• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Zato da može znati da li curi van ako je negdje pukotina a rezervoar je na mjestu gdje se ne može vidjeti da li curi. To se tako inače radi, samo što to sve košta.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,348
Danas onako usputno razmišljam, cijena,plavog i običnog dizela 83/1,37,I dok sračunam koliko više troši plavog,nema ga kod mene u selu na pumpi,najbliže mi 13 km u jednom smjeru, pa evo recite svoje mišljenje.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,552
Kombajn 300L, traktor jedan 200L pa se
toči plava, imam u planu godinu dvije tri već isprobati u traktoru jedan tank čistoga ali skupo, možda nekad ako bude puno operacija pa usfali plave.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
238
Komentirali smo u tome prosle godine
Meni kombajn trosi manjr minimalno 10 posto a i vise normalnog dizela
3 godina kak tankam samo obicni dizel u kombajn, godisnje oko 3000 litara, filtere goriva je prakticki i nepotrebno mjenjati

Primjer plavi dizel, traktor mi se ugasil i na kraju u filteru goriva je bila nekakva zelatina bijelo plava. S tim da mjenjam filtere goriva non stop na traktoru
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Jel tocis plavi pumpa-traktor ili pumpa-kanister/bure-traktor...

Najveći problem kod plavog je kao što je @Viduka OPG rekao udaljenost do pumpe.. Pa onda svakakvi Kanister. I stari i prljavi... Pa se namnoze dizel bakterije unutra (to ti je ta želatina)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Ma loža je zakon!(y)
Je, al ak te ulove skup sport. Zadnje kaj pamtim je frajer kod nas dobil 700€ kazne. Sad računajte kolko rezerva trebaš skuriti da bi pokril razliku kazne.
Moj fergi troši bar 30% manje eura neg lože/plavog.
A prijatelj moj miješa plavi i euro, i veli da nema problema. Troši oko 5-6 hiljada litri godišnje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Dok sam aktivno uslužno brao kukuruz jednorednim beračem i ursusom 355 plavog dizela pun rezervoar od jutro od 8 do navečer do 20 sati, Loža u jutro od 8 do 24:00. Traktor se nije gasio cijeli dan. Više puta isprobano.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,343
Znam da kontrola ne lunja po poljima pa strojevi rade preko pomoćnog spremnika, osim kad voze po cesti!
 

Najnoviji postovi

Na vrh