Istina slazem se da je mozda i do valjka al on do valjka ne nabija zemlju uopce nemoze nabiti zemlju u srednje plugove da digne gredicu a kamoli da dode do valjka tu je najveci problem zastoovako gledajući mislim da je problem u valjku...premali promjer i ne vrti se kak treba nego se skliže...vjerojatno bi bolje radil u mokrim uvjetima nego u suhim...
Traktor IMT 539 Feracs kojim traktorom ga vučeš?
Hvala na ovakom dobrom objasnjenom postupku i slazem se sa svime sto ste napisali jer kad se uzme sve u obzir sto ste napisali i sagleda se i vezi hobi rucnog gredicara kilaze i lomljenja ako se sili i to ste u pravu jer se to upravo i desava kada ga se stisne i prisili hvala vam na ovomNajvažnije od svega je da se zemlja OBAVEZNO freza neposredno prije izrade gredica i što dublje je moguče. Ralice moraju imati puno rahle zemlje , ako ju nemaju nema ni gredice i postoji velika šansa da se nešto povija. Vlažna zemlja je isto veliki problem , svuda se ljepi, ne formira se gredica pravilno i ostaju grude. Večina kućnih gredičara je lagana i slabijeg materijala te sam iz tog razloga odustao od njih ali su služili dok nije bilo druge.Treba raditi sa osjećajem.
1 . Prednje ralice treba dosta raširiti, vrhovi trebaju pratiti sredinu traktorske gume. Ako opet nedostaje zemlje ralice treba dodatno spustiti u dubinu kako bi dobile još više zemlje.
2. Stražnji dijelovi ralica trebaju ulaziti par cm u tijelo gredicu (srednji element gredičara koji formira gredicu) .
3. Valjak skida višak zemlje i nije presudan.
4. Kada se uspije dobiti kompaktna gredica tada treba pokušati sa folijom, ako stražnje motike ne zagrču foliju treba se malo poigrati sa njima , kut i dubina. Ako ne pomaže tada se preko poluge malo spusti zadnji kraj gredičara da motike dobiju više zemlje ali tada se automatski podiže prednji kraj i tada prednje ralice uzimaju manje zemlje. Slažeš jedno a poremetiš drugo zato opušteno i bez žurbe.