• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Tino, dobro da i tuliko traje (v tvojim rukama).

Taj dihtung nevalja, jer nije okovan iznutra. Probije li uvijek na istom mjestu? Ak je odgovor da, onda bi trebalo lagano liznuti glavu, jer je vjerojatno na tom mjestu neko oštećenje. Mažeš li s čim dihtung prije montaže?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
A kaj da očekuješ za 35 kn
Uvjek puca na istom mjestu i ne mažem
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Malo poravnaj glavu i stavi kvalitetniji dihtung (ali ako ti se da češće šarafiti, onda samo staviš taj dihtung, bez ravnanja glave).:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ja mislim da treba krenuti stezati sa te strane na kojoj gori brtva :(happy):

Kad vidim brtvu kak je propuhana znam da nebu dovoljno samo glavu poravnati.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Ova prikolica je čista kopija prikolice od labina SS.U kombinaciji sa labincom sam jih vidio ali sa mutom nijedne.Ne može nijedna muta parirat labincu SS što se tiče 4x4 pogona pa i vuče prikolice.Veliki labinac kod vuče prikolice ima motor odspreda a kod mute je kontra.Imali smo mutu onu od prvih sa zelenom kao haubom i nikad više.Posle nje došo labinac SS-preporod-strojčina naspram mute.

Brate upravo je moja Muta imala zelenu haubu koju sam tek prije par dana ponovo vratio :(smirk):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi Mute.
Imamo Mutu Gorenje s motorom LGA 280 kupljenim pred par godina.
Na muti je za frezu i strižnu kosu okrugli priključak na štift.
Planirali smo kupiti malčer ili rotokosu, al sve koje nalazimo se priključuju na 2 šarafa.
Postoji neka međuploča ili neki nastavak za to?
Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Znači, imate MTK sa starom getribom, gdje se freza i rikvercu?
Da i pripašete novu kosu, vrtila se bi presporo, jer stari tip ima sporiji kardan i dulji prijenos u kutnom reduktoru.
Najde se starijih modela još jeftinije, samo treba strpljenja :)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kako je @Savoris na svoju mutu specijal stavio rotokos 100 i sve radi bez problema? :)

Evo sličica iz druge teme, nadam se da se nije problem što pozajmljujem.

6ce94b47459eab11ebbb24507c51410c.jpg


Samo prethodno provjeriti da li će brzina biti dovoljna za priključak koji pronađe.
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi Mute.
Imamo Mutu Gorenje s motorom LGA 280 kupljenim pred par godina.
Na muti je za frezu i strižnu kosu okrugli priključak na štift.
Planirali smo kupiti malčer ili rotokosu, al sve koje nalazimo se priključuju na 2 šarafa.
Postoji neka međuploča ili neki nastavak za to?
Hvala.

Pozdrav

Ja sam ti kupio novi orginalni po njima "malčer" za mutu prije dvije godine.
Cijena je bila nesto veca od 4000.
Meni je trebao prihvat na dva vijka ali ni to se vise kao ne radi nego ide kao neki brzi prihvat koij je cca 50 €.
Znači ide kao taj brzi prihvat koij se zašarafi na stroj sa dva vijka a svi priključci su okrugli i samo se zaključaku preko štifta.
Vjerujem da im je po novom postoji taj brzi priključak za stari okrugli prihvat i novi tip na dva vijka a priključci su dalje isti.
Na nekoj slovenskoj stranici dok sam tražio je bila ponuda svih priključaka koji se danas rade i cijene, prijenosni odnos u multiplikatoru je bio 2.8 i za stari i novi tip priključka i za veličinu 60 ili 80 cm i za roto kosu ili malčer.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Na novom tipu MTK, Maestral/Kosor, cijev za brzi prihvat se prišarafi s dva šarafa.
No, manjeg je promjera od starog tipa. Osim toga, stari tip ima kandžu, dok novi ima samo ozubljenu osovinu.
NISU KOMPATIBILNI!!!
Kak sam već spomenul, novi tip ima brži kardan.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Danas sam svoju mutu htio razlupat macolom.ima LA300 motor,koji je dosad odlično radio.Naspem benzin,kaplje iz pipe,strunula brtva.No,ajde pofrezat ću za luk,nema puno.Namotam štrik,otvorim čok,povučem 5,6 puta javi se 1 takt i ništa.Skinem svječicu,ko da sam je umočio u rezervoar.ošmirglam i obrišem svječicu,namjestim zazor i opet par puta povučem da provjerim iskru,plava al se jedva vidi.našarafim i ništa.Napominjem da iz fergazera kaplje otkad je kupljena i redovito preljeva,ako na 3 potez ne upali presauga.I tako me je jeb..a 3 sata.Ostavim ju i odem kod kolege,već kasnim i nakon par sati se vratim kući i onako namotam štrik i potegnem i ona upali od prve.Onda sam ju htio razlupat.Malo se je u početku gubila(preskakali taktovi),i kad je to prestalo okačim prikolicu i namjerno je natjeram u najveće rupe na makadamu,satro prikolicu njoj ništa je..a mater svoju :icon_axe:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Moja svake sezone ostane u defektu...Dihtung na glavi obavezno,pa mi svječica sad ošla,pa osovina ikoči iz grebena van par put...:fiery:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Palo mi napamet sad nešto,jel bi mogao staviti filter zraka i karburator sa honde g200,je li premal ili je dovoljan
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Filter zraka bi mogao odgovarati po svom kapacitetu protoka zraka, a za karburator sam malo skeptičan jer je manjeg difuzora i mlaznica je manja.

A i sam prihvat na usisnu granu je drugačiji.:icon_scratch:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Danas dođem do nje,vidim suha pipa,pogledam u rezervoar,ima benzina.Bila se sasušila brtva i skupila se i sad se u benzinu opet raširila i brtvi.Idem ju probat kresnit,otvorim pipu,potegnem čok,dam gas do kraja,nije se ni otpustio štrik sa špule,ona zabruji.Reko mater ti tvoju samo nedjeljom i svetcem pališ.Za karb sam gledo,vjerovatno ću napravit kratku ravnu usisnu granu,možda 2 cm,da je karb paralelan s motorom(muta ima šarafe za kačenje pod 45°,a g200 horizontalno).Neko na forumu je stavio karb od umo 06 motora na la 300,tako da mislim da će biti dovoljan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
A zakaj ne središ originalni rasplinjač i držiš se procedure paljenja?
Sve ove kemije ne budu toliko popravile stvar koliko pogoršale performanse motora.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Evo motor pali na prvu,problem je bilo paljenje nakon dužeg stajanja.nego,ima jedan problem,ručke.ona guma se okreće na osovini,pa je problem skretat.palo mi na pamet i da otokarim piksu i sve povarim.ili da napravim ureze po osovini da hvata gumu,ali to bi samu još više pojelo gumu.pa da bušim rupe u osovinu i narezujem navoj pa ušarafim gumu,okreće se samo po unutarnjoj strani,ne po obodu.pa probušit rupu kroz sve zajedno i ušarafit.
Zanima me jel ima kakvo jednostavnije rješenje?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ne kontam najbolje, sa kojom gumom imaš problem? Ako je u pitanju amortizer on koliko znam ne utiče na poziciju ručki već oni nazubljeni elementi između mjenjača i ručki koje pritegneš odozgo.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
D a znam da je donji dio za zakretanje,ali amortizer me i pati.to je praktički osovina preko koje ide prsten gume,a na ručkama je prosječena cijev sa štiftima za zašarafit.između ručki i gume je u redu,ali pati me taj dio između gume i osovine
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ako je amortizer propao onda je najbezbolnije rješenje zamjena novim ili da unutra, namotaš neke gume koja bi popunila taj zazor.
Možda čak i par slojeva trake sredi problem, ali nisu neke velike pare u pitanju da se ne promijeni pohabani dio.
 
Na vrh