• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Građevinski radovi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
I vreme je da je tak nekaj došlo i da su se ruke počele cjeniti kod nas.
To je točno, ali cijene koje traže nisu realne.

Kak da netko tko radi u trgovini ili je negdje radnik s plaćom od nekolik tisuća kn (znači, s dnevnicom od 100-150 kuna), plati nekoga 150kn po satu? Kaj njegov posel vrijedi 8x više? I to još na crno.

Koliko bi onda trebal biti sat mehaničara tvojeg kalibra? Kladim se da ti svoj (puno zahtjevniji) sat ne naplaćuješ toliko. Računaj u svojem satu probleme i reklamacije, koje ni jedan građevinar nema.

@ZJ to je tvoje gore list i vjerujem da znaš o kome pričam ;)
Ima ih više, ne znam na kojega točno misliš (na Zlatka?). Može na PP
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ceka me parsto m2 keramike za odradit no uz ove cijene mislim da cu potrazit alternativu. Postoji puno kvalitetnih laminata koje mogu sam bez problema postavit, a tu su i epoksi podovi i mikrocement...
Nego posto ide zidanje po m2?
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Oko220 kuna majstor + radnik obična cigla,prizemlje.Ako su večinom ravni zidovi može i nešto jeftinije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
To je točno, ali cijene koje traže nisu realne.
Znam, ali je tak kak je.
Ti ljudi u par sati obave posel i uzmu soma, dva kuna pa se nekak plati a veliki zahvati se danas u sirotinje upravilu odrađuju kao nekad. Kumovi, vujci, strici, prijatelji...... i večinu toga sam.

Kak da netko tko radi u trgovini ili je negdje radnik s plaćom od nekolik tisuća kn (znači, s dnevnicom od 100-150 kuna), plati nekoga 150kn po satu? Kaj njegov posel vrijedi 8x više? I to još na crno.
Kad dojdeš večini privatnika koji rade usluge svako od njih ti veli vura je tolko plus pdv ako trebate račun.... i onda je to isto na crnjaka ;)

Koliko bi onda trebal biti sat mehaničara tvojeg kalibra? Kladim se da ti svoj (puno zahtjevniji) sat ne naplaćuješ toliko. Računaj u svojem satu probleme i reklamacije, koje ni jedan građevinar nema.

Neznam.
Kod lokalnih mehaničara nema vure ispod 100 kuna, neki su več i na 150. Delaju manje zahvate tipa brzih servisa i mlate peneze.
Za velike zahvate nemaju vremena, imaju gužvu..... eventualno promjeniti kompletni motor ili mjenjač....
A kad čujem kolko imaju plaču dečki koji kod njih rade najprljavije i najteže poslove srce me zaboli.... svoju plaču zarade kroz par dana.

Ima ih više, ne znam na kojega točno misliš (na Zlatka?)
Mislim da je keramičar samo taj kojeg si spomenul.
Treba imati strpljenja i živaca za njega ali stvarno vrijedi platiti ga
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Nekad je bilo 300 kn/dan...
Bil je neki dan kod mene prijatelj koji je nedavno obrt odjavil i sad se bu krpal do penzije.
Veli da bi delal za 400 kuna dan (8 sati) plus jesti i piti. Ono piti je malo problem ali ako si s njim kao pomočnik more ga se pod kontrolom imati.
Vrhunski je majstor za fasade, kak mu ovo ostalo ide neznam ali po priči mislim da vredi i 500 kuna dan njegov dan.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Bil je neki dan kod mene prijatelj koji je nedavno obrt odjavil i sad se bu krpal do penzije.
Veli da bi delal za 400 kuna dan (8 sati) plus jesti i piti. Ono piti je malo problem ali ako si s njim kao pomočnik more ga se pod kontrolom imati.
Vrhunski je majstor za fasade, kak mu ovo ostalo ide neznam ali po priči mislim da vredi i 500 kuna dan njegov dan.
Pa...za fasadu bi mi i trebal. Ovo drugo ne bi trebalo biti problem...jesti može, Jamničke koliko želi, je ni mi u kući ne pijemo alkohol...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,899
Nekad se kod nas delalo kak je kome trebalo i to se zvalo "krvavi dan"!
Danas ja delam kod tebe kad se zidala kuća, a ti buš kod mene kad bum ja delal kuću.
A koja je to obaveza bila?! :unsure:
Kod jednog se betonirala deka.
Dolazi čovjek s posla i evo ga za koju minutu na gradilištu iako su on i gazda na "Bog mater"!
Krvavi dan se morao vratiti!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Samo, danas to nije dozvoljeno...jer nitko od onih u krugu "krvavog dana" nije platil radove niti doprisnose niti porez...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Pa...za fasadu bi mi i trebal. Ovo drugo ne bi trebalo biti problem...jesti može, Jamničke koliko želi, je ni mi u kući ne pijemo alkohol...
Poznam tebe, a i njega, nije to mešter za tebe ;)

:unsure: hmmmm, a neki dan su bile neke slikice alkoholnog proizvoda od hmelja, to si vani pil ;)🤭🤭
Nekad se kod nas delalo kak je kome trebalo i to se zvalo "krvavi dan"!
Danas ja delam kod tebe kad se zidala kuća, a ti buš kod mene kad bum ja delal kuću.
A koja je to obaveza bila?! :unsure:
Kod jednog se betonirala deka.
Dolazi čovjek s posla i evo ga za koju minutu na gradilištu iako su on i gazda na "Bog mater"!
Krvavi dan se morao vratiti!
Tak sam i ja svoju delal. Dečki su došli s posla i pomogli ono kaj nisam sam mogel. I nije tome tak davno bilo. Ekipa je bila na pomoganju od temelja do krova.
Naravno da sam se ja večini njih unapred odužil, a i u kasnije potvrdil.
Jednome od njih se nebum odužil dok sam živ.

A danas je teško ekipu skupiti za odojka pojesti.... ako ih i skupiš dojdu kad je pečeno i servirano, nahiču u sebe i moraju dalje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Istina, pili smo pivu...ali to je izuzetak, a ne pravilo.
Treba strpljenja i vremena z njim ili je šlampav?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Odlični su ti fugafikseri - gdje si ih kupio?
Imaš i toga v Lidlu:
372710-4-2.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Ma znam ja to vezano za pivicu, i ja se nekad počastim s kojom da se lakše podrignem ;)

Tvrd, samovoljan, spreman ti je vuru vremena objašnjavati da to nije dobro kak si si ti zamislil. Napravil bu po tvojemu ali ti bu još tri dana gunđal da je trebalo onak kak je on rekel.... a na kraju ako izađe na njegovo krvi ti se bu napil.

Ti i on niste ni gablec pojeli a več se bute rastali ;)
Šteta kaj je takav jer za fasade su ga navek svi falili da im je dobro napravil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Svatko od nas ima neku falingu...ljudi smo.
Javi na PP...možda ga i znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
A da, savršenog nema. Kak se veli, saka hiža ima križa a moja kapelicu....
Kad dojdeš u fazu da ga buš trebal dojdeš do mene pa ti pojasnim, neda mi se tipkati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Oooo, neki od nas imaju i celu katedralu, a ne samo kapelicu :unsure: :ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
U mene celi Vatikan sa palačom, ja priznam, kaj je tu je :hahah:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne spominjite sakralne objekte, mene šogi zeka da sam kupil pločice kakve se u crkvu meću...a u crkvi nije ni bil, nije se ni fermal još... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh