• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
H

Hrvach

Guest
Kod koga se budu polegni i moraju bit veseli.. Radio Banovina igra dan i noć :D Ako budu piceki na onoga čiji je inkubator sigurno nebudu trezni, a kakvi budemo tek mi dva ak se nekaj izleže neću niti komentirati:rolfer::rolfer::drinkers::drinkers: :drinkers:
 
D

Damir 13

Guest
Ovo su moje guske.....
401348_255630844514195_100002018448775_558478_988330813_n.jpg

426739_255631067847506_100002018448775_558480_1116023717_n.jpg

401991_255631161180830_100002018448775_558481_828575510_n.jpg
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
i moje nesu već dosta dugo. Za sada imam 19 jaja, a od toga jedno duplo veće pa vjerojatno nije za rasplod...
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
oće biti što za prodaju guščića ? jel ti to križaš tuluške i ove domaće,
dali križanjem dobiju na težini i kvaliteti ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Da, križaju se, tuluški je gusak...ovo sada radim prvi puta pa ne mogu reći što će biti kad se izlegu.
Imam i bijelog mladog gusana, al mu ovaj tuluški neda ni prismrdit ka guskama...svega mu je rep okrvavio i izgleda da ću morat ovoga bijelog zaklati...

Za guščiće ništa ne mogu reći dok ne vidim što će se izleći...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma nije tema,ali baš ih je bilo ljepo za vidjeti danas u zraku,samo sam uspio snimiti malo jato prije neki dan prošlo sigurno 200 kom.ove danas su letjele i iznenada su se počele vrtjeti u krug jedno 10 min.i onda odjednom se formira grupa i gas

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,nek im je sretno i imale puno mladih na zimu kad krenu na jug
 
D

Deirdre

Guest
pozdrav,imam gusku i gusana, guska je napravila gnijezdo i svaki drugi dan snese 1 jaje..trenutno ih ima 17 al jos nije pocupala perje ..kako da znam oce li lezat na jajima ili ih samo nese na jedno mjesto u gnjezdo koje je napravila..i dali da izvadim nesto jaja jer neznam dal bi uspila sve pokrit ili da prepustim prirodu da uradi svoje ? i dal se moze vidit odma zametak u jaju ili se tek vidi npr 5 dana nakon sta pocne lezati ?
i dali kad pocne lezat trebam odvojit da nebude skupa sa gusanom ili mogu bit i skupa kao do sada ?

guska mi je sivo bjela izgleda na onu dravsku...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dobro oko bi trebalo vidjeti zametak sa tjedan dana tj. ako znaš šta trebaš vidjeti.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Evo danas sam bio kod prijatelja koji drži 30 patki u dvorištu. Živi blizu save i svaki dan ih hrani ribom. Prvi put ih ima i tak su njegovi hranili prije. Dal ce meso te patke smrdjet po ribi?
 
H

Hrvach

Guest
Johny, jel taj prijatelj možda doma u okolici Samobora? Mislim da meso neće smrdjeti, ako ne smrdi od divljih patki neće niti od ovih domaćih. Prije se je perad držala na vodi puštena pa nije smrdilo meso
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Nije, živi kod nasipa na pola puta između king krosa i podsuseda. Vjerojatno ču i ja nabavit 20kom patki, a ribe imam. samo me strah davat da meso ne poprimi miris, makar bi to bili jeftini proteini za njih....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Ja sam mislio da je tam samo industijska zona :D Nabavit ćeš 20 patki, a kaj je sa susjedima, pazi da ne dobiješ sačmu pod rebra :D Meni je jezero odmah prek ograde ali niti ne pomišljam puštat patke tamo na vodu jer mislim da za 2 dana ne bi vidio niti jednu, sve bi pokrali..
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Boli me .....c za susjede. Tužakat čemo se ak treba.. Ovaj petak idem po 70kom bjelih pilića i 20 patki. držim ih u garaži, podni sistem al patke ču pustit van za mjesec dana. Ak treba nabavit ču i koze sam da im se napijem krvi...:finga:
 
D

Deirdre

Guest
kakvu treba imat nastambu za guske i patke ? ili mogu biti stalno vani pa i po noci ,gusani su dobri cuvari :D u mom kraju jedino je lasica prijetnja a i nje nema vec duze vrijeme jer se naseljava sve vise ljudi pa divlje zivotinje bjeze dalje... i dali bi moglo bez jezerca,jer bi sigurno brzo sprljali vodu ...

i kakve patke su dobre za meso ? i ako neko zna cjenu jednodnevnih ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Ja ču nabavit tovne patke Cherry Valley, brzo rastu, nisu zahtjevne, mislim da su 10kn, nisam 100% siguran. Mislim da mogu bit vani pod nekakvom daskom, nadstrešnicom cijelo vrijeme, sam da je ograđeno od predatora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh