• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
Raspravljali smo već o ovome na ovom forumu ...
Malo pročačkaj po forumu pa ćeš naći :icon_wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Slipac1997

Novi član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
7
Ovo su moje nove GUSKICE :)

1237563_419558871488086_1408644265_n.jpg


552731_420563844720922_975670359_n.jpg
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
jesu li ti uvjek na ispaši ? da mogu moje bi patke , kokoši i guske bile uvjek na otvorenome ali to kod mene nije baš moguće . Uzgoj na otvorenome mi je smanjio troškove ostale hrane , jedini mi je problem veliki broj lisica . Utorak mi je lisica napala kokoši i uzela jednu , tako da su sad u zatvorenom sve , nadam se da će lovci u ovih nekoliko nedelja koje su preostale vratit broj lisica u prijašnje "prihvatljivo" stanje !
 
V

velimirmarincic

Guest
ekipa vječiti problem....koja je ovo vrsta i kako da znam jeli muško ili žensko....prije svega želim sve da srdačno pozdravim,novi sam član ovoga foruma...
 

Prilozi

  • 1552845_626345267411251_252169743_n.jpg
    1552845_626345267411251_252169743_n.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 294

Slipac1997

Novi član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
7
U mene su stalno na pasi..
Ima i kod mene lisica ali pred mrak stalno u isto vrijeme zatvaranje a iako imas bas velik problem sa lisicom nabavi psa.. :(hi):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
imenjace,ako se ne varam a slika je dosta losa,to ti je labudasta guska..
spol neznam!
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
pitanje za one koji mogu dati savjet da li je moguče križati mošusnog patka s pekinškim patkama:icon_madu:
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
moja bijel aguska TEK JUČER snijela svoje prvo jaje, a siva još ni nije pronijela.... svima okolo guske nose već mjesec-dva... samo moje čekaju... a šta čekaju neznam... :icon_madu:
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
meni tri guske nose već dva mjeseca, a nikako da se nakvocaju. jedna je prije par dana počela ostajat preko noći i dana na gnijezdu, ali to nije ono pravo dok ova druga samo prenoći u gnijezdu i cijeli dan paradira vani. mislim da ih je vrijeme malo zeznulo.

valjda će sve bit ok
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ja imam jednu gusku i gusaka, ona je smeđa i nese svakih 2-3 dana po jaje. On je bijeli. Ima li kakve veze što su različiti i hoće li njihova jaja biti oplođena?
Također me zanima kakva je inače oplođenost kod jaja kod gusaka? Donijeli su mi 45 jaja guske da izvalim u inkubatoru, evo danas je 2 tj kako su unutra, lampirala sam ih i ostalo je u inkubatoru samo 20 jaja od kojih je 4 upitno da li je ili nije oplođeno. dakle niti pola, čak bliže trečini.
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
i kod mene je prošle godine bilo tako... slabo je bilo zametaka, neznam šta je u pitanju... ali ja ni ne vidim gusaka da skače po guskama, imam dvije guske, jednu bijelu i jednu sivu i sivog gusaka, stari su dvije godine... i obje su sjedile prošle godine na jajima, a ove godine kuda su kasno pronijele, tu mi još i bijela guska stalno gazi po sivoj guski, dok gusak paradira okolo... baš njega briga....
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
Ja imam jednu gusku i gusaka, ona je smeđa i nese svakih 2-3 dana po jaje. On je bijeli. Ima li kakve veze što su različiti i hoće li njihova jaja biti oplođena?
Također me zanima kakva je inače oplođenost kod jaja kod gusaka? Donijeli su mi 45 jaja guske da izvalim u inkubatoru, evo danas je 2 tj kako su unutra, lampirala sam ih i ostalo je u inkubatoru samo 20 jaja od kojih je 4 upitno da li je ili nije oplođeno. dakle niti pola, čak bliže trečini.

nema to nikakve veze što su različite boje, samo koliko sam primjetila bijela guska više jaja iznese... meni je prošle godine iznijela 23 dok je siva samo 9. ali pošto sam čekala da se izleže i da sjedne onih prvih 5-6 je bilo pokvareno. Jedna bakica mi rekla da valja jaja držati u pepelu pa ostanu svježa. To prakticiram ove godine pa ćemo vidjet.
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
i siva guska mi je pronijela... ajd napokon.... kod mene će bit ljetni guščići, heheheh... (ako ih i bude)... :cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh