• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Imam 4T Stihlov leđni puhač 600 br magnum i u njega ide mješvina ista kao za motornu pilu.
Inače to stvarno znači da se radi o četverotaktnom motoru, no i dalje bez drugog podmazivanja osim kroz gorivo.
Ta oznaka je glavni krivac za havarije na tim motorima, jer ljudi misle da ide na čisti benzin. Čak sam i ja kad sam ga kupio ulio čisti benzin i onda sam na čepu tanka vidio oznaku za mješavinu.
Kroz nekih 5 do 10 godina mi se čini da će većina "kućnih" pila biti električne. Imam jednu Metabo na kabel staru bar deset godina, s njom sam srušio jedan bor u dvorištu i ispilio ga, za slučaj nužde sasvim ok, a da moram piliti metricu za loženje, odlično, od tekućina ide samo lancol u nju i to je to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Jel pise negdje na njemu 4T?
Ja sam za svoj trimer mislio godinama da ne radi dobro zbog cudnog zvuka dok nisam proguglao i skuzio da je 4T
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Jel pise negdje na njemu 4T?
Ja sam za svoj trimer mislio godinama da ne radi dobro zbog cudnog zvuka dok nisam proguglao i skuzio da je 4T
Nemam ga tu pokraj sebe, no ne sjećam se da piše na njemu. Ima na netu ovo:

Engine: This blower's 4-Mix engine has a displacement specification of 64.8 cc. Stihl's 4-Mix engine is a 4-stroke engine that runs with a mixture of oil and gas (50:1 ratio).

Inače mi je taj puhač strašna stvar, i na servisu jako hvale taj motor. Moj je kupljen nakon što je rashodovan u Švedskoj, koristili su ga u komunalcu. Kad sam ga kupio, bio je dvije godine star, odnio sam ga na servis gdje su mi rekli da je kao nov. Koristim ga već koju godinu i radi bez greške, jako sam zadovoljan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ne kužim kak ne znate kaj kupite?
Radio sam kratko vrijeme u trgovini koja prodaje trimere, motorne pile kosilice i sl. Znači svaki uređaj smo pred kupcem upalili i objasnili mu kako radi i koji je postupak da se upali i kako se održava. Tad je već bilo tih 4T mix trimera i obavezno se objasnilo šta je to i kako radi te koje gorivo se toči i u kom omjeru se radi. Ukratko, nema šanse da je netko nešto kupio a da mu se nije sve objasnilo i uputilo ga u neko osnovno rukovanje time šta kupi.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ne kužim kak ne znate kaj kupite?
Radio sam kratko vrijeme u trgovini koja prodaje trimere, motorne pile kosilice i sl. Znači svaki uređaj smo pred kupcem upalili i objasnili mu kako radi i koji je postupak da se upali i kako se održava. Tad je već bilo tih 4T mix trimera i obavezno se objasnilo šta je to i kako radi te koje gorivo se toči i u kom omjeru se radi. Ukratko, nema šanse da je netko nešto kupio a da mu se nije sve objasnilo i uputilo ga u neko osnovno rukovanje time šta kupi.
istina kad se kupuje novo to je tako, ja sam svoj puhač kupio polovan, od čovjeka koji me uvjeravao da je to četverotaktan motor i "samo sipaj benzin i ne sikiraj se". Hvala ti bože da se samo bavio preprodajom... Poslao mi ga je autobusom, jer nisam imao ni vremena ići do njega u Slavoniju. Inače sam ga kupio za 2400kn, nikakva para za taj stroj.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nisam ga ja uzimao. Tata je dosao samo s njim. U trgovini su mu montirali glavu i to je to. Nit su mu sta pojasnili nit su ga upalili. Vise tamo ne kupujem nista nego kod trgovca kao sto kazes gdje se sve pojasni, upali, isproba...
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Pozdrav, evo ovaj proizvod nisam viđao u Stihl trgovinama, ali mi ubrzo sestra ide u Njemačku pa ako netko zna isplati li se ovo gorivo uzeti? Riječ je o Stihl MOTOMIX.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A vele da je to najbolje kaj postoji, pogotovo vele serviseri koja otvaraju cilindar i da je razlika dan i noć.
To gorivo ne jede ni membrane, ni šlaufe ni dihtunge ni niš.Nema onih para koje smrde po benzinu, daleko je to kvalitetnije. Ali je preskupo. Imaš kod nas kupiti isto takva gotova goriva.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
To se nikako ne isplati...ostajem na na HUSQVARNA XP, mislio sam samo isporbat, možda i uzmem litru ali više od zoga nikako...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj to gorivo ima produljeni vijek trajanja?
Navodno nesmije biti starije od mjesec dana, a nakon mješanja s uljem se u roku od tjedan dana mora potrošiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh