom..naša sam nekakav valjda od agrije,zavarija cjev od pluga,na komad od 200mm cijevi koja ulazi u onaj priključak za freze..probušio na cijevi 20mm rupu(ili 18,nesićan se više),da osigurač ulazi u rupu..sad uštekam plug tamo di i freze štekam,i zakačim ga onim osiguračem..
kad vadim krumpire idem 10-15 cm od stabljika i plug izvrne i stabljike i krumpire van..pokupim kumpire i prodjem još jedan djir,ako je koji osta zaprpan u zemlju..najveći posa mi je bija skupit krumpir u vrićice,a krumpir je bija manje oštećen nego kad se vadi motikom,zbog sporosti kojom plug izgura krumpire..super zadovoljan,bar za sada..
--------------
Kolika je razlika od kraja točkova do preklopa na kardan? (to moram znati da bi odredio početak pluga)?

Srdačni pozdravi!!!
-----------
neznam..i moja je u polju,u "bunkeru"..na mom plugu je bila cijev skoro metar dužine i 3 navojne šipke po kojima se plug,na razne osi, šteluje..jasam zavarija onako,na gornji kraj cijevi i na navoje poštela plug u položaj kako mi odgovara..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: gorenje (struc) MUTA

nema veze kako postavim gas, štoviše mogu odkvačit sajlu gasa pa je isto.
dakle, upalim ga, sa otkvačenom sajlom, radi sekundu dvije na niskim okretajima, i počne ih dizati (vuč onu malu štangicu sa dugačkim federom na njoj). ako ju ja ručno vratim nazad, smanji okretaje, i ako ju držim tamo, radi na malim okretajima, kako treba. čim ju pustim, opet, sekundu dvije i vuče ju na drugu stranu da diže okretaje. ako ga pustim da tako radi, cijelo vrijeme kao da radi na 4/5 gasa (a otkvačena gas sajla sa donje strane, nije do gas sajle).
rastavio sam taj dio, i ona klapnica unutra je ok, ide do kraja na obje strane. sastavio i opet isto.
jel postoji negdje neki regulator kako on sam sebi vuče tu štangicu? (kako on sam sebi dodaje gas?)
ja sam ima sličan problem..rješija sam ga tako da sam odvida vidu na onoj "viljušci",koja je uhvaćena za osovinu,od centrifugalnog regulatora broja okretaja..onda sam na olabavljeno,upalija traktor..centrifugalni regulator gasa se je smirija na minimumu,i tad sam tu vidu opet stega u tom položaju..sad radi super na minimumu a kad naletim na kakav tvrd korijen sam doda gasa(pad broja okretaja sam doda gas..baš kako triba..
e,i ja sam feder skinija ća..gasom mi jednostavno ravna centrifugalni regulator,i sajla od gasa..
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Re: gorenje (struc) MUTA

ma svaka ti cast rukfas
puno ti hvala sad se bacam na posao da to napravim..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozz,imam problema,ovo mi stalno iskače van,,,danas mi več 3 puta iskočilo u 2 sata
jel se može to kak riješiti??


1000005_581430628570098_2046940199_n.jpg


66980_581420511904443_596642640_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh