• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Baci taj šaraf za odzračivanje u tri.... i stavi samo šuplji vijak novi.
To se odzračiva ionak samo kod prvog paljenja a poslje nikad
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Pozdrav,imam problem sa 3. Brzinom na muti kosor,neće da ukopča 3.brzinu,izbacuje,šta može biti problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kakva je situacija u ostalim brzinama? Ako je sve OK u ostalim brzinama, ne vjerujem da je do kuglice ili federa. A i to lako provjeriš skidanjem ovoga šarafa (ispod njega je feder i kuglica, koju izvadiš magnetom):
1647978294872.png

Jedino mogu biti potrošeni zupčanici, pa da zato iskače (manje vjerojatno):
522329b7.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Hvala na brzom odgovoru,1. i 2. ,za sada,lepo rade ali 3. pravi probleme,kao da ručica ne može da završi hod,kada,sa velikom mukom,konstantno vučem ručicu,promeni brzinu i nema problema u vuči,ali moram nonstop vući ručicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A kaj je sa 4., transportnom brzinom? Možeš li ušaltati u 4. (transportnu) brzinu?
Ako ne možeš ušaltati 3., možda je iskočil ili pukel ovaj seger, koji drži zupčanik 3. brzine na piramidi, pa se on šeta i pomakne se pa iskoči iz 3. brzine:
522329b7_1.jpg
U svakom slučaju, morat ćeš rasklopiti mjenjač i utvrditi gdje je kvar.

Nek te ne zbuni, na ovoj slici nema zupčaničkog para 1. brzine, već samo 2. i 3.
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Već sam otvarao i zupčanici su odlični,vrlo je verovatno to za taj seger,nisam ga primetio,verovatno se pomerio zupčanik i "sakrio" seger-kanal,,izgleda da ga moram rasklapati.koji je od ovih zupčanika za brzu,transportnu,4.,ili,kako god je zvali?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pogledaj ovaj dvostruki zupčanik:
49495fb2_1.jpg
On se pomiče po gornjem (šupljem) vratilu, na kojem je pužni vijak.
Na njemu vidiš dva "nosa"; oni šaltaju 1.brzinu, jer na gornje vratilo dolazi zupčanik koji se slobodno vrti po njemu. Na suprotnoj strani dolazi ulazni zupčanik od motora, te se ovaj dvostruki pomiče do kraja prema natrag i direktno spaja ulaznu osovinu s pužnim vijkom:
9b6c1b8f_1.jpg

Ovo ti je kandža na koju se spaja zupčanik 2-3. brzine (s prethodne slike) na spojničkoj osovini:
1648043424331.png
To ti je transportna (4.) brzina:
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Pogledaj ovaj dvostruki zupčanik:
View attachment 47803
On se pomiče po gornjem (šupljem) vratilu, na kojem je pužni vijak.
Na njemu vidiš dva "nosa"; oni šaltaju 1.brzinu, jer na gornje vratilo dolazi zupčanik koji se slobodno vrti po njemu. Na suprotnoj strani dolazi ulazni zupčanik od motora, te se ovaj dvostruki pomiče do kraja prema natrag i direktno spaja ulaznu osovinu s pužnim vijkom:
View attachment 47806

Ovo ti je kandža na koju se spaja zupčanik 2-3. brzine (s prethodne slike) na spojničkoj osovini:
View attachment 47805
To ti je transportna (4.) brzina:
Hvala puno na ovom objašnjenju,za neki dan rasklapam ,videćemo
 

šoste

Novi član
Tu od
31 Ožu 2022
Poruka
4
Pozdrav ekipa, novi sam na forumu pa ima jedno pitanje oko malog komunalnog traktora muta gorenje (slika nije autentična jer je moj bez priključaka). Moje je pitanje što znače ove dvije ručice u sredini, naime na jednoj ručici su strelice a na drugoj stupnjevi prijenosa, koje su brzine za naprijed a koje za nazad.Trenutno ne mogu isprobati u praksi jer je motor neispravan.
 

Prilozi

  • gorenje-muta-mali-komunalni-traktor-slika-42998768.jpg
    gorenje-muta-mali-komunalni-traktor-slika-42998768.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 27
  • gorenje-muta-mali-komunalni-traktor- mjenjač.jpg
    gorenje-muta-mali-komunalni-traktor- mjenjač.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 26

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Stelice su valjda napred nazad, a druga brzine.
Tak je i nacrtano na naljepnicama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Desna ručica: uključivanje kose (kardana)
Srednja desna: inverter smjera (svaka brzina ima rikverc)
Srednja lijeva: mjenjač. Pazi, između 1. i 2. nema lera!
Lijeva ručica: Špera (blokada diferencijala).

Mislim da negdje imam upute, pa se javi preko PP.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ima dva tipa: stari s dvostrukom polugom i novi s jednostrukom polugom i federom. Koji te zanima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
@ZJ bude, nebude?
Odi slikaj dok je još dana, moram danas to završiti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Na mojem je novi tip...a ovaj kaj tebi treba izgleda ovak:
1648746983421.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Takav nekakav sistem sam si i posložil u glavi da ide tu.
Nema ni djeliča od tih dijelova, da barem imam uzorak pa da napravim novog. Nekaj bum moral skemijati.
Bum prvo zval da vidim jel ima novi, a sve me strah pitati kolko košta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Zemi dugačku maticu M6, izbuši joj navoj.
Na kraju zavari šaraf glavom za maticu. S druge strane postavi šaraf M6 bez navoja, tak da ide u dugu maticu, a na kraju mu postavi maticu na koju se bude upinjal feder.
Ovak nekaj:
20220331_215347.jpg

Ili postavi novi tip ručice s federom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Jasno mi je kak to zgleda, tak nekaj sam imal u planu napraviti samo u tokarenoj izvedbi da na nekaj liči.

Novi tip ručice najvjerojatnije isto moram kupiti, a to sve skup je pitanje jel bu pasalo...... kak i ovo kaj sam sve kupil u agro domu.... to je smeh od dijelova. Ništ ne paše, ali baš ništ.
Moral sam pripasivati za početak osovinu, pa onda zupčanike sve do jednoga da stanu u poklopce i na kraju puž i pužno kolo koje felša.....
To je strašno.

Čak ni za slikanje nisam bil raspoložen, ali ima koja slika pa stavim nekad barem slike tih vrhunskih dijelova od toga stroja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh