• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hamburger slanina

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
jedno pitanjce za ekipu...

jel netko radio doma hamburger slaninu ilitiga brenovanu, barenu ili kuhanu slaninu, kako to tko vec zove?

prije sam nosio covjeku da mi to napravi u nekim komorama kontroliranim i bilo je prva liga, ali mi je daleko za voziti mu malo malo, pa sam prokuzio sistem i radim sada sam doma, ali uvijek ima caka....
:icon_question:
zanima me receptura jer sam radio vec nekoliko puta i bilo je solidno, pa kontam da moze i bolje, a danas bas vadim meso iz paca i idem kuhati, pa eto ako ima koja dobra ideja, kako to radite!? :icon_pray:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo vec sam pri kraju...

ovako:
ako mi nije sezona, onda kupim u trgovini par komada vratine, onu lijepu kombinaciju slanine i mesa...

po mogucnosti narezanu na trake 25x5 cm

onda to stavim u pac, odnosno posolim i ostavim da stoji 3 dana uz svakodnevno okretanje ili se moze zakuhati salumura od soli, paprike, bibera i zacina kakve tko voli i s tim se zalije i stoji 2 dana bez okretanja...

nakon toga operem meso i stavim u tepsiju te nalijem vode do pola visine mesa i stavim foliju i tako "kuham" u rerni zagrijanoj na nekih 110 stupnjeva, bitno da voda ne prokljuca odnosno da se meso nepocne peci od visoke temperature iako bi bilo idealno to staviti u expres lonac na kojem dnu bi bila voda a meso u zraku i kuhati pod tlakom na nekih 75 stupnjeva, ali moj expres lonac nema termometar... :mad::

i tako kuham nekih sat i pol i onda okrenem meso i opet kuham sat i pol i nakon toga okrenem meso da koza bude gore i jos malkoc zagrijem tu kozu kroz 20 minuta, zatim operem meso i stavim na dasku za rezanje te stisnem s drugom daskom ili tepsijom i ostavim da se hladi do ujutro...

sutradan stavim meso na dim i prekosutra opet operem, dio stavim u zamrzivac, dio u obicni hladnjak, a jedan komad odma zakoljem i smazem...

eto tako otprilike! bude skoro ko prava hamburger slanina, po mome i bolja! :icon_e_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Tak nekaj slično sam ja pokušal. samo kaj sam ja kuhal na pari, jedino se nisam dosjetil prešanja.
Ispalo je :icon_eyes:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ispalo sr.nje ili odlicno? he, he, he...

nisam se sjetio slikati cijelo proces, ali cu poslikati kad budem konzumirao, da vidis!

zato i pitam za savjete jer jedna caka sve promjeni... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Meni je bilo ok.
To sam samo jednom probal.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Meni je bilo ok.
To sam samo jednom probal.

drugi put ce biti bolje, a da nepricam o tome ako nabavis mesarsku iglu za ustrcavanje nitrata direkt u meso, onda bude fantazija, plus expres lonac s termometrom, ali barem od 50 litara... i evo ti veselja za cijelu familiju! :icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Hmmm, pik injektor, znam ko ga ima.
Najesen radimo
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
inace kolega vatrogasac radi u firmi koja uvozi i servisira mesarske profi strojeve, tako da sam i kod njega gledo tu tehniku, s jednom pa do cirka 50 igli... ima cuda, a sto nema, nabavi, he, he...

p.s. ako nekome nesto treba od profi mesarske opreme, nek se slobodno javi, inace firma je u njemackoj, a ovo kod mene je podruznica i roba je iskljucivo njemacka! sve se moze dogovoriti! :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ah da, i cijene su iskljucivo njemacke! da nebi bilo iznenadzenja, ali ta roba vrijedi, evo do sada nikad jos nisam cuo da se neko zalio da nevalja roba, ljudi su cak i narucivali profi solingenove strajhere preko te firme i svi su full zadovoljni!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Sva sreča pa smo i mi več jednom nogom u EU (grobu) pa budu cjene i kod nas ko u njemačkoj
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
e vidis, tvoj bratic radi americku slaninu za pecenje, ta slanina nije dovoljno hermeticki obradzena za konzumaciju,
nego se mora peci...

a ja sam danas jeo svoju, a bio i kolega pa je probao, nije lose, prva liga, samo moram iduci put malo jace zasoliti ili drzati
2 dana duze u pacu!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
A obečal si barem slike :icon_cry:

kolega, evo slike....

dsc02758r.jpg


dsc02760m.jpg
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Agromaner samo da se nadovežem na tvoj odg ne treba je peć nego je spremna za konzumaciju odmah a kad sam mislio da naj način radi to se odnosilo na samu posudu u kojoj pravi taj hamburger tj konkretno on je to napravio u bačvi :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
aha...
onda je ok, jer ovaj sistem s vida je to famozno brzo dimljenje sto ameri rade (oni su dosta cudni sto se tice hrane), ali u biti princip je kao i moj, kuhanje na pari! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh