• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
S

smoki

Guest
...ovo što su na slikama su divlje patke ne domače u divljoj boji je ih uzgajam za izložbe njima je obavezna voda radi parenja je bez nje nikako neće jaja ostat plodna a kod drugih vrsta voda nije tolko bitan čimbenik za parenje ali poveča oplodnju za 50 % ja imam 1 lim četvrtasti oko 90x40 veličine koji je za mlade pačiće koje držim u vočnjaku do izložbi dok u koralu imam betoniran bazenčić za odrasle i ostale patke koje se kupaju ljetnim vručim danima,svakako ti treba voda bio to bazen,građevinsko korito ili korito za kolinje bitno da ima vode u blizini...
 
H

Hrvach

Guest
Jesu vam počele nesti guske? Jel ima neko jaja za prodati i koja bi bila cijena, ponude na PP
 
S

smoki

Guest
ma jok rano je za patke i guske kod mene tamo 3 mj onda počnu...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Domaće patke uglavnom pronesu oko Božića , kad zazimi stanu i ponovo počinju iza polovice drugog mjeseca tj. kad zatopli..
 
H

Hrvach

Guest
Filip kaj su se tvojima poremetila godišnja doba ko i mojim kokošima, sad nesu više nego kaj su nesle u 8mj :D Znam da guske inače rano pronesu, dok smo prije imali znale su krajem 1mj počet nesti.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma ja im stavim kaselu (onu što zidari koriste za malter) u tome se i kupaju i piju
a lagano je za oprati od mulja .
Ja ih otranim 40 -50 godišnje za svoje potrebe .
Inače nema bolje od pačije juhe i naravno pečene patke ;)

To je istina.
Ali da mi oprostite na izrazu,hebem ih ja kad su teske za cistit od perja :mrgreen:
Ove godine sam ih 6 klao i cistio,jaaaoooo.
Pijevca sam ocistio sto se veli za sekund,ali patke :madmana:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kod mene djeca imaju i ruke ne samo usta :lol:
Ima vrijeme kada se može dosta lagano očupati , ali ako potrefiš kad počinje terati mlado perije tj, prorast e onda ne gine 2 sata čupanja :vragek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
pitanje za wwuki5!

Kad je naj bolje čistiti patke, a da se lagano čiste? S koliko mjeseci starosti ili u koje doba godine?
 
H

Hrvach

Guest
Sad bar znam, a ne svaki put je rat doma ko će čistit,a ko neće. Fine su mi za jest,ali izbubim volju dok ih čistim, najrađe bi ih pojel s perjem :D
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pitanje za wwuki5!

Kad je naj bolje čistiti patke, a da se lagano čiste? S koliko mjeseci starosti ili u koje doba godine?

Pa čuj nikad se ne čiste lagano.
Teško je odrediti termin , ali dok je perije zeleno (u dolnjem djelu krvavo) uglavnom ima i prorasta ,dakle najbolje je provjeriti rukom tj. prstima jer ne napreduju sve patke u jatu jednako . Kad mi koljemo patke to je uvjek 3-4 kom. i uglavnom barem jedna bude sa prorastom ... :finga:
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
ok sad barem znam znaći 60-90 dana starosti. Planiram ove godine kupiti 5 pačića za klanje. znaći kupim ih u 3 mj. i koljemo negdje u svibnju
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
kod koga

to pitanje postavljam več 2mjeseca : gdje i kod koga kupiti jaja,pačiče,odrasle patke i guske ?

Dali to neko zna ?
U nasoj okolini recimo od Čakofca preko Siska do Pule jasno,ne u Švedskoj ili u Albaniji.

LP i cvatite nadalje
Mak:scratch
 
H

Hrvach

Guest
Dođi jednu subotu ujutro u samobor na sajmište i kupit ćeš kaj hoćeš, ima svega. Jaja je malo teže nabaviti ovak, trebal bi nać nekoga ko ima više toga doma pa da ti proda, tak ja planiram za guske.
 
H

Hrvach

Guest
Jel ima neko od vas iskustva s labudastim guskama? Planiram kupiti u mađarskoj jedan par pa me zanimaju karakteristike. Jel je moguće da imaju ove godine mlade ako kupim odrasle u 3mj?
 

Najnoviji postovi

Na vrh