• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Do kad vrijedi količina goriva na kartici od tekuće godine? Da li do Nove godine ili do nekog drugog datuma?
Ostale su mi količine plavog dizela, pa ne znam do kad vrijedi, da li moram sve potrošiti do Nove godine ili ostanu nepotrošene količine i u sljedećoj kalendarskog godini, pa mogu te količine potrošit i kasnije?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Dosadašnje iskustvo kaže da viškovi na kraju godine se brišu.
Netko kaže da im onda sljedeće umanje tu količinu.
Meni je ostalo npr lani ili predlani,i nisu mi umanjili.
Obično nekada u prvom mjesecu dodijele na karticu količinu kao za novo razdoblje..
Neki imaju drugačije iskustvo,ovo je moje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nemreš. Vrijedi do 31.12.u ponoć.
Ne umanjuju količinu, potrošil ga ili ne.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Jel moguće da su nedavno stigle još nekakve dodatne količine goriva?
Mjenjali smo nositelja u 11mj, a drugo kaj se tice parcela je godinama isto, tak da ne znam zbog čega bi dobili još naknadno, tj jel uopće moguće..
Siguran sam da smo gorivo potrošili i uzeli još nešto od drugih, a jučer iz znatiželje probao provjerit preko telefona i nove el. kartice i veli da imamo na raspolaganju još 32l goriva.

Ako želite provjeriti količinu goriva nazovete 01 6128 877 te ako imate još uvijek staru karticu birate broj 1,
a ako imate novu ePI- elektroničku poljoprivrednu iskaznicu birate broj 3.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Dosadašnje iskustvo kaže da viškovi na kraju godine se brišu.
Netko kaže da im onda sljedeće umanje tu količinu.
Meni je ostalo npr lani ili predlani,i nisu mi umanjili.
Obično nekada u prvom mjesecu dodijele na karticu količinu kao za novo razdoblje..
Neki imaju drugačije iskustvo,ovo je moje.
Nemreš. Vrijedi do 31.12.u ponoć.
Ne umanjuju količinu, potrošil ga ili ne.
Onda ću morati nešto uskadištiti koliko će se dati, a ostalo ću probati podijelit ak će nekome trebati.
Hvala na odgovorima.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ne znam jel tko pitao.
Sto mislite jel se diesel ili benzin moze drzat u kantama od adblua?
Imam neki dojam da bi se polagano rastapao kanister pa zacepio karburator i pogotovo se bojim na motoru jer je efi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,939
Gorivo se u plastičnim karnisterima ne čuva. Može se pričuvati na kratko ali ne dugo.
Osim u plastičnim spremnicima koji su izrađeni od plastike namjenjene čuvanju goriva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,939
A to neznam, ja koristim ove od 1000 litara.
Pa kolko toga imaš kad moraš čuvati?
A kolko ga tek ti imaš kad koristiš ove od 1000 litara?
Znači imaš ih više pa puta 1000..... :unsure:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne, doma nemam, nek na poslu staru naftnu nutra imamo zmazanu 😉
Doma imam ono kaje u traktoru, mislim da ima još 10 litri lanjske nafte😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,939
Aha, čuvaš staru zmazanu naftu u spremnicima od 1000 litara?
Tam se staloži i gornji dio je spreman za spaljivanje nakon mjesec dana, samo treba imati pilu koja to može progutati ;)
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Cuvam tolko da nalijem 10 litara benzina na pumpi i stane 5-6 u rezervar a ostatak stoji u kanisteru bar mjesec dana kad je zima.
Znaci ne valja tako, najbolje onda kupit kantu za benzin
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,939
Kod mene stoji 20 litri složenog mešunga od lani i čeka da se vreme malo proljepša pa da nadopunimo rezervare i odemo da đir.
Ja osobno čuvam gorivo dotle dog ga ne potrošim, nevažno kolko je to dugo
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Cuvam tolko da nalijem 10 litara benzina na pumpi i stane 5-6 u rezervar a ostatak stoji u kanisteru bar mjesec dana kad je zima.
Znaci ne valja tako, najbolje onda kupit kantu za benzin
To slobodno držiš, niš se nebu dogodilo.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
20210202_191828.jpg Poz.od čeg napraviti drugu brtvu za čep rezervara na traktoru?,Kupio novi ček nakon par dana gumena brtva što je bila se od nafte "rastegla".Ili ima gdje za kupit org.brtve.?
 

Najnoviji postovi

Na vrh