• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grah

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja imam trešnjevac , bilo je problema sa nicanjem i kasnije poznate teškoće zbog vrućine ali što je ostalo bit će dobro. Sve u svemu oko 20 % podbačaj , ali i ovo će biti dobro ako poberem.
PS; Još k tome ako nas ne zezne " Haribec" sa Žitnjaka :?
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Jel zna netko postoji li nekakav stroj za čišćenje komušine graha?
Imamo visoki bijeli Tetovac...nije problem toliko ručno pobrati mahune koliko ih je problem ručno sve istrijebiti......:?

Haribec s Žitnjaka otkupljuje grah ili?
 
B

Bobo

Guest
postoji vrsalica za grah koja se pogoni ili traktorom ili elektromotorom. takodjer se grah moze vrsiti i zitnim kombajnom na jako niskom gasu, ali tad se pojavljuje do 10% loma, ako je kombajn ispravno podesen, ali posao je odradjen u rekordnom roku.

Ako se vec bavis time "profesinnalno" vrsalica za grah je way-to-go
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
postoji vrsalica za grah koja se pogoni ili traktorom ili elektromotorom. takodjer se grah moze vrsiti i zitnim kombajnom na jako niskom gasu, ali tad se pojavljuje do 10% loma, ako je kombajn ispravno podesen, ali posao je odradjen u rekordnom roku.

Ako se vec bavis time "profesinnalno" vrsalica za grah je way-to-go

Gdje bi se mogla vidjeti ta vršilica za grah?
Ima li negdje kakav link ili web za pogledati?
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Gdje bi se mogla vidjeti ta vršilica za grah?
Ima li negdje kakav link ili web za pogledati?

hej bobo, jel imaš kakvu sliku da vidim tu vršilicu? da li postoji možda kakva ručna vršilica? :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel se može nečim špricat trava u grahu koji je visok oko 20 cm trenutno i razvio je više od tri lista?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pulsar-40

Ja sam u nedjelju pošpricao Pulsarom ,ali mi je pala kiša nakon dva sata, i sad čekam rezultate.Kao da se malo primjeti na korovu da više nije onak veseo i živahan.Ponovit ću početkom idućeg tjedna.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Planiram sutra sa kombajnom ovršiti grah... Kakva su vaša iskustva ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
još nisam probao, ljudi kažu da ima dosta loma, iako kada uhvatim vremena budem i ja probao, jer na đuri se otvaraju ulaz i izlaz, pa ću probati raspustiti do kraja i možda bude funkcioniralo....

kada budeš probavao, obavezno stavi slike ovršenog graha, i kombajn s kojim radiš
 
Na vrh