• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grijanje u kabini

  • Temu pokrenuo imt 577..
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
daj neku sliku kak to izgleda...

Negdje sam procital da ste skroz zatvorili i istapicirali kabinu na torpedu, (e da, i kaj je najbitnije stavil si muziku unutra, hehe).. pa daj to malo poslikaj i stavi u temu pravljenje kabina, ako ti nije tesko.. da vidimo kak je to sve skupa ispalo..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Negdje sam procital da ste skroz zatvorili i istapicirali kabinu na torpedu, (e da, i kaj je najbitnije stavil si muziku unutra, hehe).. pa daj to malo poslikaj i stavi u temu pravljenje kabina, ako ti nije tesko.. da vidimo kak je to sve skupa ispalo..

budem malo poslikal dok se sjetim...sve smo zatvorili i buka je punoo smanjena i onda je došao i radio pa da malo :icon_kidra::icon_kidra: nutra...trenutno smo smo uzeli sa blatobrana tebacirunge (tepihe) da bi ispod sve pofarbali još jednom sa temeljnom bojom i poslije budemo sve lijepo pričvrstilii i nutra bude milina...:icon_super: ..sad još moramo nekaj skemijat sa grijanjem i evo ti traktora za sva vremena...
 
B

bosniahos

Guest
Neznam kako je vama ali mene užasno bole glava-sinusi od toplog zraka iz sistema grijanja kad puše.Više mi se sviđa riješenje kad se grije sijedalo i ruke pa možda da o tome razmislite.Znači da se griju elementi kao radijator ili kiler od grijanja, manji od juga i slično i da nema prisilnog strujanja u kabini več da se toplina diže prirodnim putem.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo sada sam se sjetio jedne ideje koju sam davno, davno vidio na sajmu ucenickih tvrtki u virovitici... mozda je vec negdje i prezentirana ova ideja, ali ponoviti cu...

vrlo je jednostavno, decki su stavili jedan cilindar na auspuh od imt-a i iz njega proveli cijev do kabine te na sredini cijevi stavili jedan ventilator iz racunala i logicno, kad se upali ventilator, on gura ili vuce topal zrak koji se akomulira u cilindru u kabinu traktora. ispusni plinovi zagriju auspuh, on zrak u cilindru i to je to...

jednostavno, jeftino i svatko to moze napraviti doma za 100 kuna, a relativno efikasno...

evo slika, u paintu za pol minute (neda mi se u auto cad-u sada detaljno crtati)

:)

grijanje.jpg
 
B

bosniahos

Guest
Da točno,takav sistem ima sin od kolege ratnog,samo nisi napisal da trebaju rupice za usis tako da ima protok zraka a i bil je sistem okretnog šubra da se moglo otvarat više ili manje zraka.Bez rupica i šubra dugo treba da se zagrije kabina,a i nema bez tog cirkulacije več samo vruč suhi zrak kojeg treba duuuže čekat sa krene grijat.Drugi model je bia da grije na više mijesta.E i još ovo,preko ljeta se nahvatale osice na dolaz zraka jer je bil otvoren.Takav sistenm ima vw-buba .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pricali smo vec o tome . dosta vazdusara je imalo grejanje preko izduvnog lonca i to nije zanemarljivo. auspuh se prvi zagreje ,mnogo brze nego sam motor i uvek ima prilicnu temp. dok motor nekad kad je neopterecen greje se veoma malo na hladnoci .jedino kad se optereti zagreje se moze imati pravo grejanje. jos jedna stvar mi se nesvidja kad se uzima deo zagrejanog vazduha motora je da stubline i sklopovi moraju biti potpuno cisti od ulja i nafte da nigde ne curi ,jer ce zagrevanjem svi otrovni gasovi dospeti u kabinu. takodje i auspuh mora biti besprekoran jer se isto moze desiti ali izduvni lonac dugo traje dok motori cesto hoce propustiti tecnosti.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
istina je... ima tu mana, ali je jednostavno i jeftino, recimo za pirenje toplog zraka po nogama, bez obzira na kabinu, jel poluotvorena ili hermeticki zatvorena, vazno da udara topli zrak... recimo...

ko voli nek izvoli! :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa svi sistemi imaju i vrline i mane bez daljnjeg. idealno nepostoji ali trpeti hladnocu sedeci u bilo kom vozilu je najgori slucaj. mada dosta znaci i tapacirati kabinu pa makar vece otvore zadihtovati jer time se dosta postigne. primer su samo starije serije imt koje su po meni pravljene ko cardak za kukuruze. sa svih strana supljo i duva. tu dok se nepredihtuje zaboravi na grejanje
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
imam problem sa Same-om...neće grijati u kabini..jel zna itko gdje bi mogao biti problem..bio bih zahvalan na odgovoru.
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Jesi ispitao altenator?!ja sam imao na laseru takav sistem.meni je grijac riknuo tak da nisam nis rjesio..
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Treba sve redom ispitat..ja samm to rastavljao i spajao grijac direkt na akumulator i tak zakljucio da je grijac radio na 10% tak da je riknuo..morat ces nac autoelektricara da to sve pregleda.ludi je to sistem grijanja..na kraju sam prodao traktor tak da nis nisam rijesio.
 
Na vrh