• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Koji model mute koji se sad proizvodi je ekvivalent starim modelima univerzal/specijal kad su u pitanju snaga i učinak? Ne mogu nikako otvoriti njihov sajt da nađem neki noviji katalog proizvoda.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Hvala, uspio sam sad otvoriti. Maloprije mi je stalno izbacivalo grešku 404.

Vidim da je svaki model bar 30 kg lakši od starih, previše škrtare na materijalu. :)
Ovi ostali (kombi, profi), treba li to uzimati u razmatranje? Ujak kupuje nov, prvenstveno za košenje livade i malo čišćenja snijega preko zime pa sad bacamo na papir šta je najbolja opcija. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Svi ti oni imaju istu getribu. Razlika je uvelicini kotača, diferencijal da/ne, ima li 4+3 brzine itd.
Uglavnom, imam Maestrala i nebi na slabije opremljenog.
Inace, na Maestrala montiraju čak i 3LD510 motor od 12ks, kakav je na SS-u, može imati pogonsku prikolicu, koja paše od SS-a itd.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da, ovi svi su osakaćeni kad je izbor brzina u pitanju, pogotovo transportna. Nije sad da je potrebna mašina za trke, ali do nekih livada bi trebalo i 40 minuta hoda što je baš sporo.

Bolje će mu biti skupiti koju paru više za komotniji rad da može tjerati različite priključke, ko zna kad može zatrebati za drugu namjenu. Ako još uspije kakav povrat od opštine i ministarstva da dobije eto i za neki priključak više. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Nije problem transportna brzina: treba iz getribe izvaditi jedan prsten :)
Veći je problem ak ima desni puž, pa mu transportni brzina ide u rikverc (kosilica).
Oni s malim kotačima nemaju prvu brzinu niti diferencijala itd...
 
Posljednje uređivanje:

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Ako imate priliku kupiti maestrala kupite ga jos pogotovo ako planirate kakav transport.

Evo iz prve vam ruke mogu reci da je za to savrseni stroj. Meni je navukla 10 metara drva iz sume po poljskome putu bez problema u vise navrata a isto ima negdje oko 40-tak minuta hoda.

Ove godine cu vidjeti za vrt kako ce se pokazati.

Nemoj te gledati nista ispod 8ks ni vise od 12ks jer getriba ne bude mogla to izdrzati.

A ralicu imam pa ako kupite maestrala mogu vam je prodati posto je ne koristim.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Brate aj nabaci koju sliku tvojeg maestrala ako ti nije problem? I prikolicu koju imas na njemu...
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
[QUOTE

vfl468.jpg
[/QUOTE]



Evo slike....nazalost nema kardansku prikolocu...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
:drink:A je li ovo vozis biciklo na prikolici kad ti pukne guma da mozes zamjeniti
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
A biciklo je gore tako da po selu mogu pricati da imam pogon na sva 4 kotaca :icon_pidu:

Prikolica je domace proizvodnje i nije joj namjena za neki teski teret ali moze u nju nekih 400kg.

Prosle godine sam nagurao u nju malo manje od metar drva i tri becara od 80 kg u kojima se ubrajam i ja te kalac,sjekira,motorka,gorivo i najvaznije 4l pive :icon_jook:

Pravo da vam kazem nisam ga ni ja tako zamisljao.

Fali hauba naprijed a boja mi se nikako ne sviđa, ali cu to sve uskoro promjeniti.

Gore je 7/8 konja IM300 motor ali moze ici i jaci do 12 konja. Za sada se pokazao dobrim. Malo trosi a moze povuci po mokrom i suhom.

Evo i jedna zanimljivost koju nije nitko spomenuo ovdje vezano za taj kultivator.

Naime felge se daju odsarafiti i okrenuti tako da ima veci razmak izmedu kotaca da bude stabilniji na cesti :icon_e_biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Dovoljna ti je ovo širina za sve, i za frezanje, a i transport.
Na ovak raširene kotače sam postavio utege na mojeg Maestrala.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Brate nemoj pogresno sto da me shvatis u vezi prikolice sto sam rekao da je mala :)) Ukoliko si mogao da utovaris metar drva, vjeruj mi da ti visa i ne treba :)
Ja imam MTK Muta T-400 rijedak je primjer ZJ zna o cemu se radi, sad su ovamo kise, kad stanu idu nove fotke. Pokusavam da nabavim polomljenu haubu i plastiku koja dodje na ruckama. Takodje, ZJ to en zna :) napravio sam i prikolicu koja je duzine 2 m, dakle, skoro je kao fabricka od MTK Labina...
ps. mislio sam da se tvoj i moj lice, medjutim, nidje veze :))
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
U nabavi sam zamjenskog motora za mog univerzala. Dvoumim se između
Kohler CH395 -9,5 KS i Loncin G390 F -13 KS.Cijena je približno ista .Ima i Loncin G270 F -9 KS,ali su mi ovi kineski konji upitni:icon_scratch:,a nebi manje od 9KS .
Sve preporuke i savjeti za i protiv dobrodošli.:icon_question:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Mislim da je g390f prejak, postoje velike šanse da nešto polomi u mjenjaču.
Ja bi išao na manji, a male su razlike između ch395 i g270f. Kohler je kao poznatija firma i ima dužu garanciju (bar kod nas), ali loncin je direktna kopija honde i skoro sve dijelove imaš na ebay (zamjenske ili originalne, isti su po dimenzijama).

Iako su sve tri kinezi, imaju oni dovoljno snage za univerzal. Na malom labinu sam čak vidio onu kopiju honde od 208 kubika (6-6.5 konjića) i kažu da ide, ali pati se. Ovi od 270 su taman, sve preko mislim da nema potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh