• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruber-podrivač 2 u 1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a zato se onaj stari prodavao..
ovo mi se vec vise svidja :) koliko su ta radna tijela visoka?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Odličan stroj :D
Samo jedno pitanjce:zašto si stavio radna tijela u oblik slova "V" a ne u 2 ili 3 reda :scratch
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
dali su vijci koji drže radna tijela namjerno stavljeni onako .čini mi se da bi mogli bit slabi. :?:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kao i dosada odlično napravljen priključak,svaka čast :prayer: :prayer:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
snupy kaže:
dali su vijci koji drže radna tijela namjerno stavljeni onako .čini mi se da bi mogli bit slabi. :?:
Neboj se, proračunao je to majstor, treba imat i osigurač, bolje da i on pukne nego poluga od traktora ili nešto skuplje od vijka po par kn.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Dubina rada je do 70 cm, do grede je 85, a kut upada noževa je 30 stupnjeva i traktor od 80 ks ga vuče relativno dobro (u 3. brzini na 45 cm).
Ima sve što može imati osim kugli, no i za njih postoji predviđena rupa u slučaju potrebe.
Napravio sam ga na ovaj način jer sam ga tako zamislio :mrgreen: . Nisam želio stavljati 2 grede u dva reda.
Vijci su kvalitetni i neće se slomiti, a uostalom, na svakom radnom tijelu ima M14 8.8 predviđene kao osigurače za slučaj preopterećenja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
OHOHO
prefaking dobro , mnogo gut , alal si ga odradio svaka cast

kako se ponasa traktor ''zakivali'' ga mnogo za zemlju ?
vidim ukomponovao si onu prednju gredu , svaka cast
kolika ti je ona osnovna cijev sto nosi radna tijela ?

raspored ''V" je dobra opcija po meni bolje nego da je u 2 reda ili ne daj boze u jednom

i ja sam razmisljao o nekakvom malo primitivnijem gruberu-podrivacu za neke dubine do 20tak cm , treba mi posto izmedju sljiva ako je ledina rotodrljaca se mnogo pati posto je sa klinima a oranje ne dolazi u obzir posto je to sve u nekakvim jebenim nagibima terena i nema sanse da se ore , moglo bi da nema sljiva

sta mislis traktori manje snage koliko cega mogu da rade na toj dubini ? :scratch naravno ako bi pravio uradio bi nesto da se tijela mogu pomicati , dodavati , oduzimati
znaci dubina 15-20cm ne treba nista dublje zbog zila
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
savoris kaže:
OHOHO
prefaking dobro , mnogo gut , alal si ga odradio svaka cast

kako se ponasa traktor ''zakivali'' ga mnogo za zemlju ?
vidim ukomponovao si onu prednju gredu , svaka cast
kolika ti je ona osnovna cijev sto nosi radna tijela ?

raspored ''V" je dobra opcija po meni bolje nego da je u 2 reda ili ne daj boze u jednom

i ja sam razmisljao o nekakvom malo primitivnijem gruberu-podrivacu za neke dubine do 20tak cm , treba mi posto izmedju sljiva ako je ledina rotodrljaca se mnogo pati posto je sa klinima a oranje ne dolazi u obzir posto je to sve u nekakvim jebenim nagibima terena i nema sanse da se ore , moglo bi da nema sljiva

sta mislis traktori manje snage koliko cega mogu da rade na toj dubini ? :scratch naravno ako bi pravio uradio bi nesto da se tijela mogu pomicati , dodavati , oduzimati
znaci dubina 15-20cm ne treba nista dublje zbog zila

Hvala Savoris, eto dao sam si truda (i jako puno vremena). :mrgreen: Mogu ti reći da sam ugodno iznenađen što se tiče iskorištavanja snage traktora...vučem ga u 3. brzini na 45 cm dubine, evo gore se vidi sa slike. Sve je u kutu upada noževa, mislim da je to jako važna stvar. ako ga staviš previše okomito, pruža preveliki otpor pa odmah gubiš na snazi.

Mislim da i manji traktor može solidno vući barem 3 radna tijela, pogotovo kao što kažeš na tako maloj dubini. Probao sam u plastenicima raditi sa prerađenim noževima od kultivatora za međurednu obradu i stavio sam 3 komada gore. Noževe sam napravio identične ovima na velikom podrivaču i mali Zetor 4711 ga je vukao tih nekih 20-ak cm bez muke, tako da vjerujem da može to i kod tebe. Također, bitno je da ne napraviš fiksan raspored nego podesiv, pa da možeš i skinuti i dodati radna tijela.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
uradjeno nema sta
cak kad vidim da si obracao paznju na estetske detalje i uklopio ih u sastav funkcionalnosti :prayer:

nego kako vidim nimalo jeftino te ovo nije izaslo imajuci u vidu masivu materijala ;)
jesi li ti radio i ona krilca i kljunove ?
koja debljina ti je radnog tijela (materijal)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
...da i ja komentiram.
naravno razlika yugo&BMW -stari i ovo novo.
po meni ovo svakako može u serijsku proizvodnju (ok,treba ga jos izprobati) odlično izgleda i radi vjerojatno
jedino bi mijenjal one "adidas"crte za natpis pr.zjockoo 8) i onda na sajam s njime i ljudi bi mislili da je neka nova firma iz EU-a u pitanju .....osim nas sa foruma :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Da, obraćao sam dosta pažnje i na to. Meni su obični "kockasti" strojevi bez imalo ideje jako odbojni. Stroj mora u prvom redu obavljati svoju zadaću kako treba, no zašto nebi mogao i lijepo izgledati...baš suprotno, nek izgleda. :mrgreen: Da, nisam nigdje štedio, sve stjenke profila su debljine 10 mm tako da nema brige sa preopterećnjem, nemože ga bit. Ionako će najprije puknuti sigurnosni vijak i neće bit ništa svemu ostalome.
Sve sam radio potpuno sam. Naravno, noževi nisu iz običnog materijala nego puno tvrđi što i moraju biti. Debljina je 12 mm, čini mi se... :scratch .

Heheheh markach, neznam kako bi reagirali na takav natpis, nije baš u domeni poljoprivrednih pojmova... :p
Pa od vas tu bi i očekival najbolji odaziv, jel? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Možda bude i tako nešto s vremenom, kad se malo sredi ova kriza...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da, da ipak nedostaje jedna stvar :mrgreen: a nije kotač, jer se oslanja na valjak i hidraulik traktora te tako i traktor ima bolji grip.

Dakle, pločica s tehničkim podatcima i imenom radione iz koje je izašao ;)

Nemoj se sramiti zjockoo, ovo je za pohvalu!! :prayer: :prayer: :gitarist:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim da netko mora ovo prekinuti ..da ne pretjerujete malo ..barem malo ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pa kod plićeg rada miješa zemlju kao gruber; krilca jako uzdižu zemlju i miješaju, a usput možeš postići veću radnu brzinu. Mislim da je to isti efekt kao i kod grubera.

Ah, pločica...pa nisam ja proizvođač, meni je to hobi :mrgreen:
Možda s vremenom preraste u nešto drugo...
 
G

GROF

Guest
BRAVO! majstore; zjockoo!!!., odradjeno vrhunski, svaka čast!

...dobro se ponaša u zemlji., barem po predpostavkama vidjenog!., dobra i čvrsta konstrukcija, dobar dizajn, boja!., tvoja ocijena čista petica!., sretno ti i za ubuduće!

Bog!., čitamo se...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Hvala Grofe. :blackeye
Eto, to su samo rezultati dužeg rada i planiranja te unaprijed izrađenog projekta u detalje.
 
T

Toyo

Guest
majstore vsaka ti čast. imam pitanje? :scratch
kdje si dobio klinove? kupio ili dao da ti netko napravi.
ovaj zadnji valj zašto si napravo ravno?(na krog ravno) :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Nije bilo potrebe da motam cijevi oko valjka jer imam ispred valjka gredu s noževima koja usitnjava zemlju, tako da valjak bude pod manjim opterećenjem. Vidi se na slikama kako ustinjeno ostaje nakon samo jednog prolaska po ugaženom zemljištu. Ova krilca dolje na noževima također značajno pridonose tome jer uzdižu svu okolnu zemlju i prave val u radu. Zbog toga se i bolje mrvi. Šteta samo što nisam imao prilike isprobati u radu kad je zemlja maksimalno suha kao u ljeti, vjerujem da b tada još bolje ispalo.
Sve sam radio sam, počevši od ideje, nacrta pa do izrade.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh