• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
H

Hrvach

Guest
Mali Žika :D Sad su veći pa ih puštam po dvorištu, imam umjetno jezerce s ribicama pa imaju mjesta za plivanje i uživanje..
 
D

Deirdre

Guest
Nabavio sam 6 mošuonih(japanskih) patka starih oko mjesec dana..zanima me kako i kada mogu razlikovati spol patka i dali im je potreban bazen i kojih dimenzija i od cega napravit,dal treba cesto mjenjat vodu jer ce sigurno brzo uprljat ?

dali je kao i kod gusaka ako imaju bazen da ce bit veca oplodzenost jaja ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
pozdrav svima

Da li netko ima saznanja kada je najbolje vrijeme za klanje patki i kako je najlakše očistiti perje ??!!
Moja baka je to nekak s peglom radila :scratch
 
H

Hrvach

Guest
Najbolje ti je pogledati perje na prsima patke kad ju uloviš. Razmakneš perje i vidiš jel ima onih špica,ako nema kolješ.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Da li netko ima saznanja kada je najbolje vrijeme za klanje patki i kako je najlakše očistiti perje ??!!
Moja baka je to nekak s peglom radila :scratch

Da kao što reće Hrvach prvo provjeri dali ima prorasta ,( iako sam i ja često znao fulati ) .
odsječeš glavu i počupaš ono vanjsko perije pa ju onda tek ošuriš , a to je zato što patke vanjsko perije maste pa voda takoreći ni ne prodre do kože.
Ako nema prorasta tj, mladog perja čupanje bude prilično brzo , u suprotnom može trajati sat a i duže. :shock:
 
H

Hrvach

Guest
Nema na čemu, vidim da si iz okolice zg, od kud si točno? Ako imaš volju dođi k meni čistit patke da ti pokažem :D
 
D

Deirdre

Guest
hmm sta nitko nezna sa kolko mjeseci i po cemu se moze raspoznat spol mosuonih patki ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da kao što reće Hrvach prvo provjeri dali ima prorasta ,( iako sam i ja često znao fulati ) .
odsječeš glavu i počupaš ono vanjsko perije pa ju onda tek ošuriš , a to je zato što patke vanjsko perije maste pa voda takoreći ni ne prodre do kože.
Ako nema prorasta tj, mladog perja čupanje bude prilično brzo , u suprotnom može trajati sat a i duže. :shock:

Obzirom da se jaaako malo kužim u patke, vidio sam na prsima promjene na perju. vjerojatno je to " prorast tj. mlado perje :scratch... ali, kako dugo nakon dobivanja tog perja moram čekati za klanje ???
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
I ja sam se recimo "bojao" to odraditi, i danas lijepo zemem peking patka, jer je počeo natjeravati i patku trkačicu i obavim sve radnje, niš strašno, nakon 4 mjeseca sasvim je išlo lijepo i bez previše mladog perja, 120 dana je prošlo. Samo što to ima perjaaaaaaa, pa mogao sam vanjkuš popuniti sa perjem.Mam mi je lakše, sad znam da ćemo više jesti patke.
I još nešto, ne da je imal šljunčaru u želucu, već mi je jasno zakaj NEXE propada, pa taj se nakrcao sa grumenjem pjeska ko da radi u betonari......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hvala na odgovoru, al mi ovo s peking patkom baš nije jasno ??! Možda malo.... Kaj, malik dere dok ju ne podere ???
I još nešto _ KAKVE VEZE IMA WEB STRANICA ( ova u podnožju ) S TOBOM ( VAMA ) ????????
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Hoću reći peking patak je cijelo vrijeme htio nagaziti indijsku patku trkačicu, koja je cijelo vrijeme bježala od njega, ali znaš kako to ide, na kraju ženka ipak popusti, pa sam ga zaklao jučer. Mislio sam da je to veći problem (patke i perje), pa je ispalo da nije. Točno da je imao malo onog paperja koje je počelo rasti , ali se svelo na istu stvar kao i kad kolješ kokoši.
Inače, sad dok nema peking patka, patak indijski gazi i dvije peking patke, i svoju indijsku patku.
Stranica je moja.
 
D

Deirdre

Guest
imam 5 mosuonih pataka oko 2 mjeseca stare i danas sam primjetio kad se malo uplase da 3 digne ono perje na glavi dok 2 ne,,sta je moguce da su te 3 muzjaci a one 2 zenke ?? kolko zenka mi preporucujete da jos nabavim da bude jedno malo jato i kad jos malo porastu kolko muzjaka od ovih 3 da osttavim tj,kolko da ih isprobam na jelovniku ?

pretpostavljam 5 patke i 1 patak, ?? i sa kolko mjeseci je dobro da ih se rjesi th da im neraste novo perje
 
S

smoki

Guest
kad kod mužjaka počne kvrga rasti na glavi moš raspoznat inače to me ne zabrinjava ako imaš matično onda ga držiš 5-6 godina i u tom vremenu samo obnavljaš jato dodajuči ženke tj mužjaka ...ne brini se za incest to kod njih nije problem nema nuspojava ali ako ih pariš sa bilo kojom drugom patkom svi mladunci će biti sterilni tj naplodni...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
sad sam na netu pogledal koje su to patke !! sjećam se... ko klinac sam ih imal. moj pokojni otac je nabavil jedan par i začas ih je bilo puno dvorište. problem nam je bio što su znale odletjeti negdje ( bile su u slobodnom prostoru ) pa su jaja nosile svud okolo, a za neko vrijeme došla patka sa pačićima .... SLATKO !!!
to je sve čega se sjećam ... i da se patak zvao CHARLI ...
sorry, al ne znam ništa o tip patkam osim da ih još nazivaju i japanskim...
 
N

nana1979

Guest
pomozite

Imam 4 patke ili patka :| -neznam ih raspoznati jer mi je to sve novina i nisam dosad držala patke. Molim vas ako mi netko može pomoći. Bili su mi rekli da kod pataka se skovrdža na repu i to jue meni bio slučaj kod bijelog ali je to otpalo pa sam :scratch
Evo slike....
 

Prilozi

  • DSC03033.jpg
    DSC03033.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 395
  • DSC05916.jpg
    DSC05916.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 433
  • DSC05946.jpg
    DSC05946.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 306

Najnoviji postovi

Na vrh