• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

grijanje u kabini

  • Temu pokrenuo imt 577..
  • Datum prvog posta
I

imt 577..

Guest
Što je to WEBSATO, gdje ga ima za kupiti i kolika mu je cijena?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imt 577.. kaže:
Što je to WEBSATO, gdje ga ima za kupiti i kolika mu je cijena?
Kao i sve gov*o ,webasto nam dolazi iz amaerike .
Ustvari radi se o grjacu zraka koji kao pogonsko gorivo koristi naftu .
No danas ima raznih izvedenica istog ..ali o tome ne bi ja sad tu u detalje .
Za potrebe grijanja kabine trektora velicine je plasticne flaše od 2 litra , mogučnosti nadogradnje , programiranja ili daljinskog upravljanja da ne govorim
koga zanima više
http://www.webasto.com/home/en/homepage.html
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
kao sto su mnogi vec pisali je sistem da uzimas toplu vodu tj. prije termostata provuces kroz radijator (grijac) od nekog auta i vratis ju opet negdje u sistem, potrebna su ti neka gumena crijeva (ne moraju biti cijelom duzinom gumena) i trebalo bi staviti ventilator da cirkulise vazduh kroz radijator......
eh sad nemam iskustva s tim.....dali bi imalo efekta da se taj sistem ugradi negdje izvana na kabinu, npr. na ona prednja bocna stakla ili umjesto njih, pa da se nakon zime demontira
naravno "weba" rules :prayer: ali koliko para toliko muzike
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
edosoko kaže:
kao sto su mnogi vec pisali je sistem da uzimas toplu vodu tj. prije termostata provuces kroz radijator (grijac) od nekog auta i vratis ju opet negdje u sistem,
Ja bi tu malo stao na loptu .Pumpa je projektirana tako da cirklulira vodu kroz blok i glavu u stanju kad je termostat zatvoren .U struci si znaš i sam da prvo zariba cilindar najudaljeniji od vodene pumpe .
Ako mortor ima predviđen izvod za grijenje ,da ..ako nema ja bi dodao jednu elektricnu pumpu koja bi izuzimala vodu iz bloka -preko grijača -natrag u blok .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
u pravu si
mozda bi najbolje bilo kopirati sistem grijanja sa "tamica" kao sto je neko napisao na prvoj stranici
opet ako bi dodavanje radijatora u sistem uticalo na cirkulaciju vode/antifriza onda bi najbolje bilo ne cackati mecku uopste :roll:
malo sam proguglao o hladjenju motora.....
http://auto.howstuffworks.com/cooling-system2.htm
radijator je poslije zadnjeg (relativno najtoplijeg) cilindra
 
B

Bobo

Guest
Ja na 549 imam grijanje kabine rijeseno da vodu uzima s jedne strane vodne pumpe, a vraca ju u drugu stranu iste... Antifriz sam ispustao vise puta i nikad problema s odzracivanjem...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
VW Buba ima grijanje kabine riješeno preko auspuha... :idea: za one koji nemaju antifriz u traktoru :lol:
imam razrezane Bubine grijače pa poslikam dok ih nađem ispod snijega - kroz unutarnju cijev ide dim,na njoj su odlijana aluminijska rebra kroz koja puše zrak i grije kabinu Evo video,grijači su skroz na dnu mašine - još su i prerezani
http://www.youtube.com/watch?v=O9zPw_VTl_A
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ako je motor sa zračnim hlađenjem, onda se to ovako rješava

SSM17257.jpg

SSM17259.jpg


tamo gdje topli zrak izlazi iz cilindara, stavimo ovakav limeni usjmerivač i cjevima dovedemo zrak u kabinu.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Da,sve dok ne počne mastiti motor... miris vrelog ulja u kabini :roll:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
motohod kaže:
Da,sve dok ne počne mastiti motor... miris vrelog ulja u kabini :roll:


..... :lol: pa u pitanju je Deutz mašina ona ne masti i zato imaju tako izvedeno grijanje ..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
puknuti kaže:
imt 577.. kaže:
Što je to WEBSATO, gdje ga ima za kupiti i kolika mu je cijena?
Kao i sve gov*o ,webasto nam dolazi iz amaerike .
Ustvari radi se o grjacu zraka koji kao pogonsko gorivo koristi naftu .
No danas ima raznih izvedenica istog ..ali o tome ne bi ja sad tu u detalje .
Za potrebe grijanja kabine trektora velicine je plasticne flaše od 2 litra , mogučnosti nadogradnje , programiranja ili daljinskog upravljanja da ne govorim
koga zanima više
http://www.webasto.com/home/en/homepage.html

Webasto je njemački proizvod!
Mislim da se njihov zračni grijač novi kreče oko 1000€
Neki mali koji je dosta za kabinu!

Ja jam šogoru u samea ugradil 2 12v 150W kalorifera.
Njemu je bilo najbitnije za odmaglivane stakla a i grije više nogo kaj sam mislil!
Sve to skupa sa 2 relea i malo kabla relea i žice nekih 250 kuna.
Inače taj traktor ima zračno hlađeni motor i orginal neko grijanje isto električno,koje od kad je kod nas nikad nije radilo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
puki22 kaže:
Webasto je njemački proizvod!
Mislim da se njihov zračni grijač novi kreče oko 1000€
Neki mali koji je dosta za kabinu!

Ja jam šogoru u samea ugradil 2 12v 150W kalorifera.
Njemu je bilo najbitnije za odmaglivane stakla a i grije više nogo kaj sam mislil!
Sve to skupa sa 2 relea i malo kabla relea i žice nekih 250 kuna.
Inače taj traktor ima zračno hlađeni motor i orginal neko grijanje isto električno,koje od kad je kod nas nikad nije radilo.

Pozdrav puki22!

Može koja slika tog sistema grijanja?!
Od čega su kalorifera?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Sličan je onomu na drugoj slici!
Poslikat ču kad bude prilika!
 
L

lamborghini660

Guest
bok! ja imam lamborghini, isto zračno hleđen motor! razmišljam o grijanju al mi nikaj ne pada na pamet...kupio sam taj kalorifer ali uopće ne grije....pa ako imate kakve prijedloge, molim da ih napišete....
 
V

VTZ

Guest
imt 577.. kaže:
Zanima me koliko bi takav kalorifer trošio struje?

Ovaj veći ima snagu 300 Wata, a većina današnjih traktora ima alternatore od 500 W, ili veće. U slučaju potrebe nije teško nabaviti i jači alternator, pa iskoristiti njegovu snagu za grijanje kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh