• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Građevinski radovi

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
mene šogi zeka da sam kupil pločice kakve se u crkvu meću
Ako su tebi lepe ko smo mi da sudimo.... uostalom, ti buš i gledal a ne mi ;)
Kaj to ide pločica na pločicu?
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Nekad je bilo 300 kn/dan...
Teško je uopće nać radnika koji će radit na bausteli.Cijene mogu ić samo gore zbog nedostatka radne snage. Uglavnom su krivi sami poslodavci.
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nije problem u nedostatku radne snage već je problem kaj se radik mora platit, svi se bi bogatili a niko nebi platil pošteno radnika.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Delal sam ko vozač labudičar kod gazde koji se bavi niskogradnjom. Normalno, između furi lopatu, kramp, žlicu zidarsku v ruke. I onda lik veli da mi je 25 kuna prevelika satnica i skine na 22. Reko, evo tu ti je ključ pa si vozi sam. V 6 meseci nas je 5 otišlo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Romanova

Novi član
Tu od
24 Lip 2022
Poruka
2
Znači imam jednu prostoriju cca 20 m2 u kojoj je betonski pod.
Nema nikakve izolacije od ispod a ni na temeljima.
E sad, tu bi stavio nešto na taj beton. Ne znam ni sam dal da stavim ljepenku onu šta se zaljepi sa brenerom za pod pa na to neki linoleum ili laminat. Bojim se da ako idem na goli beton da ne povuče vlagu.
Keramika mi nije opcija jer mi je preskupa a ta prostorija mi služi više za preko ljeta i da ostavim neke stvari unutra.
Kanta 5 kg je 220 kn, za prostoriju od 20 m2 treba jedno 5 kanti, previše love.
Zato sam razmišljao od ljepenki V3, jedino ne znam jel se smije direktno na nju stavljat laminat ili linoleum?
Ovdje u kalkulatoru možeš okvirno vidjeti kako se kreću cijene Sve cijene za građevinske, obrtničke i projektantske poslove :: eMajstor.hr
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
europska unija (njemačka ) treba radnike.imam neke ljude u austriji. tamo je moj jedan jako dobar poznanik je neki građevinski nadzornik i ima građevinsku firmu. dobar biznis. kaže on zadnjih 5-6 godina masovno dolaze bugari koji nemaju pojma o građevini,kradu i jezik uopče se ne trude naučiti. hrvatski radnik je nešto najbolje za njih. europljanih krščanin (jede svinjetinu pije pivo ne krade radi od ponedjeljka do nedjelje netreba se moliti 5 puta dnevno itd). veliki vođa plenki je poslan da uništi hr i sve radno sposobne pošalje u njemačku da bi zadovoljil svoje gazde. onda kada se hrvatska isprazni onda kreće veliki originalnii svemogući plan ZAPADNI BALKAN(jugoslavija).
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Pa i treba da radnici sa znanjem odu u Njemačku, koji će Q ovdje.
Znam par slučajeva iz prošlog milenija.
- u školi učili njemački, a jedna jedva završila Osnovnu. Nakon godine dana postala predradnik jer je znala raditi na par strojeva.
- tip licencirani zavarivač u bivšoj YU nešto zavarivao u Njemačkoj, poslije to kontrola snimala. Kak je sve bilo picikato kontrolor je saznao kakav je zavarivač. Više nije bilo ispitivanja vara, nego "je l to Ivo radio"?
- grupa tokara i glodača otišla u Njemačku. I dobili neki test posao.
Pa počeli pizditi. Onda su rekli da im daju pošteni posao.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
europska unija (njemačka ) treba radnike.imam neke ljude u austriji. tamo je moj jedan jako dobar poznanik je neki građevinski nadzornik i ima građevinsku firmu. dobar biznis. kaže on zadnjih 5-6 godina masovno dolaze bugari koji nemaju pojma o građevini,kradu i jezik uopče se ne trude naučiti. hrvatski radnik je nešto najbolje za njih. europljanih krščanin (jede svinjetinu pije pivo ne krade radi od ponedjeljka do nedjelje netreba se moliti 5 puta dnevno itd). veliki vođa plenki je poslan da uništi hr i sve radno sposobne pošalje u njemačku da bi zadovoljil svoje gazde. onda kada se hrvatska isprazni onda kreće veliki originalnii svemogući plan ZAPADNI BALKAN(jugoslavija).
Dobro si napisao radi od ponedjeljka do nedjelje.
Sačekajmo 9 mjesec pa budemo malo pametniji.
Novi veliki poslovi se u Njemačkoj ne ugovaraju već par mjeseci, a to ne daje previše dobre nade.a Švaba je jako podmukao narod, dok ima od tebe koristi vrjediš zlata a kad nema manji si mu od malog zrna.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Da li je tko u zadnje vrijeme kupovao osb ploče ili nešto slično njima a da je naišao na neku dobru ponudu, meni čak igra i jelova građa? Cijene nisu normalne koliko su otišle gore.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Kod nas u Zagorju ih baš nisam vidio u ponudi da ima netko, moram se malo raspitati. Trebam u jednom sjenjaku napraviti plafon pa kemijam što bude najpovoljnije, pošto sijeno više ne trebam toliko skladištiti onda radim prenamjenu prostora.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Istina spigaju ae kroz vrijeme...al kad se posuse nebres cavel zabiti...ja sam imal topolove stafle na krovu..spigale se...mijenjali smo kroviste i skinuli ih...sad di god da ih koristim moram.busiti i sarafiti...nebrem s cavlom primit...svaki se piga...
Al nakon 25god na krovu ni jedna trula...
 

Najnoviji postovi

Na vrh