• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Pa i ja predpostavljam da je prebogata smjesa,a kaj bi trebalo dat joj više zraka il goriva. Za čistoču filtera zraka mislim da nije u pitanju jer ga malo,malo ispušem na kompresor
Prebogata zrakom :rolleyess:
Sinek bolje se ti u takve operacije ne upuštaj jer iz ovog pitanja ispada da moraš pripaziti da ga ne preštelaš
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zakaj ne pa novi motor sam kaj nije stigel..:blackeye
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svima! molim vas dal netko zna? zašto na motoru LA300 prilikom rada kroz neko (malo)vrijeme zacrni se sviječica,pa onda teško pali il nikako i počinje pucat na auspuh. Kad se stavi druga sviječica tada upali al ne odmah
kad kupiš novi motor imaš kupca za stari :drinkers:
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Da jedino da naručim nove dizne pa se bude onda vidjelo kak stvari stoje. Inače taj je kultivator više stajao nego radio. Nadalje mislim ugradit neki motor na nju,pa bi želio čuti kakvu dobru preporuku za koji motor

O kojem se točno modelu mute radi?
Ja na svojoj imam oko 4 godine star benzinski Lombardini IM350, oko 10 konjskih snaga. Motor je dobar, pali i nakon zime od prve, nema pregrijavanja, potrošnja od 2-3l/sat. Baš sam neki dan stavio ovdje da imam problema s njim, sad je prvi put u servisu radi kvara - danas bi trebao biti popravljen.
Uglavnom preporučio bi ti Lombardini, a sad tu ima većih eksperata za konkretan model (zbalija i ostali).
Cijena ti je 4-5 tisuća kuna za benzinski motor u rangu 10KS.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
O kojem se točno modelu mute radi?
Ja na svojoj imam oko 4 godine star benzinski Lombardini IM350, oko 10 konjskih snaga. Motor je dobar, pali i nakon zime od prve, nema pregrijavanja, potrošnja od 2-3l/sat. Baš sam neki dan stavio ovdje da imam problema s njim, sad je prvi put u servisu radi kvara - danas bi trebao biti popravljen.
Uglavnom preporučio bi ti Lombardini, a sad tu ima većih eksperata za konkretan model (zbalija i ostali).
Cijena ti je 4-5 tisuća kuna za benzinski motor u rangu 10KS.

Neznam točno,al mislim da je maestral,velim nisam siguran jedino znam da je gore motor LA300. To sam uzel prošle godine od nekog starog koji je koristio za košnju livade. Godina mislim da je rekao 94 il 95. Neki mi veliju da si neka samo stavim neki Talijanski karburator i da bude išla dobro, a dal imaš sliku koju od tog Lombardinija IM350
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Neznam točno,al mislim da je maestral,velim nisam siguran jedino znam da je gore motor LA300. To sam uzel prošle godine od nekog starog koji je koristio za košnju livade. Godina mislim da je rekao 94 il 95. Neki mi veliju da si neka samo stavim neki Talijanski karburator i da bude išla dobro, a dal imaš sliku koju od tog Lombardinija IM350

Stavio sam na stranicu prije ove dvije slike:


Ovo je na Muti Univerzal. Ovakva su moja iskustva sa DMB-ovim LA300, koji je prije bil na tom motokultivatoru: teško paljenje, pregrijavanje,pucanje iz auspuha, česte promjene onog modula za paljenje.Na kraju mi je radnik na benzinskoj pumpi ulil dizel i tu je jadnik zaribal.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Stavio sam na stranicu prije ove dvije slike:


Ovo je na Muti Univerzal. Ovakva su moja iskustva sa DMB-ovim LA300, koji je prije bil na tom motokultivatoru: teško paljenje, pregrijavanje,pucanje iz auspuha, česte promjene onog modula za paljenje.Na kraju mi je radnik na benzinskoj pumpi ulil dizel i tu je jadnik zaribal.

Hvala na slici,a kako taj pali i koliko ima ks i koliko bi me koštal takav motor
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Dobri su to motokultivatori te mute.
 
Posljednje uređivanje:

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Pa pali od prve, napisao je čovjek, ima oko 8 ks i nema ih više u ponudi, zamijenio ga je Lombardini LGA 280.

Hvala.
Nekakav ekvivalent za zamjenu IM350 bi prije bio LGA340 (zbog obujma).
Ja sam napisao da IM350 ima oko 10KS, tu sam izgleda zeznuo. Kako god, mislim da je to za univerzalku taman, nisam siguran koliko ima smisla stavljati jači agregat.
Vidim da novi LGA280 ima podmazivanje pumpom ulja :)
Sugeriraju mi da je i Subaru Robin dobar motor, pa evo vidi i tu kombinaciju.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Hvala.
Nekakav ekvivalent za zamjenu IM350 bi prije bio LGA340 (zbog obujma).
Ja sam napisao da IM350 ima oko 10KS, tu sam izgleda zeznuo. Kako god, mislim da je to za univerzalku taman, nisam siguran koliko ima smisla stavljati jači agregat.
Vidim da novi LGA280 ima podmazivanje pumpom ulja :)
Sugeriraju mi da je i Subaru Robin dobar motor, pa evo vidi i tu kombinaciju.

Hvala ti na informacijama,mislim da ipak budem uzel Subaru Robin pa čemo da vidimo i to čudo od tehnike
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Hvala ti na informacijama,mislim da ipak budem uzel Subaru Robin pa čemo da vidimo i to čudo od tehnike

Jel cijenom tu negdi?

Bok,
od prije par dana imam slijedeći problem sa Lombardinijevim motorom: nakon 2-3 minute rada motor počne nemirno raditi, dodaje gas, pa ga smanjuje i tako cijelo vrijeme. Kad radi na leru tu i tam se malo zatrese, ko da ga nešto zaguši. Kad je pod opterećenjem (npr. malčiranje) se to ne događa, al onda kad izađem iz "brazde" mi sama smanji gas pa je nezgodno uči ponovno u nju jer mi hoće ugasiti. Kolko se ja kužim u taj motor, čini mi se da ima neku malu pumpu goriva (ispod čašice rasplinjača) i nekako mi se čini da bi ona mogla biti problem. Skinuo sam rasplinjač i on mi se čini u redu, nigdje nije začepljen. Također su pregledana sva crijeva i nigdje niš ne pušta. Motor je star 4 godine i radi otprilike 6-7 rs mjesečno (većinom je gore rotacijski malčer, eventualno freza ili strižna kosa).
Stavljen je novi filter zraka, nova svijećica. Dosad nisam imal nikakvih problema s njim.
Za one koji ne znaju, to ovak izgleda.


Fala :)

edit: Izgleda da je otišo il se zapeko centrifugalni regulator paljenja ili bobina ne radi kad se zagrije, jer kad je hladan radi ok. Morat će mi stroj kod mehaničara :S

Evo da sam sebe qoutam i napišem zaključak ove male sapunice:
Lani sam bio posudio Mutu i čovjek ju je okrenul naopačke, a nije ju odmah ugasil. Tad mi je "mehaničar" rekel da je motor ok. Ispada da nije baš bil ok, tak da sad treba mijenjati ventil, brusiti cilindar i klip. :S
Trošak: 1000kn.
Zaključak: Ne posuđivati strojeve :)
Eto samo još da dodam, da je to čista greška korisnika, nadam se da bude motor još dugo služio nakon popravka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

aanicc

Guest
Evo da sam sebe qoutam i napišem zaključak ove male sapunice:
Lani sam bio posudio Mutu i čovjek ju je okrenul naopačke, a nije ju odmah ugasil. Tad mi je "mehaničar" rekel da je motor ok. Ispada da nije baš bil ok, tak da sad treba mijenjati ventil, brusiti cilindar i klip. :S
Trošak: 1000kn.
Zaključak: Ne posuđivati strojeve :)
Eto samo još da dodam, da je to čista greška korisnika, nadam se da bude motor još dugo služio nakon popravka.




pozdrav... ja sam novi ovdje... pa me zanima kako su se pokazale te muta gorenje.... ja namjeravam sada da kupim mutu gorenje maestral... pa me zanima kako je se to pokazalo. i dali ste imali nekakvih problema...?
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
pozdrav... ja sam novi ovdje... pa me zanima kako su se pokazale te muta gorenje.... ja namjeravam sada da kupim mutu gorenje maestral... pa me zanima kako je se to pokazalo. i dali ste imali nekakvih problema...?

Muta se pokazala ekstra pogotovo za kositi, al na muti su morori pretezno benzinci (fabricki ugrađivani) koji se nisu bas dobro pokazali za vise sati rada i veca opterecenja, moze ako nemas bas puno posla sa njom, al ugrađivanjem dizel motora (lombardini, evo sad gledam ove i kenize KIPAR doboro se pokazali) to je onda stroj za kosit i frezat koji se dobije sumalo para.
 
A

aanicc

Guest
ma nemam puno za kosit, a i ono sto imam je sve ravnica... imam za kosit vocnak oko 200 sadnica... i zato me zanima jesu li dobre... i da iskljucivo su mi potrebne za kosidbu i za spricanje vocnjaka , vidio sam da imaju i njihove sprice... a posto mi je traktor prevelik sada da prodje kroz vocnjak onda sam odlucio da pogledam motokultivator.... hvala na informacijama... nadam se da ce i mene dobro posluziti
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ma nemam puno za kosit, a i ono sto imam je sve ravnica... imam za kosit vocnak oko 200 sadnica... i zato me zanima jesu li dobre... i da iskljucivo su mi potrebne za kosidbu i za spricanje vocnjaka , vidio sam da imaju i njihove sprice... a posto mi je traktor prevelik sada da prodje kroz vocnjak onda sam odlucio da pogledam motokultivator.... hvala na informacijama... nadam se da ce i mene dobro posluziti
Nadam se da ce vas posluziti taj motokultivator, a hoce sigurno ako je motor ilao dobar jer nemate puno posla sa njim kako ste vec kazali, puno srece u radu
 
N

nedim

Guest
Muta se pokazala ekstra pogotovo za kositi, al na muti su morori pretezno benzinci (fabricki ugrađivani) koji se nisu bas dobro pokazali za vise sati rada i veca opterecenja, moze ako nemas bas puno posla sa njom, al ugrađivanjem dizel motora (lombardini, evo sad gledam ove i kenize KIPAR doboro se pokazali) to je onda stroj za kosit i frezat koji se dobije sumalo para.

mozetel mi pomoci novi sam u svemu ovome. uzeo sam muta maestral zanima me u kojoj brzini se freza i da mi napisete nesto o tome. hvala
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
mozetel mi pomoci novi sam u svemu ovome. uzeo sam muta maestral zanima me u kojoj brzini se freza i da mi napisete nesto o tome. hvala
Sto se tice frezanja , zavisi sve od trena i od zemljista, a 90% u prvoj brzini sa velikim tockovima , u drugu ako nije nesto potrebno veliko frezanja i kvalitetno i ako je mehak teren
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Evo jučer stigo motor sa popravka, zasad sve radi odlično. Pokušat ću ga sad lagano razradit, jučer sam kosio, pa sam ga svakih 10 minuta ostavio da radi 2-3 minute na leru bez opterećenja.
Kaže mi mehaničar da su i LA300 i IM350 motori dosta osjetljivi na pregrijavanje (pogotovo ak se radi na brijegu ili kosini), što je bilo i uzrok kvaru na mom stroju.
Treba ga svakih pola sata-45 min odmorit, ne odmah ugasit nakon rada, raditi s konstantim gasom i td.

Na mom univerzalu ima samo 1 brzina za frezanje (nema invertera) :)

aanic - Pod špricanje misliš na nastavak sa atomizerom i spremnikom ili? Kolka je cijena toga?
Ja sam nekad imal na ovoj getribi (sa starim motorom) pumpu za špricanje vinograda, al kad smo kupili električnu sam ovu dal susjedu.
Sretno sa Maestralom, to je odličan motokultivator. Koji je motor gore? To je nova?
 

Najnoviji postovi

Na vrh