• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314

Ma, nisu Rusi! "Rusi" se kaljužaju u blatu, a Mađari upravljaju - taj poredak do sada nije bio praksa, pa se zato sranje i dogodilo. :butthead: Do pre dvadesetak godina je bila obrnuta situacija, ali kao što znamo, ni to nije funkcionisalo.
Šalu na stranu, priča mi jedan stariji kolega kako su pre bili neki lanci sa lopaticama koji su se montirali tako da obuhvataju i prednji i zadnji točak odjednom(neki pokušaj imitacije gusenica), a montirali su se i na modele bez prednje vuče. Kaže da je moglo da posluži kod ovako ekstremnih situacija.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
EDIT SAVORIS
evo da ne bi prljali teme sa kojekakvim gumama,lancima i sličnim stvarima
ovdje možemo raspraviti o svemu što se koristi na točkovima i oko njih u službi šumarstva

sada ću ovdje da prebacim neke postove iz drugih tema i pošto će oni doći redosledom koji ja nemožem da biram pročešljajte malo svoje postove pa vidite nekako da ih uklopite u kontekst



ja sam većinom na brdskom terenu i meni su se kamionske 825x16 pokazale ono naj. pogotovo pirelli kažem jer sam michelinke skinuo i sad su u rezervi-naime previše su "radile" i držale su teret ali koliko god da sam tovario one su morale sjedit dok pirelli "ni ne osjeti" tj. valjda su tvrđe ili nešto ali koliko god da se natovari one su uvijek iste
zašto 825-jer su se na mom terenu 750x16 pokazale uske pa sam propadao i tamo gdje to nije bila opcija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Joj pa u mene neki dan prikolica s gumama 8.25 - 20 propala do osovine jedava sam je izvuko. A što bi tek bilo da imam npr. priklolicu s gumama 7.5 - 16. Doduše imam jednu manju s gumama 7.0 - 16 ali ona je posve lagana i tovarim na nju lagane stvari.
 
I

Ivo3

Guest
Joj pa u mene neki dan prikolica s gumama 8.25 - 20 propala do osovine jedava sam je izvuko. A što bi tek bilo da imam npr. priklolicu s gumama 7.5 - 16. Doduše imam jednu manju s gumama 7.0 - 16 ali ona je posve lagana i tovarim na nju lagane stvari.

Daj stavi slike da vidimo u čemu je riječ
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Slika nemam , jer je to bilo prije 10-ak To ti je u mene neki dan) dana. Kad nije bilo snijega. Jednostavno naletio sam na vodan dio njive a prikolica je bila puna 2.5-3 m3 kamena. I tako je potonila do osovine , tako nprijed nazad dok i ruda nije došla do zemlje. ... Idući dan sam 2h zatrpavo kanale što sam napravio na njivi.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam većinom na brdskom terenu i meni su se kamionske 825x16 pokazale ono naj. pogotovo pirelli kažem jer sam michelinke skinuo i sad su u rezervi-naime previše su "radile" i držale su teret ali koliko god da sam tovario one su morale sjedit dok pirelli "ni ne osjeti" tj. valjda su tvrđe ili nešto ali koliko god da se natovari one su uvijek iste
zašto 825-jer su se na mom terenu 750x16 pokazale uske pa sam propadao i tamo gdje to nije bila opcija

ja na svojoj imam gume 295/60 r22.5 nema im smrti nose 10 m bez problema.Kakav traktor imaš?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
takvo nesto je bilo u ponudi trakotra imt modela 533 i 539,a ima negdje i vido o tome,a ima i sa rusima samo nemogu da nadjem,kad to nakarabudzis na njega dobije skroz drugi traktorr
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
I ovakvi bi mu dobro došli...
seria_200_01.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u jednom šumarskom list sam našao gusjenice za imt......a ispred zadnjeg točka se dodaje još jedan.....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
malog ursusa c335 i sa 3m nema kud ne ide:supz::supz::supz:samo gas i dobre gume-daj mi molim te pojasni gdje trebaju lanci na traktoru osim na snijegu i u blatu u koje ja ni ne idem sa svojim zmajem, vidim ekipa to na veliko fura:scratch a ja imam praktički nove gume i u brijeg nema koji ne izađem a ako ne ide onda se vozim na zadnjima:gitarist:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
malog ursusa c335 i sa 3m nema kud ne ide:supz::supz::supz:samo gas i dobre gume-daj mi molim te pojasni gdje trebaju lanci na traktoru osim na snijegu i u blatu u koje ja ni ne idem sa svojim zmajem, vidim ekipa to na veliko fura:scratch a ja imam praktički nove gume i u brijeg nema koji ne izađem a ako ne ide onda se vozim na zadnjima:gitarist:

neznam nisam nikada koristio lance
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ajd' pošto smo ovdje pričali o gumama za šumu pa i ova moja prikolica će ići u šumu

guma je namontirana , dimenzija 385/55X19.5
toliko su me ispatile da mi je došlo jednog momenta sve preko glave i malo je falilo da popalim gume i isiječem i felne i srcad :madmana:
ali na kraju je ipak sve leglo kako treba

a sve sam to uradio za ljubav nosivosti jer mislim da ove gume imaju brutalnu nosivost
abcd0017e.jpg


abcd0016.jpg
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Savo ti se ne šališ samo naprijed gume su ti odlične nosivost tolika da nemožeš ni zamisliti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Savo, de izmjeri promjer gume izvana (i od tla do centra osovine), širinu balona i gazne površine te tvoje gume.
PREKRASNO mi izgledaju.
Sad prikolica više nije 5 tonka, već 10-tonka :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh