• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Ne bi daleko dogurali bez iskusnih forumasa ;)

Ocito da imas zj iskustva sa polocicama koje zavrse pod puznim kolom ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Srećom nemam, ali sam zato rastavil dvije getribe.
Onu na mojem MTK i onu na slici (od kosilice, koja ima transportnu brzinu u rikverc).
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
La300 gotov, crko modul paljenja. Narucujem onog dizela sto sam linkao par stranica prije, jel ima nesto na sto moram paziti kad budem skidao stari i stavljao novi motor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Kupi bar onoga tipa 186, jer je 178 slabiji od LA300.
Ako ima dugu osovinu i na njoj konus, trebal bi dobiti i adpter 4-6 šarafa.
U stvari, traži motor s dugom osovinom, jer ti bude inače zapinjal za kotače, pogotovo ako je model Specijal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Da, to su ti s dugačkom osovinom.

Bojim se da ti bude 188 prejak za tu getribu.
186 je neka mjera, rekli bi, taman.
Ova snaga motora je definirana pri 4000 o/min, pa je realno 25% manja.
Bilo bi dobro ako mogu dati momentne krivulje, jer su one jedino mjerilo.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Specijal getriba je po robustnosti skoro kao ss, a ss trpi rugerinija 14 ks dvoklipasa. Ovaj motor po meni ima realno najvise 11 ks, tako da ne bi trebalo biti problema, a 186 f nisam mogao naci nigdje na prodaju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Ovaj 178F bi mogao imati 6,85 KS, a ovaj drugi 188F bi mogao imati cca 9,5 KS.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dakle jačega .uvjek jačega ..to nisu konji iz čipa kao na autima , to su zravi konji iz "kubika" i okretaja ...
snagu je dobil radi tih 4 soma okretaja ..i njih se treba bojati i izbjegavati ...proprocionalno manjeim okretajima pada i snaga ..i gdje smo onda?- na četiri konja .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Paše, ali trebaš ploču 6/4 šarafa, koju kupiš u Entradi ili u Agro domu (za Labinprogres Mondial).
Za staru Mutu tu ploču skini sa svojeg LA300 motora.

To bi trebal biti ADN37, 9ks motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Malo se čuje kad konus struže po lameli jer je suh. Ili cvili druk lager?
Podmaži ga, pa nebu škripal :) Šalim se!
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Opet pitanje, prosli put se izgubilo u raspravi o motorima. Dakle, na sto paziti kad se skida motor, hoce nesto ispasti? koji je tip kuplunga na specijalu? I na sto paziti pri ponovnom sastavljanju.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Za početak ispustiti ulje iz mjenjača da ne bude iznenađenje kao kod nekih kad im je sve otišlo po garaži. :)
Koliko se sjećam nema ništa bitno za ispasti sem lamela, ali njih ionako skidaš ako mijenjaš motor. Kvačilo je višelamelno u ulju. Kad rastaviš vidjećeš u kakvom je stanju pa po potrebi mijenjaj.

Poželjno je da pri sastavljanju imaš pomoćnika koji će držati stisnutu polugu kvačila da se lakše sve spoji (ili vezati žicom ako baš nema nikog). :)
Naravno, za sve spojeve motor/međuploča/mjenjač obezbijedi odgovarajuće dihtunge ili silikon za tu namjenu da poslije ne slini ulje na spojevima (onda se tu zalijepi sva prašina i sjemenke od trave dok kosiš).
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Kad skidas motor zna ostati lamela pa puknuti ako se malo ukosi meni se desilo pazljivo ga drzi.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
IMG_0329.jpg
Molim za pomoć, Di dolazi ovaj komad sa slike... skidao sam rasplinjač i ovo je od nekuda ispalo????
 

Najnoviji postovi

Na vrh