• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grijanje u kabini

  • Temu pokrenuo imt 577..
  • Datum prvog posta

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Sumljam da če htjeti..kod mene je isto bil samo el ventil al je gorivo moralo iči pomoču slobodnog pada tj rezervoar je bio više od vebasta..isto prvo smo probali spojiti u glavni rezervoar ali nije radilo jer nije bilo dovoda goriva do vebasta..
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Sumljam da če htjeti..kod mene je isto bil samo el ventil al je gorivo moralo iči pomoču slobodnog pada tj rezervoar je bio više od vebasta..isto prvo smo probali spojiti u glavni rezervoar ali nije radilo jer nije bilo dovoda goriva do vebasta..

koraš ubaciti pumpu koja tjera gorivo
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma to je prije bilo na kamionu tak da mi netrebe sad..a i da ubaciš pumpicu kaj bi bilo dok je zatvoren el.ventil jedino da složiš da se pumpica uključi kada i vebasto ali mislim da bi onda vebasto dobivalo previše goriva..
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
A to sam i ja mislil.. Jer onda bi siguro gore bio automatski ozracnik..:scratch

Neznam hoćeš li morati ozračivati ako da onda ti je cvična za ozračivanje u lijevom štoku kabine odozdola pogledaj kod stepenice
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma to je prije bilo na kamionu tak da mi netrebe sad..a i da ubaciš pumpicu kaj bi bilo dok je zatvoren el.ventil jedino da složiš da se pumpica uključi kada i vebasto ali mislim da bi onda vebasto dobivalo previše goriva..

mislim da webasto nebi dobivalo previše goriva jer ove pumpice rade impulsivno,i naravno kopčaju se na šalter kada se pali grijanje tada se pali i ona.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to grijanje preko auspuha možeš odmah zaboraviti.to nije ništa.smrznućeš se po njemu

nebih rekao da je to los nacin grejanja, nezaboravite kolika je temperatura izduvnih gasova ,mnogo veca od temp.ulja i vode.na mnogim vazdusarima pre je tako resavano a najbolje je ako bi se izduvni lonac oblozio a to nije tesko napraviti.nista nije vecno pa ni sam auspuh ali se to moze uraditi da se prebaci prilikom zamene.to sto su neki navikli da voze sa progorelim loncima ili bez njih njima grejanje i netreba ,kao i traktor kad ga neodrzava.na okrugle lonce dovoljno je parcetom sulundara obloziti i oblikovati a i sama pecena boja ce zadrzavati veci deo toplote.auspuh je deo koji se prvi zagreje i skoro trenutno odaje vec toplotu. trabant je imao grejanje koje ide preko lonca i nije bas da negreje kako mnogi misle jer sam imao priliku da se vozim zimi.ali sto je ljudi sto cudi pa neka svak odluci kako misli da je najbolje.
 

dalibor.gumbas

Novi član
Tu od
3 Velj 2013
Poruka
12
bok! ja imam lamborghini, isto zračno hleđen motor! razmišljam o grijanju al mi nikaj ne pada na pamet...kupio sam taj kalorifer ali uopće ne grije....pa ako imate kakve prijedloge, molim da ih napišete....

bok!!!! i ja imam lambiya i isti takav problem, pa me interesira da li ste što riješili po tom pitanju?
:(whew):
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
bok!!!! i ja imam lambiya i isti takav problem, pa me interesira da li ste što riješili po tom pitanju?
:(whew):

a da se proba speljati od onog kilera koji hladi ulje nakon masine jedan "tunel" prema kabini? da onda sav zrak koji prode kroz masinu u taj kiler ode do kabine?
vjerojatno bi se nekaj ugrijalo...
 

dalibor.gumbas

Novi član
Tu od
3 Velj 2013
Poruka
12
a da se proba speljati od onog kilera koji hladi ulje nakon masine jedan "tunel" prema kabini? da onda sav zrak koji prode kroz masinu u taj kiler ode do kabine?
vjerojatno bi se nekaj ugrijalo...

možda, sad pokušavam pričvrstiti kiler od auta bočno na auspuh, dodati pumpu i još jedan kiler u kabinu:(nerd):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
možda, sad pokušavam pričvrstiti kiler od auta bočno na auspuh, dodati pumpu i još jedan kiler u kabinu:(nerd):

mani se čorava posla...to je samo dodatna zajebancija i pitanje kolko bude efikasno...ako možeš nekak spakovati limove na cilindre i kak turbina puše zrak kroz cilindre..jednom cjevi poveži te limove i kabinu i evo ti grijanja.. tak ima torpedo ...i dobro grije unutra..
 

dalibor.gumbas

Novi član
Tu od
3 Velj 2013
Poruka
12
Ako je motor sa zračnim hlađenjem, onda se to ovako rješava

SSM17257.jpg

SSM17259.jpg


tamo gdje topli zrak izlazi iz cilindara, stavimo ovakav limeni usjmerivač i cjevima dovedemo zrak u kabinu.

Bok! Zanima me dal imaš još koji dodatni ventilator ili je dovoljan samo glavni od motora?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ZNAČI TO DOBRO FUNKCIONIRA, I PRI KOJOJ VANJSKOJ TEMPERATURI??:icon_rolleyes:

nemoj pisati tiskanim iliti štampanim slovima jer to se podrazumjeva kao vikanje...sad neznam točno pri kojoj temperaturi...prošli mjesec sam orao z TD90 ono dok je bilo dosta hladno oko -15 i dok je ona klapna na limu bila zatvorena dokraja tj. puhal je svega toploga zraka v kabinu tak kaj je bilo i prevruče unutra pa sam klapnu malo otvorio da nije previše grijao i ok je bilo..znači ima dobro grijanje i pri niskim temperaturama...
 

dalibor.gumbas

Novi član
Tu od
3 Velj 2013
Poruka
12
nemoj pisati tiskanim iliti štampanim slovima jer to se podrazumjeva kao vikanje...sad neznam točno pri kojoj temperaturi...prošli mjesec sam orao z TD90 ono dok je bilo dosta hladno oko -15 i dok je ona klapna na limu bila zatvorena dokraja tj. puhal je svega toploga zraka v kabinu tak kaj je bilo i prevruče unutra pa sam klapnu malo otvorio da nije previše grijao i ok je bilo..znači ima dobro grijanje i pri niskim temperaturama...

sorry za velika slova
:icon_e_biggrin:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
daj neku sliku kak to izgleda...

pa sad ja imam u planu sklagat si neku kabinu i isto kemijam i irazmisljam kak napraviti grijanje u kabini kad je zracno hladeni motor...

i sado ova slika s ovim komadom s druge strane cilindra i cijev do kabine je puni pogodak :)

samo trebalo bude to sad lijepo i elegantno sloziti.... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh