• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
KUpuju gorivo jer im je jeftinie,nitko ne pita zašto je jeftinije.
Djelomično je jeftinije i zbog manjih nameta države ali dosta tu ima utjecaja i ulazna cijena koja nije ista za kvalitetnije i ona manje kvalitetno gorivo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Davno je to bilo, neke 90 -te godine......
Cijena 1 l lož ulja bila je oko 2,2 HRD a cijena 1 l petroleja oko 1 HRD......
To je tada bilo vrlo isplativoooo....
Prava milina.....sad ne znam koja je cijena petroleja i da li ga uopće ima na benzinskoj u prodaji......

Prijatelj, da se nisi možda malo zeznul za cifre? Mislim da ti fali koja nula. 92. godine je 100 DEM bilo 6700 HRD, a 94. kad se menjalo u kune išlo je 1000 HRD = 1 kuna. Teško da si u bilo kojem trenutku gorivo kupoval po 2,2 dinara. Samo za usporedbu, 500HRD je koštala Cunga Lunga žvakaca na kijosku


Pretpostavljam da je @hrva ciljal na odnos cijene lož ulja i petroleja. Dakle mogel je umjesto HRD napisati novaca (bilo bi jasnije).

Neovisno o iznesenim brojkama, znam da je kod nas, dok se mogel kupiti na pumpama, petrolej bil puno jeftiniji od benzina. Koristili smo ga za kosilicu BCS.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Znaš li što znači internima? Imam dva poznanika u vrhu firme.

Znači ti podatci ne izlaze iz firme,dakle za njihove potrebe testiraju tuđa i svoja goriva da znaju kakva je situacija na tržištu. Svaka cisterna koja ulazi mora imat certifikate goriva koje dovozi i to se ne može zaobic niti im je cilj zaobic taj dio pošto loša reklama im je skuplja nego da poklone 10 cisterni goriva.

Što se ine /mola tice sve loše gorivo koje ne zadovoljava inina interna testiranja i koje ne smiju prodavat na našem tržištu ide u bosnu.

Dio koji večina ne kuži je koliko je u biti mala marža/zarada po litri za proizvođača/prodavača a koliki je udio države u krajnjoj cijeni i koliko se na kraju proizvođaču ne isplati zajebavat s kvalitetom goriva i svakodnevnim inspekcijama.

Da, i ti poznanici na sva zvona okolo pricaju o tome i eto baš tebi dali sve te podatke... Dajte ljudi pa nismo djeca..

Trošim tisuce litara goriva godišnje i ipak više vjerujem vlastitom iskustvu, a ne rekla kazala pricama i teorijama velikih zavjera. Isti gazda je bil i gazda Tifona pa su istu propagandu širili i bajke o kvaliteti goriva. Stvar je zapravo jednostavna, kak naletiš takvo gorivo imaš, a ako još uz to kemijaš onda imaš i više problema.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Znaci ti vjeruješ Cermakovom "INTERNOMA" testiranju? Pa nravno da ne budu rekli za svoje gorivo da ne valja ili da je lošije od drugih...



Tak i ja, di god da tocim, nikad problema s gorivom, ali nikad. Niti se kad kaj štopalo, niti smrzavalo, interesantno.



Prijatelj, da se nisi možda malo zeznul za cifre? Mislim da ti fali koja nula. 92. godine je 100 DEM bilo 6700 HRD, a 94. kad se menjalo u kune išlo je 1000 HRD = 1 kuna. Teško da si u bilo kojem trenutku gorivo kupoval po 2,2 dinara. Samo za usporedbu, 500HRD je koštala Cunga Lunga žvakaca na kijosku

Devedesete, a ne devedeseta........i sigguran sam da su bile kune a ne hrdi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Redovno tocim u Bosni (Orasje), a ako nemam vremena natocim 50-100 kn kod nas. INA, Petrol, Crodux. Nisam primjetio neke razlike u kvaliteti
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Markec,, a jel da je jevtinije,,, a isto gura,,, ????
Kod mene je taj neki dizel tih nekih 88 europskih centimetara,,, mada ja dobijem po 1,5 km,,, zna se po nabavnoj:biggrin:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Natocim 40 litara i ustedim 70-90 kuna, ovisi koliko je cijena kod nas.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
U sk rafineriji radim skoro 14 godina..i nikad ali bas nikad nisam vidio na utovaru omv-ovu cisternu... ove druge da.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Omv navodno vozi iz Trsta ali nitko ne zna čije gorivo,navodno talijansko.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Davno je to bilo, neke 90 -te godine......
Cijena 1 l lož ulja bila je oko 2,2 HRD a cijena 1 l petroleja oko 1 HRD......
To je tada bilo vrlo isplativoooo....
Prava milina.....sad ne znam koja je cijena petroleja i da li ga uopće ima na benzinskoj u prodaji......

Devedesete, a ne devedeseta........i sigguran sam da su bile kune a ne hrdi.

Jel si ovo gore ti napisal? Siguran si da su bile kune a jasno si napisal HRD? Mislim, meni je svejedno ali daj se sam sa sobom dogovori...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Jel si ovo gore ti napisal? Siguran si da su bile kune a jasno si napisal HRD? Mislim, meni je svejedno ali daj se sam sa sobom dogovori...

Bile su kune. Bila je 94 ili 95 godina. 1 l lož ulja= 2,02 kn 1 l petroleja= 1,05 kn...

I kaj sad.......
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kakva je situacija s naftom po ovim minusima? Imate li mlijeka u čašicama ko ja?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Plavac kod mene čist ko suza, traktor pali i radi na - 13 bez problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam jucer i danas palio Ursusa i sa pomoci drugog akumulatora je normalno upalio i radio.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja nikad nisam imal problem s plavom naftom, casicu nikad u zivotu nisam cistil ni skidal s traktora, traktore sam vozim i odrzavam od svoje 13 god, godisnje radim 500 sati, filtere mijenjam svakih cca 1000 sati..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Pa valjda nije isto dal je traktor vani ili u nekoj garazi, stoga i nema problema.
Plavac 0 bodova za ove uvijete.
Eurodizel ok ako je cijeli sustav goriva kak spada.
Rjesenje je eurodizel arktik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh