• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grijanje u kabini

  • Temu pokrenuo imt 577..
  • Datum prvog posta

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Moguče da je sav zaštopan i taj mlaki zrak kaj puše to valjda ide pored njega i tolko malo se uspiie zagrijati..
 
K

Katic09

Guest
Skinuo sam te filtere dolje i ispuhao ih sad kad budem kam isal da se traktor zagrije pa ću vidit dal će opće kiler gore bit topal..
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
može bit i do vodene pumpe mom bratu nije htjel grijat, sve je probal ali nije se grijal dok nije pumpu promjenil
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
ja imam mili hladnjak sa ventilatorom orginal bio mi pod sjedistem i ima dvije cjev za vodu dovod i povrat motorič je 12v i mislim dabise to moglo namuntirat u kabinu pa ako vas interesuje ćujemo se poz
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa sigurno bi se nekaj dalo to skemijati u kabinu..imam i ja nekoliko tih ventilatora sa malim kilerima za vodu ssamo kaj je na traktoru zračno hlađeni motor:finga:
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Pa sigurno bi se nekaj dalo to skemijati u kabinu..imam i ja nekoliko tih ventilatora sa malim kilerima za vodu ssamo kaj je na traktoru zračno hlađeni motor:finga:
jasam uzeo skoro mf pamislim da u njega radi grijanje a ovajmije mali hladnjek bio u kombiju ispod sjedala a nemam iskustva u vezi grijanja sa zračnim hladzenjem
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma nije problem napravit i grjianje od zračnog motora samo treba imat mjesta za limove koji se montiraju na cilindre i kako zračna turbina hladi cilindre tako taj topli zrak se preko jedne cjevi spoji u kabinu i evo grijanja..ja budem najvjerovatnije na svom napravili uljno grijanje..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Na zračno hlađenim motorima treba napraviti grijanje preko auspuha... kak imaju stare VW Bube:

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/4/275/1241/38185620012_large.jpg

a ovo je unutar grijača :

images
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I kaj onda dok unutarna cjev pregori ili prubuši se onda ti se lijepo dimi u kabinu...za ovo kaj sam ja navel nisu potrebni ventilatori da bi tjerali van a na wv su ventilatori koji tjeraju taj topli zrak...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to grijanje preko auspuha možeš odmah zaboraviti.to nije ništa.smrznućeš se po njemu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Nisam nigde poslije polovil izještaj tvojeg grijanja preko vebasta.
Jel rastopilo crijeva?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
I kaj onda dok unutarna cjev pregori ili prubuši se onda ti se lijepo dimi u kabinu...za ovo kaj sam ja navel nisu potrebni ventilatori da bi tjerali van a na wv su ventilatori koji tjeraju taj topli zrak...


Unutarnje cijevi na bubama traju 40 godina... znale su pregoreti samo kod spoja cijevi s auspuhom,i to zbog loših šelni.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Sve vredu da traju 40 god ali to nije za traktore jer pitanje kak bi radil z tim loncem ,kak bi to zgledalo i al vi bila dosta debela cjev za ispuh...
 
K

Katic09

Guest
Evo ja se nadam da sam popravil svoje grijanje, bil je kiler pun prašine u onim ćelijama tako da sam oprao oba dva i onda sam još skuzil i da jedan ventilator ne dela pa sam metnuo drugog sad se nadam da će grijat, neg čitao sam tu neko je napisao da treba gore kiler ozracit pa me zanima jel to istina ili?:scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Čemu odzračivanje?? Kolko ja znam netreba odzračivati jer voda sama procirkulira i to što je i bilo zraka u cjevima to dođe do kilera motora i tamo izađe zrak na oni malu rupicu(cjevčicu)..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nisam nigde poslije polovil izještaj tvojeg grijanja preko vebasta.
Jel rastopilo crijeva?

biće potpun izvještaj sa fotkama uskoro,tražim rezervoar za vebasto.od mtk,labinca ili slično,ovi iz kosilica nemaju dihtovane čepove pa mi se prosipa nafta. uglavnom sve je postavljeno i probano,samo da riješim rezervar
 
K

Katic09

Guest
Čemu odzračivanje?? Kolko ja znam netreba odzračivati jer voda sama procirkulira i to što je i bilo zraka u cjevima to dođe do kilera motora i tamo izađe zrak na oni malu rupicu(cjevčicu)..

A to sam i ja mislil.. Jer onda bi siguro gore bio automatski ozracnik..:scratch
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
biće potpun izvještaj sa fotkama uskoro,tražim rezervoar za vebasto.od mtk,labinca ili slično,ovi iz kosilica nemaju dihtovane čepove pa mi se prosipa nafta. uglavnom sve je postavljeno i probano,samo da riješim rezervar

pa povuci si gorivo sa glavnog rezervoara glavno dovodno crijevo prereži i ubaci T komad i riješeno
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pa povuci si gorivo sa glavnog rezervoara glavno dovodno crijevo prereži i ubaci T komad i riješeno

misliš da može vući sam iz rezervoara?ima samo el.mag.ventil
 

Najnoviji postovi

Na vrh