• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Imt 558

Od 74-te točim gorivo na INI i nemam primjedbi i nikad mi se nije desilo da traktor zimi ne upali .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Re: Imt 558

Pa zato nam tak i je. Čim rečeš drukčije odma si lud i ništa neznaš :(think):. Rekel bi vam sad nešta ali nebi bilo kulturno pa se budem u miru povlekel, a nije ni tema. :(n): Uostalom niti jedna tema više nije što je bila.:(yawn)Točilo se n ekad direktno u kanistere u rafineriji pa ne znači da je valjalo ako je iz iste pipe. Živim i radim pokraj rafinerije pa ne znači da znam šta se tamo točno događa a kamoli onaj ko je nešta tamo radio. Ma postaje zamorno više.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Re: Imt 558

Sta je s ovim privatnicima sto kupuju gorivo u sloveniji, na granici obojaju pa razvoze seljacima? Jel i to s iste pipe?
Do prosle zime sam i mogao inu branit ali vise ne. Kad sam vidio kako pale i rade traktori s takvim gorivom i kako rade moji s ininim.
Ovo s filterima i tocenjem iz karnistera ne drzi vodu kod mene.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Imt 558

Misliš da ćeš bolje proći sa njima? Lani sam kod njih dobio pozamašnu količinu vode dok na Ini nisam nikad. U čašici je svako malo plivalo 1cm mulja a nisam bio jedini. Sada je ponovo ok a uzimam i dalje na etradexu jer mi je najbliže i imaju čak i dostavu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Imt 558

Jedno je što oni govore , tifon je broj 1 po kvaliteti tako da .
Vidi se razlika kad na tifonu natočimo više km radi.
.

Ovo je totalno netočno.

U rijeci možeš u rafineriji vidjet inine i petrolove i apios i tifonove kamione dakle isto gorivo,ali neceš vidjet croduxove.

Po testiranjima internima iz croduxa iznenadili bi se sto dobivate kod drugih i tipa koliko oktana benzini imaju,koliko nečistoča koji imaju u plinu itd.

Po svim testovima crodux ima trenutno najkvalitetnije gorivo te plin kod nas,


.
Na Tifonu točim plin u auto i od točenja do točenja su velike oscilacije u pređenoj kilometraži.

Svi ti imaju isti plin osim croduxa.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Fascinantno mi je to gorivo i ti parafini, aditivi, tiffoni, croduxi(sjećamo se i afere)... Iskreno, najmanje vjerujem croduxu baš zato jer je naša privatna firma.

Di god točio nikad problema. A ovi što imaju problema kod mene obično imaju prastare filtere, pvp koje nisu bile na stolu nikad itd...

Normalno da na autoputu predeš više kilometara kada stalno držiš 130 i ne puštaš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Re: Imt 558

Misliš da ćeš bolje proći sa njima? Lani sam kod njih dobio pozamašnu količinu vode dok na Ini nisam nikad. U čašici je svako malo plivalo 1cm mulja a nisam bio jedini. Sada je ponovo ok a uzimam i dalje na etradexu jer mi je najbliže i imaju čak i dostavu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
A gle, prosle godine na -15 tetku pali i radi meni ne, a sipao sam na ini. I tako svake zime kad padne temperatura. Sa vodom nemam problema nego sa parafinom.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Stavi 10-20% petroleja u dizel i nećeš imati problema....sa parafinom
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Parafin je sastavni dio goriva i mazivo za pumpu.
Istina, zimi dela probleme, no ima raznih aditiva kojima se može riješiti problem smrzavanja.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Davno je to bilo, neke 90 -te godine......
Cijena 1 l lož ulja bila je oko 2,2 HRD a cijena 1 l petroleja oko 1 HRD......
To je tada bilo vrlo isplativoooo....
Prava milina.....sad ne znam koja je cijena petroleja i da li ga uopće ima na benzinskoj u prodaji......
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo je totalno netočno.

U rijeci možeš u rafineriji vidjet inine i petrolove i apios i tifonove kamione dakle isto gorivo,ali neceš vidjet croduxove.

Po testiranjima internima iz croduxa iznenadili bi se sto dobivate kod drugih i tipa koliko oktana benzini imaju,koliko nečistoča koji imaju u plinu itd.

Po svim testovima crodux ima trenutno najkvalitetnije gorivo te plin kod nas,




Svi ti imaju isti plin osim croduxa.

Znaci ti vjeruješ Cermakovom "INTERNOMA" testiranju? Pa nravno da ne budu rekli za svoje gorivo da ne valja ili da je lošije od drugih...

Fascinantno mi je to gorivo i ti parafini, aditivi, tiffoni, croduxi(sjećamo se i afere)... Iskreno, najmanje vjerujem croduxu baš zato jer je naša privatna firma.

Di god točio nikad problema. A ovi što imaju problema kod mene obično imaju prastare filtere, pvp koje nisu bile na stolu nikad itd...

Normalno da na autoputu predeš više kilometara kada stalno držiš 130 i ne puštaš.

Tak i ja, di god da tocim, nikad problema s gorivom, ali nikad. Niti se kad kaj štopalo, niti smrzavalo, interesantno.

Davno je to bilo, neke 90 -te godine......
Cijena 1 l lož ulja bila je oko 2,2 HRD a cijena 1 l petroleja oko 1 HRD......
To je tada bilo vrlo isplativoooo....
Prava milina.....sad ne znam koja je cijena petroleja i da li ga uopće ima na benzinskoj u prodaji......

Prijatelj, da se nisi možda malo zeznul za cifre? Mislim da ti fali koja nula. 92. godine je 100 DEM bilo 6700 HRD, a 94. kad se menjalo u kune išlo je 1000 HRD = 1 kuna. Teško da si u bilo kojem trenutku gorivo kupoval po 2,2 dinara. Samo za usporedbu, 500HRD je koštala Cunga Lunga žvakaca na kijosku
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Znaci ti vjeruješ Cermakovom "INTERNOMA" testiranju? Pa nravno da ne budu rekli za svoje gorivo da ne valja ili da je lošije od drugih...

Znaš li što znači internima? Imam dva poznanika u vrhu firme.

Znači ti podatci ne izlaze iz firme,dakle za njihove potrebe testiraju tuđa i svoja goriva da znaju kakva je situacija na tržištu. Svaka cisterna koja ulazi mora imat certifikate goriva koje dovozi i to se ne može zaobic niti im je cilj zaobic taj dio pošto loša reklama im je skuplja nego da poklone 10 cisterni goriva.

Što se ine /mola tice sve loše gorivo koje ne zadovoljava inina interna testiranja i koje ne smiju prodavat na našem tržištu ide u bosnu.

Dio koji večina ne kuži je koliko je u biti mala marža/zarada po litri za proizvođača/prodavača a koliki je udio države u krajnjoj cijeni i koliko se na kraju proizvođaču ne isplati zajebavat s kvalitetom goriva i svakodnevnim inspekcijama.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kod nas kažu da je na jednoj pumpi gorivo među kvalitetnijim, njima dolazi iz Siska. Onda skontaš koliko lož ulja, razređivača i vode trpaju ovi ostali kad je to falično gorivo najbolje. :)

Na starom autu mi se dešavalo da gorivo smrzne na nekom osrednjem minusu od petnaestak stepeni ispod nule, pa se problem rješavao sa šerpom vrele vode po filteru, pvp i diznama. Na novom to ne smijem izvesti zbog silne elektronike, ali kad se krene u planinu valja u gepek ubaciti bar malo jači fen i produžni. :D
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
Znaš li što znači internima? Imam dva poznanika u vrhu firme.

Znači ti podatci ne izlaze iz firme,dakle za njihove potrebe testiraju tuđa i svoja goriva da znaju kakva je situacija na tržištu. Svaka cisterna koja ulazi mora imat certifikate goriva koje dovozi i to se ne može zaobic niti im je cilj zaobic taj dio pošto loša reklama im je skuplja nego da poklone 10 cisterni goriva.

Što se ine /mola tice sve loše gorivo koje ne zadovoljava inina interna testiranja i koje ne smiju prodavat na našem tržištu ide u bosnu.


Dio koji večina ne kuži je koliko je u biti mala marža/zarada po litri za proizvođača/prodavača a koliki je udio države u krajnjoj cijeni i koliko se na kraju proizvođaču ne isplati zajebavat s kvalitetom goriva i svakodnevnim inspekcijama.

eee,, to je tačno,, sve što nevalja izvezi u Bosnu,, jel tu i nema države,,
al, veći je paradoks što vikendom, a i radnim danima,, masa vozila što preko Drine,Save, i dole na jugu dolaze u Bosnu pa kupuju tu istu robu, tako i gorivo,,
to je to,, jebe lud zbunjenog,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh