• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Lamele zamijenjene,kupljene kod Partnera za 216 kn sve 3
Bilo je sesa i par ''molitvi'' prilikom ugradnje al uspjeli smo :icon_rofl:


10583883_715798548492343_5213306835937241743_n.jpg


10603674_715798448492353_4082234024380403684_n.jpg
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Cestitke na obavljenom poslu. I ja sam sa svojima bio kod Partnera i rekao mi je da ih ne trebam mijenjati da su ko nove, i vratio sam stare natrag. Pa sam te zato pitao koji su bili simptomi, sve mi se cini da sam i ja trebao samo staviti nove, jer kod opterecenja proklizu i dalje. Rijetko kad uhvate kak treba....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tino i ja sam tri lamele platil 210kn za frezu imt504,ista cjena,ko bi rekel.
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Malo mi je dosadilo već stalno raditi štiftove za strižnu kosu. Onaj komad fi15mm koji ide u cilindar na ciganki. Vrlo brzo se što god stavio izglođe. Probao sam više vrsta šarafa. Od čega vi to radite? Kako je vilo u orginalu? Radi se o staroj okrugli priljučak kosi 130cm za Gorenje muta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Evo,kosi se,malo sam u defektu ostal pa cekam tatu da dođe s posla,sama sebi daje i uzima gas,ko sirena :mad::
Moram negdje nabavit onaj lim jer se štopa a ove dva sastrane cu skinut jer mi u brdu nis ne znace.


10570369_568327953272855_5443678376390181906_n.jpg
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
pozz, da li netko zna gdje bi se mogli nabaviti ovi dijelovi za strižnu kosu muta gorenje, to se nalazi kod nosača grebena, hvala!
1402232011-347-x-463px-dijelovi-strizne-kose-gorenje-muta-slika-25367043.jpg

Osim pitanja od čega radite klin između ručice kučišta stižne kose i ovog cilindra u nosaču grebena imam i pitanje čemu služe ovi mali noževi na slici s jednom rupom. Gdje to ide? Ja to nemam na kosi.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ovi mali noževi sa jednom rupom su donji zubi (pijaštrini), za neke modele oni se mogu izmijenjivati, ali postoje i oni koji su iz jednog dijela i mogu se (kad se istroše mijenjaju se cijeli). Očito su kod tebe takvi.:(grin):
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
A šta ću s fi 15 klinom između ručice i nosača pogona. Brzo se izglođe jer očito ima lufta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Kosim ja jucer i stanem da maknem travu i vidim da ulje curi,opal je šraf ispod i iscurilo ulje iz getribe....ja srece nemam s tom kosilicom :icon_redface:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Izglođe se je su obadva elementa metalna. Možda da probaš nešto iskemijat da umijesto metalnih dijelova ubaciš jedan dio od klingerita ili tvrde plastike. Evo slike kako sam ja to riješio na mojoj Alpini. :mur:

 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Nema tu rješenja. Ako stavim nešto mekše opet će se to izglodat. Trebato sve dobro podmazat pa ta lakše klizi. Možda i nož ne ide glatko pa mu to stvara otpor.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
A što si onda uopće pitao (kako riješiti habanje ?), ako uopće nemaš želje to napraviti nego jednostavno zaključiti, kako tu nema pomoći. Uvijek ima pomoći samo se treba zainteresirati. Osnovna radnja kod strižne kosilice je provjeriti da nož lagano klizi i i ne zapinje, i da nema puno lufta.:icon_super:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Pozdrav ekipi!!! Nakon duge ljubavi moj LA300 počeo me varati! Nemiran rad, zaletava se, molim preporuke gdje tražiti kvar.Hvala na konkretnim odgovorima!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Jedan od mogućih uzroka opisanog ponašanja motora mogu biti ventili (vođice ventila). Kad si zadnji put kontrolirao ventile ?:(grin):
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Motor je neotvaran, Pogubio sam u košnji šarafe koji drže zračni filter za fergazer. Bio sam na tuđem terenu, Malo sam improvizirao i sklopio to, ali mislim da ne dihta dobro, da vuče zrak negdje. prije toga je motor radio super. Molim savjet što s ventilima, da li čačkati oko toga ako je ok? Dobronamjerni savjeti dobro došli. Hvala!
:drink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
To si mogao napisati i u prvom postu (da usisna grana od filtera zraka) ne dihta dobro, to je isto jedan od razloga za nepravilan rad motora. Kad to središ i probaš raditi i ako bude radio kao i prije (znači da je to bio uzrok) nepravilnom radu. Kad se piše o podređenom problemu, Uvijek bi bilo dobro sa se spomene ako je nešto dirano ili rađeno na motoru. :icon_mrgreen:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Hvala na savjetu, problem je riješen, na leru (bez opterečenja) radi super, sutra proba u košnji. Predihtan i očiščen fergazer, feder podloške zamjenjene običnim ravnim, matice stavljene s plastikom protiv otpuštanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh