• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
vidi se sraf koji nije ni imbus ni zvjezdasti srafciger, pretpostavljam da je u pitanju torex valjda... sad ne znam koji a ne znam dje da ga nadjem pakao
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Ima više izvedbi završetka radilice, a pretpostavil sam da je s unutarnjim navojem M8. Tak je na mojem Lombardini motoru i takvom kuplungu.

Ak je s vanjskim navojem M16x1,5, onda se kuplung može jedino odšarafiti, okretanjem u smjeru suprotnom od kazaljki na satu. Ili se na neki način rastavi kuplung da se dođe do matice?
Uostalom, prije si napisal da si rastavil kuplung.

Ak je unutarnji navoj, može biti imbus ili Torx, jer se kroz otvor za spojničku osovinu ne može nikakvim drugim ključem do njega.

A zakaj ne pitaš majstora koji ga je prije skidal?
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Torx je u pitanju brate, ali je sad pitanje koji tacno... :(snooze): inace, da li ste idje gledali slican kuplung?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako je torx onda moraš uzeti točni ključ da ne zajebeš glavu vijka, bit će vjerojatno 30 il 40 torx.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Rekoh, imam ga na Maestralu. Zamijenil je konusnoga, radi jačeg motora.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Vidi se šaraf u sredini:
attachment.php


Imbus M8:
attachment.php
 

Prilozi

  • 20130827_211608_resize.jpg
    20130827_211608_resize.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 159
  • 20130827_211623_resize.jpg
    20130827_211623_resize.jpg
    24 KB · Pregleda: 163
  • 20130827_211639_resize.jpg
    20130827_211639_resize.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 155
  • 20130827_211707_resize.jpg
    20130827_211707_resize.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 154
  • 20130827_211707_resize1.jpg
    20130827_211707_resize1.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 157

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
brate ovo je prakticno isto kvacilo kao moje :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted: koja mu je cijena u eurima?

Inace, jedna dobra vijest! Popravio sam moje kvacilo, skinuli smo ga torx kljucem, svoga rasturili iscistili obrusili solju na koju dodju one lamele jer su (staro 18 godina) tacno napravile kao lezista i nijesu mogle da klize po ploci no su zaglavljivale, eto da znate mozda neko bude imal slican problem... Hvala Vam svima koji ste svojim iskustvom pomogli... :Kiss:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
lijevi navoj, sa torx-em pneumatski... lagano...

ZJ koja je cijena ovog kvacila isto je kao moje ja mislim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Oko 1000kn (150€). Samo moraš odrediti točan tip prema tipu MTK.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Konusni je znal prokliziti ponekad na LA300, pa sam zato kupil ovoga za jači motor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tebe su za malo , večini je uvaljen lda 450 tj 3 ld 450 pod 14 konja , a ima malo preko 10

kaj je taj motor na muti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Malo više od 14 ima TV PE 18.

Niti jedan mtk tipa Labin Mondial (Goldoni), IMT 507 i Mute nemaju više od 8 - 9 KS.

Ali uvijek postoji ono "rekli su mi" da ?:8):
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
tebe su za malo , večini je uvaljen lda 450 tj 3 ld 450 pod 14 konja , a ima malo preko 10

kaj je taj motor na muti?

ne znam zasto, ali je mogu ti reci Top :icon_thumright:
 

Dzani

Novi član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
2
Pozdrav svima,
Za početak da budem jako kulturan pa da se predstavim (pročitao sam forum od kraja pa sve do 60 neke strane, a i to je bilo između sveg ostalog).
Nisam tako mlad ali sam mladi poljoprivrednik, ako se to može tako nazvat jer se radi samo o malo većem vrtu. Ali eto imam Mutu gorenje i neki dan sam saznao čak i model da je REX, sa ACME benzincem 8ks, ali neznam koja izvedba.
Pronašao sam nešto da ste pisali o paljenju i jedan-dva čepa benzina pod sviječicu (isprika što ne citiram tko je to napisao, nisam upamtio, sorry, ali hvala svima što su pisali jer sam dosta saznao iz objava).
Kad sam je kupio prije godinu dana nisam ništa znao a nisam ni istraživao, jer je palila nakon 3-7 poteza i to bez gasa. Sad kad sam rame odvali paleći je bezuspješno sam krenuo u educiranje.
Ipak sam je odvezao u servis da je srede i počiste kako treba.
Molio bi ako je netko voljan slijed problema kad ne upali:
da li je prvo svječica ili nešto drugo
ako je sviječica suha a čađava onda je počistiti ako je masna onda si naje....
onda čep-dva benzina pod sviječicu ili (pritisni pumpicu kao na trimerima i kosilicama, ha,ha kad je nema)
ako i to nepomaže kreni na karburator...
...
znam da to su neke osnove motora ali eto nisam do sada se susretao s tim pa učim.
Eto tko je voljan da napravi iskustvena uputstva za probleme sa paljenjem.
Hvala, lijepi pozdrav i sretno vam s vašim Mutama
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako si je vozio u servis postavlja se pitanje što su radili ? Što si ti tražio da naprave? Ako je rađeno samo čišćenje? (kako si napisao). To je očito skoro ništa (ako pali kao i prije na 10 put od prve)!

Prvo i osnovno je provjeriti karike (istrošenost istih), zazor ventila, istrošenost vođica ventila. Znači da je kompresija koliko - toliko u redu. Tek onda se pozabaviti sa karburatorom i iskrom.

Pošto si novi vlasnik (predpostavka) je da ne znaš da li je uopće nešto rađeno u smislu osnovnog održavanja.:icon_rolleyes:
 

Dzani

Novi član
Tu od
9 Ruj 2018
Poruka
2
Još je uvijek na servisu i kad završe znati ću bolje u kakvom je stanju i što je rađeno prije.
zato sam i odveazo u servis da saznam na čemu sam.
a za slijedeći put kad ne uspijem upaliti od kud da krenem?
za karike, zazor i istrošenost nisam pretpostavljao (iskreno ni znao) da mogu biti problem paljenja (jer je prije mjesec dana radio kako treba) pa nisam ni tražio provjeru, ali ako ne uspiju upaliti valjda će ići to provjeriti (ovlašteni su za Gorenje).
Sada na miru mogu o tom učiti jer kad drugi put stane onda ga i trebam.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh